Čo je Torrenting? Čo by ste mali vedieť pri používaní torrentov

Torrenting. Znie to ako olympijský šport, v ktorom sa rútite z kopca. Je to však úplne naopak. Budeme sa zaoberať tým, čo presne je torrentovanie, podelíme sa o tipy na efektívne používanie populárnej technológie P2P a ukážeme, ako používať VPN popri torrentoch na bezpečné a anonymné sťahovanie.

Čo je Torrenting?

Torrenting je populárny protokol na zdieľanie súborov založený na technológii peer-to-peer (P2P). Umožňuje obrovskému počtu používateľov pripojiť sa a zdieľať obsah bez toho, aby sa museli spoliehať na jeden zdroj sťahovania. Aj keď existujú bezpečné stránky na torrentovanie, odporúčame vám na torrentovanie použiť sieť VPN. S technológiou P2P existuje niekoľko zlých jabĺk – alebo výstižnejšie niekoľko zlých kolegov. Najprv sa však pozrime na virtuálne súkromné ​​​​siete aka VPN.Tu sú najlepšie siete VPN pre bezpečné torrentovanie:

 1. NordVPN – Najlepšia torrentová sieť VPN – Špeciálne servery NordVPN optimalizované pre P2P sú presne to, čo potrebujete na skrytie svojej torrentovej prevádzky bez obetovania rýchlosti.
 2. Surfshark – Nie je to najväčšia sieť, ale každý server je vyladený na bezpečné a neobmedzené sťahovanie torrentov.
 3. IPVanish – Klasická torrentová sieť VPN, ktorej dôverujú tisíce ľudí na celom svete. Dobrá rýchlosť a bezpečnosť.

Na povrchu je torrenting jednoduchý a ľahko použiteľný. V zážitku z torrentovania je však veľa pohyblivých častí. Na to, aby fungovalo zdieľanie súborov, nepotrebujete poznať detaily, ale je pekné vedieť, prečo funguje torrentovanie, aby ste zo svojich stiahnutí mohli vyťažiť maximum. Okrem toho je dôležité, aby ste vedeli, ako na to torrent bezpečne a chráňte svoju identitu . Všetko potrebné vám ukážeme v článku nižšie.

FYI – Surfshark a NordVPN sa spojili a vytvorili najvyššiu dôveryhodnú spoločnosť VPN. Radi to vidíte.

Získajte VPN s hodnotením číslo 1 60% ZĽAVA 2-ročný plán

Počas torrentovania vždy používajte sieť VPN

VPN sú základnými nástrojmi pre každého, kto má záujem o torrentovanie. Siete VPN šifrujú údaje, ktoré opúšťajú váš počítač, takže nikto nemôže vidieť, čo sťahujete. Tiež zakryjú vašu skutočnú polohu tým, že vám poskytnú virtuálnu IP adresu. To je mimoriadne dôležité pre torrentovanie, pretože povaha protokolu odhaľuje vašu IP a vašu polohu iným používateľom.

Používanie siete VPN počas torrentovania je také jednoduché ako spustenie iného softvéru. Výber najlepšej siete VPN pre danú úlohu je však o niečo zložitejší. Existuje veľa informácií na prieskum a porovnanie, vrátane šifrovacích protokolov, serverových sietí a zásad ochrany osobných údajov. Tento proces sme zefektívnili poskytnutím nášho najlepšieho odporúčania nižšie.

1. NordVPN

Navštívte stránku nordvpn.com

Je spravodlivé nazývať NordVPN švajčiarskym armádnym nožom sietí VPN, a to vďaka množstvu vysoko špecializovaných ustanovení o ochrane osobných údajov. Najrelevantnejšie pre každého, kto sa zaujíma o torrenting, budú špeciálne servery optimalizované pre P2P. Jednoducho vyberte jeden z týchto jasne označených serverov v intuitívnom rozhraní NordVPN a nechajte svoju aplikáciu urobiť zvyšok. Vždy vyberie najlepšiu rovnováhu medzi vzdialenosťou servera, šifrovacím protokolom a silou šifry pre rýchle sťahovanie a skutočne súkromné ​​pripojenia.

Okrem torrentovania má NordVPN servery na navigáciu TOR, získanie statickej adresy IP na prekonanie blokov VPN, dvojnásobné šifrovanie vašej prevádzky a dokonca aj na vyhýbanie sa útokom DDoS. Všetky sú štandardne chránené nerozbitným 256-bitovým šifrovaním AES. A s prepínačom zabíjania a ochranou proti úniku DNS nikdy nevypustíte ani jeden bajt nechránených informácií, ktoré by odhalili vašu identitu a aktivitu.

Politika NordVPN bez protokolovania je na špičkovej úrovni a ich panamská jurisdikcia zaisťuje, že žiadna vláda ich nemôže prinútiť, aby to zmenili.

Prečítajte si naše celé Kontrola NordVPN .

Pros
 • ŠPECIÁLNA PONUKA: 2-ročný plán (zľava 70 % - odkaz nižšie)
 • Ohromujúci počet serverov
 • Pripojte až 6 zariadení naraz
 • Žiadne protokoly a šifrované pripojenia pre úplné súkromie
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí.
Zápory
 • Nie veľa
 • Spracovanie vrátenia platby môže trvať až 30 dní.
NAJLEPŠIE PRE BEZPEČNÉ TORENTOVANIE:Servery P2P spoločnosti NordVPN ponúkajú najrýchlejšie a najbezpečnejšie sťahovanie torrentov kdekoľvek.Získajte obrovskú 70% zľavu na 2-ročný plán (3,49 USD/mesiac), podporenú bezproblémovou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

2. Surfshark

Navštívte surfshark.com

Čo keby ste si nemuseli vyberať a vyberať nastavenia, aby ste získali rýchle a súkromné ​​sťahovanie torrentov? Surfshark sa rozhodol, že sa to stane realitou a celú ich sieť by ste mohli presne označiť ako špecializovanú na sťahovanie P2P. Preč sú dni pomalého sťahovania len preto, že nežijete geograficky blízko najbližšieho servera, ktorý podporuje torrenty.

Dokonca aj okrem zdieľania súborov je toho na Surfshark veľa, čo sa vám páči. Ich aplikácie sú jedny z najúchvatnejších a najminimálnych záležitostí, ktoré sme mali tú česť používať. Väčšinu ladenia navyše vykonáva automaticky Surfshark. Ak aplikácia zistí škrtenie alebo hĺbkovú kontrolu paketov alebo iné invazívne metódy ničenia vášho súkromia, okamžite zareaguje príslušným protiopatrením.

Stručne povedané, Surfshark je solídna VPN s 800 servermi v 50 krajinách, šifrovaním 256-AES-GCM a jedným z najlepších svetových protokolovacích postupov (aka, striktne nikdy).

Pros
 • Spoľahlivo odblokuje Netflix USA, Spojené kráľovstvo, Japonsko a ďalšie
 • Každý server je špeciálny server
 • Neprelomiteľné šifrovanie AES-256-GCM pri každom pripojení
 • Absolútne žiadne zaznamenávanie údajov o pripojení, IP adries, použitej šírky pásma alebo prevádzky
 • Získajte pomoc kedykoľvek počas dňa prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo živého chatu.
Zápory
 • Serverová sieť nie je ani zďaleka taká rozsiahla ako u hlavných konkurentov
 • Nároční používatelia si možno budú priať viac nastavení, s ktorými sa môžu popasovať.

Prečítajte si našu úplnú recenziu Surfshark.

NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ ROZPOČTU:Získajte cenovo dostupný prístup k bezpečným pripojeniam cez torrent so Surfshark. Získajte 83 % zľavu na dvojročný plán + 3 mesiace ZDARMA len za 2,21 $ mesačne.

3. IPVanish

Navštívte ipvanish.com

IPVanish je vynikajúcou voľbou pre silnú, rýchlu a anonymnú torrentovú sieť VPN. Služba obsahuje obrovskú sieť viac ako 1 300 serverov vo viac ako 60 rôznych krajinách, čo vám poskytuje všetky možnosti, ktoré potrebujete na pripojenie s nízkou latenciou po celom svete. Sieť má tiež 40 000 zdieľaných IP adries pre neuveriteľné zvýšenie anonymity. Niektoré z exkluzívnych bezpečnostných funkcií IPVanish vám dokonca umožňujú prispôsobiť silu šifrovania a pravidelne automaticky meniť adresy IP.

Silná politika nulového protokolovania je rozhodujúca pre súkromie online, najmä keď sťahujete torrenty. IPVanish nesklame svojou fantastickou politikou nulového protokolovania, ktorá pokrýva všetku návštevnosť. Údaje opúšťajúce vaše zariadenie sú tiež zabezpečené 256-bitovým šifrovaním AES spolu s ochranou proti úniku DNS a funkciami automatického prepínania zabíjania pre lepšie súkromie. S IPVanish VPN na vašom počítači budete vždy v bezpečí a anonymní.

Prečítajte si našu úplnú recenziu IPVanish.

EXKLUZÍVNA PONUKA:Čitatelia AddictiveTips tu môžu ušetriť obrovských 65% na ročnom pláne IPVanish.

Základy torrentu

Predtým, ako skočíte do sveta torrentingu, mali by ste sa oboznámiť s niekoľkými pojmami:

  Indexátory– Webové stránky, ktoré zhromažďujú súbory torrent a fungujú ako vyhľadávač obsahu. Ak ste niekedy použili Pirátska zátoka , Extratorrent alebo RarBG , použili ste indexer. Niektoré lokality sú verejné a môžu ich používať ktokoľvek, kto sa dostane na stránku, zatiaľ čo iné sú súkromné ​​a vyžadujú si pozvánku . Sledovače– Servery, ktoré fungujú ako most medzi používateľmi torrentu. Kedykoľvek nahráte alebo stiahnete súbor, sledovač torrentov celú vec zorganizuje. Torrentový klient– Softvér používaný na pripojenie k sledovačom torrentov na sťahovanie a zostavovanie súborov na vašom počítači. potopa, uTorrent , a Transmission sú niekoľkými obľúbenými klientmi. Sejačky– Ľudia, ktorí aktívne nahrávajú súbor do torrentovej siete. Je dôležité ponechať si dokončené stiahnuté súbory vo svojom torrent klientovi, aby ste ich mohli posielať iným používateľom. Bez Seederov sa obsah torrentu nedá stiahnuť. Pijavice– Sťahovanie súboru bez jeho nahratia (nasadenia). Leeching sa vo všeobecnosti považuje za zlý postup pri torrentovaní. Pomer– Vzťah medzi skóre nahrávania (seedovania) a sťahovania (leechingu). Váš pomer pre každý súbor by mal byť väčší ako 1,0, čo znamená, že nahráte aspoň toľko, koľko stiahnete. Magnetický odkaz– Namiesto sťahovania torrent súboru identifikujú magnetické odkazy súbory a zdroje a umožňujú vášmu torrentovému klientovi okamžite začať sťahovať.

História Torrentingu

Zdieľanie súborov sa datuje do 70. rokov 20. storočia, keď prví vývojári počítačov potrebovali spôsob prenosu obsahu zo zariadenia do zariadenia. Prvé protokoly zdieľania vytvorili jednoduché vzťahy medzi hostiteľom a klientom, ktoré používateľom umožňujú sťahovať kópie súborov z centralizovaného servera. Toto rýchlo získalo popularitu, pretože technológie ako usenet a IRC sa rozšírili medzi všeobecnú populáciu, ale bolo to obmedzené rýchlosťou servera a dostupnou šírkou pásma.

S rastúcou veľkosťou obsahu boli vyvinuté nové metódy na zníženie zaťaženia serverov a zároveň zvýšenie rýchlosti sťahovania vo všeobecnosti. Peer-to-peer zdieľanie súborov (P2P) získalo obrovskú popularitu v roku 1999 so vzostupom a následným pádom Napsteru. Softvér využíval P2P siete na prepojenie pripojených používateľov. Namiesto sťahovania jedného súboru z jedného servera ste si stiahli nespočetné množstvo súborov od iných používateľov, čo umožnilo ľuďom hostiť a zdieľať obsah v húfoch.

Čoskoro prišiel protokol BitTorrent. Predstavil logický vývoj P2P modelu formalizáciou a zefektívnením mnohých technológií, vďaka ktorým fungovalo vzájomné zdieľanie. Torrenty sú malé súbory, ktoré poukazujú na sledovače, čo sú externé stránky, ktoré uchovávajú databázu odkazov. Tieto prepojenia odkazujú na iných používateľov, ktorých počítače sú hostiteľmi požadovaného súboru. Stiahnutím torrentu sa pripájate priamo k desiatkam alebo dokonca tisíckam iných používateľov a zachytávate malé kúsky súboru, ktorý váš torrentovací softvér zostavuje vo vašom počítači.

Ako používať torrenty

Táto technológia môže znieť komplikovane, ale v praxi je prekvapivo jednoduché používať torrenty. Nebude to také jednoduché ako kliknutím na stiahnutie súboru a môže byť náročné nájsť kvalitný obsah, najmä ak hľadáte filmy alebo televízne programy. Ale s trochou trpezlivosti a správnymi zdrojmi vám torrenting otvorí nový svet sťahovania, ktorý môžete prehliadať a užívať si.

  Stiahnite si torrent klientaako napr Potopa (Windows, Mac, Linux). Existuje niekoľko torrent klientov pre iOS a Android, ale najlepšie je zostať pri počítači, kedykoľvek je to možné. Vyhľadajte torrent na stiahnutie. Použite indexer alebo sledovač na nájdenie svojho obľúbeného obsahu. Stiahnite si torrent súboralebo kliknite na poskytnutý odkaz na magnet.
 1. Ak sa váš torrent klient nespustí automaticky, otvorte ho a pridajte torrent manuálne.
 2. Počkajte, kým sa spustí torrent a začne sťahovanie od iných používateľov.
 3. Keď sťahovanie dosiahne 100 %, môžete súbor otvoriť a vychutnať si svoj obsah.
 4. Nechajte torrent klienta spustenýs aktívnym odovzdávaním sťahovania, aby ste ho mohli posielať ostatným používateľom. Odstráňte torrent zo svojho klientapo dokončení sťahovania. Toto je dôležitý bezpečnostný krok, pretože niekedy možno budete chcieť vypnúť svoju VPN z akéhokoľvek dôvodu a nechcete zabudnúť, že aktívne nahrávate údaje do torrentovej siete. Prípadne, ak chcete pokračovať v seedovaní, uistite sa, že váš torrent klient nie je nikdy otvorený, keď je vaša sieť VPN vypnutá.

Torrenting závisí od používateľov, nie od serverov

Keď získate súbor z webovej stránky alebo hostiteľskej služby, je pravdepodobné, že sťahujete obsah z jedného počítača. Tento vzťah medzi hostiteľom a klientom je celkom jednoduchý, ale medzi nevýhody patria veci ako obmedzená šírka pásma, pomalé rýchlosti a dokonca aj cenzúra. Ak totiž súbor existuje iba na jednom mieste, hostiteľ ho musí iba odstrániť a nikto ho nemôže použiť.

Torrenting úhľadne obchádza problémy s dostupnosťou a nízkou rýchlosťou. Nesťahujete súbory z jedného zdroja, sťahujete ich z desiatok. Každý používateľ, ktorý sťahuje, sa potom zmení na odosielateľa (seeder), ktorý na oplátku poskytuje viac zdrojov na sťahovanie ostatným používateľom. Čím viac ľudí používa BitTorrent, tým silnejší je. Je to len jeden z mnohých dôvodov, prečo sa torrenting v posledných rokoch stal tak populárnym.

Pri torrentovaní vždy majte na pamäti, že ste súčasťou komunity. Seedajte čo najviac, udržujte dobrý pomer a pomôžte svojim kolegom torrenterom podieľať sa na zdieľaní súborov.

Je Torrenting legálny? Je to bezpečné?

Každá technológia bude musieť prekonať niekoľko prekážok a BitTorrent nie je výnimkou. Hneď ako sa torrenting stal populárnym, ľudia ho začali používať na zdieľanie pirátskeho obsahu, najmä filmov a televíznych relácií vo vysokom rozlíšení. To narušilo verejné vnímanie torrentingu ako nástroja na porušovanie zákona, čo je trochu nespravodlivé. BitTorrent má nespočetné legálne využitie, všetko od distribúcie vašich vlastných súborov bez servera až po jednoduché zdieľanie obsahu so školou alebo pracovnou skupinou. Samotné torrentovanie je úplne legálne, ale ako každý nástroj ho môžete zneužiť nelegálnym spôsobom.

Rozdiel, ktorý udržiava torrenting nažive, je skutočnosť, že torrentové stránky nehostia žiadny obsah. Sťahujete od iných používateľov, nie od sledovačov alebo indexátorov, čo stavia väčšinu komunity do právne šedej oblasti. Ako je to v prípade sťahovania akéhokoľvek súboru z internetu, vždy existuje šanca, že narazíte na vírus alebo malvér. V závislosti od indexovača torrentu, ktorý používate, to môže byť bežnejšie, než si myslíte. Súbory môžu byť tiež úmyselne alebo náhodne nesprávne označené, čo znamená, že pri získavaní torrentov z internetu by ste mali byť pre každý prípad vždy trochu opatrní.

Zostaňte v bezpečí pri torrentovaní

Zatiaľ čo torrenting a torrent stránky sú vo všeobecnosti bezpečné, existujú určité nebezpečenstvá, na ktoré si treba dať pozor. Ak si nedáte pozor, môžu sa vyskytnúť vírusy, malvér, krádež údajov a ďalšie problémy. Postupujte podľa nižšie uvedených tipov, aby ste zabezpečili svoj počítač a držali sa mimo ublíženia na zdraví.

  Vždy používajte sieť VPN –VPN sú dôležité pre každodenné súkromie a bezpečnosť, ale sú absolútne nevyhnutné pre sťahovanie torrentov. Pripojenie k rovesníkom znamená ukázať svoju IP adresu svetu, čo v modernom digitálnom veku jednoducho nie je bezpečné. Na zdieľanie súborov P2P by ste mali vždy používať sieť VPN. Vždy. Používajte antivírusový softvér– Antivírusový softvér je prvou líniou ochrany pred škodlivými súbormi. Udržujte svoj skener aktívny vždy, keď hľadáte, sťahujete alebo spúšťate torrenty. Nesťahujte nelegálny obsah– Sťahovanie pirátskych filmov, softvéru a televíznych relácií vás ohrozí. Ak sa budete držať legitímneho obsahu, je oveľa menej pravdepodobné, že sa dostanete do problémov. Starostlivo vyberajte verejné sledovače- Odkiaľ získavate torrenty, je obrovský rozdiel. Populárne zdroje sú vo všeobecnosti bezpečnejšie na používanie ako podzemné, aj keď to nie je vždy tak. Používajte súkromné ​​sledovače- Požiadavky na registráciu pomáhajú chrániť súkromných sledovačov pred výtržníkmi. Ak môžete získať prístup k niekoľkým dobrým súkromným sledovačom, držte sa ich po celý život.

Odporúčania torrentov od čitateľov

Máte spoľahlivú torrentovú stránku, ktorú radi používate? Čo tak obľúbený torrent klient, bez ktorého nemôžete žiť? Dajte svetu vedieť v komentároch nižšie.

Ďalšie

Ako získať ZDARMA VPN na 30 dní

Ak potrebujete VPN na krátky čas, napríklad pri cestovaní, môžete bezplatne získať našu vysoko hodnotenú sieť VPN.NordVPN zahŕňa 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.Za predplatné budete musieť zaplatiť, to je fakt, ale umožňuje toplný prístup na 30 dní a potom ho zrušíte a dostanete plnú náhradu. Ich storno podmienky bez akýchkoľvek otázok zodpovedajú svojmu menu.

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad