Čo je Kodi – je jeho používanie legálne a bezpečné?

Ak ste o Kodi počuli len mimochodom, možno viete, že je to spôsob, ako streamovať videá online, no prichádza s určitými rizikami kybernetickej bezpečnosti. Nenechajte sa však vystrašiť zlou tlačou, samotné používanie Kodi neporušuje žiadne zákony a svoje internetové pripojenie môžete ľahko chrániť pomocou správnej siete VPN. Nižšie vám ukážeme, ako na to.

Kodi pre Windows: sťahovanie z obchodu

Kodi sa stal jedným z najpopulárnejších softvérov mediálnych centier, ale aj jedným z najkontroverznejších.Chcete anonymne odblokovať streamy Kodi? Použite tieto vynikajúce siete VPN:

  1. NordVPNNajlepšie pre Kodi – NordVPN má plne vybavené aplikácie VPN pre všetky vaše obľúbené zariadenia Kodi, ktoré spoľahlivo porazia akýkoľvek geoblok a zároveň zabránia prístupu trolov na autorské práva a poskytovateľov internetových služieb do vášho podnikania.
  2. Surfshark – Nastupujúca VPN s vynikajúcou pomôckou pre Kodi, vrátane moderného šifrovania, nulových protokolov a úhľadných aplikácií.

Aké legálne je teda používanie Kodi a robíte to bezpečne? Náš sprievodca Kodi tu odpovie na všetky otázky.

Získajte VPN s hodnotením číslo 1 60% ZĽAVA 2-ročný plán

Čo je vlastne Kodi?

Čo? je predtým známy ako Xbox Media Center alebo XBMC. Je to bezplatný prehrávač médií, ktorý pôvodne vytvorilo neziskové technologické konzorcium známe ako XBMC Foundation. Spustený bol v roku 2002 ako Xbox Media Player (XBMP), ale v roku 2004 sa rýchlo vyvinul na XBMC.

Jeho počiatočnou cieľovou platformou bola prvá generácia herných konzol Xbox vytvorených spoločnosťou Microsoft, ale nikdy nebola formálne schválená na používanie spoločnosťou Microsoft, takže bola dostupná iba používateľom, ktorí hackli ich zariadenie povoliť inštaláciu neoficiálneho softvéru alebo tým, ktorí mali nainštalovaný modchip.

Jeho pôvodným účelom, ktorý zostáva dodnes nezmenený, bolo poskytnúť používateľom jeden centrálny rozbočovač, prostredníctvom ktorého by mohli spravovať všetky svoje osobné médiá.

V roku 2014 sa spoločnosť XBMC, ktorá už dávno rozvetvila svoj vlastný softvérový fork, konečne zmenila na značku a objavil sa pojem Kodi. V tomto bode bola dostupná aj ako aplikácia pre širokú škálu rôznych operačných systémov vrátane iOS, MacOS, Android, Linux a Windows.

SÚVISIACE ČÍTANIE: Vydaný LibreELEC 9.0: Linuxová distribúcia postavená na Kodi Media Center

Technický kúsok (bez žargónu)

Poďme na chvíľu k technike. Kodi je časť softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, pôvodne napísaná v kóde C++. Ak nepoznáte pojem „open-source“, znamená to, že k softvéru a jeho zdrojovému kódu je možné pristupovať, analyzovať ho, meniť a následne legálne ďalej distribuovať. Vývoj softvéru môže v podstate legálne prispôsobiť a vylepšiť základný softvér Kodi.

Kodi je v skutočnosti k dispozícii ako kus Bezplatný a open-source softvér (FOSS), čo znamená, že na rozdiel od niektorých programov s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré vyžadujú získanie licencie od držiteľa autorských práv, je Kodi úplne zadarmo a je k dispozícii každému, kto sa chce pohrať s kódovaním a vykonávať zmeny.

To viedlo k tomu, že upravená verzia Kodi sa používa v takých rôznych zariadeniach, ako sú set-top boxy, inteligentné televízory, hotelové televízne systémy, iné prehrávače médií a dokonca aj digitálne značky.

Ak nie ste vývojár softvéru, výhody toho, že Kodi je FOSS, sú najzreteľnejšie vo flexibilnej povahe modernej verzie softvéru. To možno vidieť predovšetkým na jeho vzhľade, pričom je k dispozícii široká škála rôznych vzhľadov, ktoré dodávajú softvéru takmer akýkoľvek vzhľad, ktorý by ste od neho mohli chcieť. Ak sa v kódovaní trochu vyznáte, môžete si ho prispôsobiť aj sami.

Čo je však dôležitejšie, táto flexibilita sa prejavila v obrovskom množstve zásuvných modulov, ktoré je možné pridať do softvéru na pridanie funkčnosti.

A zapojiť , ak nemôžete uhádnuť z názvu, je softvérový komponent, ktorý je možné pridať do Kodi a pridať do softvéru špecifickú funkciu alebo schopnosť. Pre Kodi sa najčastejšie používa doplnok, ktorý používateľom umožňuje streamovať online mediálny obsah prostredníctvom softvéru.

Fungujú podobným spôsobom ako aplikácie vo vašom smartfóne, čo vám umožňuje prispôsobiť Kodi a použiť ho na prístup a streamovanie médií zo zdrojov, ktoré vás zaujímajú.

Čo dokáže Kodi dnes?

Takže, ako ste sa dozvedeli, Kodi sa pred 15 rokmi dosť vyvinul z pôvodného softvéru navrhnutého na použitie na prvej generácii Microsoft Xbox.

Dnes je Kodi jedným z najuniverzálnejších a najefektívnejších prehrávačov médií. Je schopný prehrávať takmer akýkoľvek typ zvukového alebo mediálneho formátu. Vďaka tomu je to skvelý softvér, ktorý sa dá použiť ako rozbočovač, ak získavate médiá z rôznych zdrojov a v rôznych formátoch súborov.

Tí z vás, ktorí si už predtým stiahli video alebo audio súbory, budú veľmi dobre oboznámení s frustráciou, keď sa dostali k súboru filmu, ktorý ste už dlho chceli vidieť, alebo k albumu, na ktorý ste sa tešili celé veky, a potom ho nájdete. sa neprehrá na vašom prehrávači médií. S Kodi je tento problém minulosťou.

Môže tiež spojiť mediálne súbory zo všetkých vašich online zariadení a sprístupniť ich všade. Keď je Kodi nainštalovaný na všetkých vašich zariadeniach, akýkoľvek zvukový alebo mediálny súbor a dokonca aj súbory fotografií sú k dispozícii na ostatných zariadeniach vo vašej mediálnej sieti. To znamená, že môžete streamovať všetky mediálne súbory uložené vo vašom smartfóne na počítači, Amazon Fire TV Stick alebo akomkoľvek inom zariadení, do ktorého ste si stiahli Kodi.

Kodi je tiež schopný streamovať a nahrávať živé televízne vysielanie a s pridaním elektronických programových sprievodcov a aplikácií pre smartfóny môže používateľom tiež umožniť zmeniť svoj smartfón na diaľkové ovládanie televízora.

Na aké zariadenia si môžem stiahnuť Kodi?

Ako populárny softvér s otvoreným zdrojovým kódom by bolo ľahké predpokladať, že Kodi bol dostupný na každom zariadení, na ktoré si len spomeniete. To je do istej miery pravda, ale realita je trochu komplikovanejšia.

Po prvé, jednoduchý kúsok. K dispozícii sú aplikácie Kodi voľne dostupné pre všetky zariadenia so systémom Windows, MacOS, Linux a Android. Ak ste vývojár, ktorý sa rád hrá s Raspberry Pi, sú k dispozícii aj niektoré verzie (a dokonca sú k dispozícii puzdrá značky Kodi, ak by ste tak chceli).

Obzvlášť populárnou platformou pre Kodi je Amazon Fire TV Stick. Toto prenosné USB zariadenie je ideálne na sprístupnenie všetkých vašich médií, nech ste kdekoľvek. Podobné zariadenia s nižším profilom, ako napríklad WeTek Play, majú k dispozícii aj aplikácie Kodi.

Možno ste si však všimli niekoľko dosť do očí bijúcich vynechaní v tomto zozname. V systéme iOS pre telefóny iPhone a iPad nie je k dispozícii žiadna oficiálna verzia Kodi. Dôvodom je dôležitosť, s akou Apple pristupuje k procesu preverovania. Aby sa všetky aplikácie dostali do obchodu Apple Store, musia prejsť veľmi prísnym procesom bezpečnostnej kontroly, čím spoločnosť Apple minimalizovala vystavenie svojich zákazníkov vírusom a iným softvérovým hrozbám.

Aj keď samotný Kodi nie je týmto spôsobom hrozbou, Apple považuje jeho prispôsobiteľnosť a možnosť inštalácie doplnkov tretích strán za riziko, pretože by tieto doplnky nemohli priamo preveriť. Nezúfajte, pretože stále je možné získať Kodi na váš iPhone, ale na to budete musieť svoje zariadenie prepadnúť z väzenia.

Podobne v súčasnosti nie je k dispozícii žiadna aplikácia pre telefóny so systémom Windows a vzhľadom na klesajúci predaj zariadení Windows sa zdá nepravdepodobné, že by sa nejaká v dohľadnej dobe objavila.

Je iróniou, že ďalším hlavným zariadením, na ktorom Kodi momentálne nie je k dispozícii, sú herné konzoly. Napriek tomu, že softvér bol pôvodne vyvinutý pre Xbox, neexistujú žiadne verzie, ktoré by v súčasnosti fungovali na akýchkoľvek moderných herných konzolách. Dôvodom je, že väčšina konzol v súčasnosti neponúka možnosť pridať externý softvér rovnakým spôsobom, ako to robili staršie verzie.

V snahe zabrániť softvérovému pirátstvu a udržať používateľov závislých od softvéru zakúpeného priamo od výrobcu je v súčasnosti väčšina herných konzol zablokovaná a Kodi nie je ani zďaleka jediný softvér, ktorý sa na nich nedá použiť.

Ako používam Kodi?

Ako je uvedené vyššie, Kodi nie je k dispozícii úplne na každom zariadení. Ale pre tých, ktorí to sú, je proces sťahovania relatívne jednoduchý.

Môžeš Stiahnuť ▼ inštalačný program pre váš operačný systém na oficiálnej webovej stránke Kodi. Pre niektoré platformy, ako je napríklad Amazon Fire TV Stick, si možno budete musieť pred stiahnutím Kodi stiahnuť špeciálny inštalačný nástroj. Tieto sú zvyčajne dostupné v zoznamoch „najpopulárnejších aplikácií“.

Tým sa stiahne základný softvér Kodi, ale ako sme už vysvetlili, to, čo robí Kodi skutočne výnimočným, sú doplnky. A väčšina používateľov bude chcieť okamžite začať sťahovať doplnky, ktoré ich zaujímajú.

Existuje mnoho stoviek týchto zásuvných modulov. Úplný zoznam nájdete na Čo Wiki . Používatelia si ich môžu stiahnuť jedným z dvoch spôsobov.

Buď si môžu jednotlivé plug-iny stiahnuť priamo od ich tvorcov alebo ich nájdu v úložisku ako napr Super rap .

Po stiahnutí zásuvného modulu sa dá celkom jednoducho nainštalovať. Kliknite na „systém“ na hlavnej obrazovke Kodi a potom vyberte „nastavenia“, „doplnky“ a „inštalovať zo súboru zip“. Potom budete mať možnosť vybrať stiahnutý súbor zip z priečinka na sťahovanie alebo kdekoľvek ste ho uložili. A nebojte sa extrahovať balík zip pred inštaláciou do Kodi, pretože softvér Kodi to urobí za vás.

Je Kodi legálne?

Možno ste si všimli, že v hornej časti tohto článku sme opísali Kodi ako kontroverzný softvér. Táto kontroverzia je dôvodom veľkej časti mediálneho pokrytia okolo Kodi a nepriamo aj nárastu jeho popularity v poslednom čase.

Vychádza z externých doplnkov, ktoré si môžete stiahnuť a používať s Kodi. Niektoré z týchto doplnkov je možné použiť na to, aby umožnili používateľovi porušovať zákony o autorských právach médií, čo viedlo k tomu, že niektoré vlády a spoločnosti podnikli kroky na reguláciu používania Kodi.

Vďaka tomu je otázka, či je Kodi legálna, odpoveď je jednoduchá aj zložitá.

Jednoduchá odpoveď

Jednoduchá odpoveď na otázku je Kodi legálne , je Áno . Čo je úplne 100% legálne .

Je to kus počítačového softvéru a každý kúsok je legálny na stiahnutie a používanie ako akýkoľvek softvér, ktorý je dostupný pod GNU General Public License .

Keďže ide o FOSS, tvorcovia Kodi, nadácia XBMC Foundation, boli mimoriadne transparentní v tom, čo je Kodi. Zdrojový kód je voľne dostupný na Github, poprednej svetovej platforme pre vývoj softvéru.

Pracujú tiež s Právne centrum pre slobodu softvéru , poradný orgán, ktorý pomáha vývojárom v otázkach súvisiacich s autorským právom a zákonom o ochranných známkach.

Kodi je teda nielen úplne legálny, ale jeho vývojári sú tak transparentní, ako len môžu byť, pokiaľ ide o to, z čoho sa skladá. Takže mať Kodi na akomkoľvek elektronickom zariadení vás nedostane do žiadnych problémov.

Kde sa odpoveď na túto otázku trochu skomplikuje, keď sa obracia na otázku doplnkov alebo doplnkov Kodi.

Zložitá odpoveď

Zatiaľ čo samotný Kodi je úplne legálny, jeho stavy ako FOSS sú miestom, kde začínajú problémy. Ako súčasť bezplatného softvéru s otvoreným zdrojovým kódom umožňuje Kodi vývojárom používať jeho zdrojový kód na vytváranie ďalšieho softvéru alebo úpravu existujúceho softvéru, ako uznajú za vhodné.

Spoločnosť Kodi a jej vývojári nemajú žiadnu kontrolu nad tým, čo tieto doplnky skutočne umožňujú používateľom robiť, a to je problém. Pretože niektoré doplnky Kodi umožňujú používateľom vykonávať online aktivity, ktoré môžu byť nezákonné. V zásade ide o zásuvné moduly, ktoré používateľom umožňujú bezplatne streamovať a sťahovať obsah chránený autorskými právami.

Ale zákonnosť streamovania a sťahovania obsahu chráneného autorskými právami bude závisieť od toho, v ktorej krajine žijete. Keďže vnútroštátne zákony o autorských právach sa môžu líšiť od miesta k miestu a na mnohých miestach, zákonnosť stále nie je jasná.

Európska únia

Klasickým príkladom tohto nedostatku právnej jasnosti je Európska únia, kde sa zdá, že streamovanie obsahu chráneného autorskými právami sa nepovažuje za trestný čin.

Všetko to pramení z rozhodnutia Európskeho súdneho dvora z roku 2014. Oni nájdené že autorský zákon neporušili ľudia, ktorí streamovali obsah chránený autorskými právami online, pretože informácie chránené autorskými právami boli v ich zariadení uložené iba dočasne.

To naznačovalo, že zatiaľ čo nelegálne sťahovanie obsahu chráneného autorskými právami bolo v rozpore so zákonom, streamovanie nie, a keďže väčšina doplnkov Kodi sa používa na uľahčenie toho druhého, s Kodi neexistoval žiadny skutočný právny problém.

Nedávny rozsudok však túto pozíciu trochu posunul. V prípad proti Holanďanovi odvolanému na pána Willunsa, Európsky súdny dvor rozhodol, že predaj vopred naplnených boxov Kodi bol v rozpore so zákonom.

Box Kodi je hardvér, ktorý je skôr ako set-top TV box, ktorý niektorí používatelia musia používať na svojich televízoroch Kodi. Predinštalovaný box je ten, ktorý sa dodáva so zásuvnými modulmi, ktoré možno použiť na streamovanie obsahu chráneného autorskými právami, ktorý už je doň stiahnutý. Snáď najbežnejším používaním je sledovanie predplatených televíznych služieb bez toho, aby ste museli platiť predplatné.

Tento prípad ešte viac zakalil vodu, pretože hoci možno tvrdiť, že prípad teraz rozhodol, že streamovanie je nezákonné, ako aj sťahovanie, potvrdilo sa, že samotné zariadenie nebolo nezákonné a bola to skutočnosť, že žalovaný predával krabicu so softvérom na ňom, s úmyslom jeho použitia na porušenie autorského zákona, čo bolo nezákonné.

V celej EÚ, vrátane Spojeného kráľovstva, kde volal muž, bolo za to niekoľko prominentných zatknutí Malcolm Mayes dostal pokutu 250 000 libier (325 000 dolárov) za reklamu a predaj vopred naplnených krabíc.

Jednou z najvýznamnejších obetí takéhoto porušenia autorských práv je najvyššia anglická futbalová liga, Premier League . Oni mať zabezpečili rozhodnutie britských súdov, ktoré im umožňuje požadovať od najväčších poskytovateľov internetových služieb v Spojenom kráľovstve, aby zablokovali akékoľvek pripojenia, ktoré sú hostiteľmi nelegálnych tokov Zápasy Premier League . Tento právny krok bol urobený s ohľadom na zásuvné služby Kodi, ale je zameraný skôr na hostiteľské streamy ako na ich sledovanie.

Je Kodi v USA legálne?

Situácia v USA je podobne nejasná. Ešte v roku 2011 návrh zákona tzv S.978 dostal pred Kongres, ktorý sa pokúsil urobiť zo streamovania obsahu chráneného autorskými právami trestný čin. Návrh zákona neprešiel Kongresom.

To znamená, že podobne ako v EÚ sa technické používanie Kodi na streamovanie obsahu chráneného autorskými právami v USA nezdá byť v rozpore so žiadnym konkrétnym zákonom. Sťahovanie takéhoto obsahu však pravdepodobne porušuje zákon DMCA (Digital Millennium Copyright Act).

Väčšiu hrozbu pre tých, ktorí streamujú obsah chránený autorskými právami, pravdepodobne predstavujú autorskí trolovia.

Ako vždy, rozhovory o peniazoch v USA a organizácie ako Motion Pictures Association of America (MPAA), Recording Industry Association of America (RIAA) a niektorí ISP sledujú túto aktivitu.

Často si najímajú právnikov zaoberajúcich sa autorskými právami, známejších ako autorskí trollovia, ktorí sa budú jednotlivcom vyhrážať, že budú hľadať značné finančné vyrovnania výmenou za to, že ich nepodajú na súd. Streaméri zvyčajne môžu bezpečne ignorovať takéto požiadavky, pretože trolovia na ochranu autorských práv sa nebudú obťažovať dodržať svoje hrozby, pretože jednotliví streameri nie sú dostatočne ziskoví.

Ak však takáto požiadavka prerastie do súdneho sporu, je dôležité, aby ste sa dostavili, pretože odporca, ktorý sa nedostaví, bude automaticky považovaný za strateného.

Je Kodi bezpečný?

Rovnako ako v prípade zákonnosti Kodi, nie je jednoduché odpovedať na otázku, či je Kodi v bezpečí.

Ak stlačíte, jednoduchá odpoveď na otázku „je Kodi bezpečný“ by musela byť „nie“. Napriek tomu by však malo stačiť prijatie niekoľkých jednoduchých opatrení na ochranu používateľov pred niekoľkými hrozbami, ktorým sú vystavení pri používaní Kodi.

Dôvod, prečo Kodi nemožno označiť za bezpečný, spočíva v jeho kódovaní s otvoreným zdrojom. Sprístupnenie zdrojového kódu všetkým vývojárom na prispôsobenie a vytváranie doplnkov urobilo z Kodi populárny prehrávač médií, akým je dnes. Hackerom však tiež uľahčil vytváranie škodlivých doplnkov. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo Apple odmieta povoliť Kodi do svojho App Store.

Takéto doplnky otvárajú používateľom Kodi množstvo bežných hrozieb, ktoré sa však dajú pomerne ľahko vyriešiť. Medzi tieto hrozby patria:

Útoky typu Man-in-the-Middle

K útoku typu „Man-in-the-Middle“ dochádza, keď sú údaje počas cestovania medzi jedným zariadením zachytené a poškodené treťou stranou.

Kodi je voči takýmto útokom zraniteľný z dôvodu spôsobu, akým sa sám aktualizuje. Pri prvom spustení Kodi automaticky vyhľadá všetky aktualizácie základného softvéru alebo všetky doplnky, ktoré už boli stiahnuté. Všetko, čo nájde, sa automaticky stiahne bez toho, aby používateľ musel sťahovanie potvrdzovať alebo si toho bol vedomý.

Problém je v tom, že tento proces prebieha cez nešifrovaný a nezabezpečený HTTP protokol. Tento nezabezpečený protokol uľahčuje hackerom zachytiť aktualizačné údaje a potenciálne pridať upravenú aktualizáciu, ktorá sa správa škodlivo a mohla by byť použitá na ďalšiu infiltráciu do systému používateľa.

Toto je problém, ktorý by správcovia spoločnosti Kodi už mali riešiť, ale zatiaľ tak neurobili. Našťastie sa dá ľahko zmierniť. Používanie renomovanej siete VPN znamená, že všetka vaša online prevádzka je šifrovaná bez ohľadu na to, či používate protokol HTTP alebo bezpečnejší protokol HTTPS.

SÚVISIACE: Kodi pomaly? Vyskúšajte tieto tipy

Sieť VPN však nebude šifrovať údaje, keď cestujú medzi jej serverom a serverom Kodi. Je tu menšia šanca na zachytenie údajov, ale stále je to možné. Používatelia Kodi by preto okrem VPN mali zvážiť aj použitie antivírusového programu, ktorý dokáže chrániť ich zariadenia.

Väčšina renomovaných poskytovateľov by mala robiť túto prácu za predpokladu, že sú pravidelne aktualizovaní, ale existuje niekoľko šitých na mieru na zastavenie hrozieb tohto charakteru. Jeden taký, s ktorým mám dobré skúsenosti, je Bitdefender , ale existujú aj iné možnosti.

Škodlivé doplnky

Známejšia hrozba ako útoky Man-in-the-Middle pre používateľov Kodi pochádza zo škodlivých doplnkov. Ako už bolo navrhnuté, kódovanie s otvoreným zdrojom Kodi umožňuje komukoľvek vytvárať doplnky pre softvér. A zatiaľ čo mnohé doplnky sú úplne legitímne a veľmi užitočné, nevyhnutne existujú niektorí, ktorí považujú Kodi za príležitosť na hanebnejšie účely.

Ak si stiahnete škodlivý doplnok, pravdepodobne sa pokúsi spustiť kód na vašom zariadení s cieľom ukradnúť údaje, získať kontrolu alebo nainštalovať malvér či ransomvér.

Neexistuje žiadny bezpečný spôsob, ako čeliť hrozbám tohto druhu, ale existuje niekoľko jednoduchých tipov, ktoré môžu výrazne znížiť riziko, do ktorého sa vystavujete.

Najprv sa snažte držať osvedčených a odporúčaných doplnkov. Vyhľadajte doplnky, ktoré majú vysoký počet dobrých recenzií, a pred ich stiahnutím si urobte prieskum online. To nezaručuje, že budete v bezpečí, ale veľmi to pomôže.

Po druhé, veľa komentátorov Kodi odporúča sandboxing Kodi. To znamená, že keď používate Kodi, spustite ho ako prostredie, ktoré ho odreže od zvyšku vášho systému. Pri každom použití Kodi by ste sa určite mali uistiť, že vaša VPN a váš AV softvér fungujú.

Väčšina sietí VPN ponúka zariadenie kill-switch, ktoré preruší pripojenie k vybranému softvéru, ak pripojenie VPN prebehne. Toto by malo byť vždy povolené pre Kodi.

Predinštalované zariadenia

Je čoraz bežnejšie nájsť reklamy alebo zariadenia, ktoré sú predinštalované s Kodi a rôznymi doplnkami. Môže sa to zdať ako dobrý nápad na úsporu času, ale dôrazne sa odporúča vyhnúť sa takýmto zariadeniam.

Či už uvažujete o predinštalovanom set-top boxe Kodi alebo Amazon Fire Stick, vystavujete sa potenciálnemu riziku.

Ak ste si softvér a doplnky nestiahli sami, nemôžete vedieť, čo je na zariadení a riziko prítomnosti škodlivého softvéru je často vysoké. A to bez zohľadnenia možných právnych rizík nákupu a používania takýchto zariadení, o ktorých sme hovorili vyššie.

Tu na Addictive Tips dôrazne odporúčame stiahnuť si Kodi a všetky doplnky sami. Tento proces je dostatočne jednoduchý a na internete je k dispozícii nespočetné množstvo sprievodcov. To spolu s používaním dobrého VPN a antivírusového softvéru vám ponúka najlepšiu šancu na bezpečný zážitok s Kodi. Väčšina používateľov bude v poriadku, ale ako pri všetkých produktoch s otvoreným zdrojovým kódom, nikdy nemôžete byť 100% v bezpečí.

Aké sú najlepšie siete VPN pre Kodi?

Ak ste sa rozhodli urobiť z Kodi svoje mediálne centrum podľa vlastného výberu, skutočne si dlhujete sieť VPN. Nielenže vám to umožňuje obísť nespočetné množstvo geoblokov, ktoré obmedzujú vaše toky Kodi, ale umožňuje vám ich zobraziť v úplnom súkromí. Tu sú naše najlepšie tipy na najlepšiu sieť Kodi VPN:

1. NordVPN

Navštívte stránku nordvpn.com

NordVPN je oddaným šampiónom práv na ochranu súkromia, ale je to tiež skvelá voľba pre zábavu prostredníctvom streamovania Kodi. Najvyššou požiadavkou na odblokovanie medzinárodných knižníc obsahu je zvyčajne veľký počet serverov a v tejto kategórii je NordVPN absolútnym kráľom. S viac ako 5 500 uzlami v 59 krajinách po celom svete budete môcť spoofovať prakticky do akejkoľvek krajiny, ktorú chcete, vrátane USA, Veľkej Británie a Japonska.

A každé pripojenie VPN je chránené neprerušiteľným 256-bitovým šifrovaním AES, ktoré je v podstate nemožné prelomiť. V kombinácii so silnými rýchlosťami siete a vynikajúcou politikou bez protokolovania je ľahké pochopiť, prečo používatelia Kodi na celom svete prechádzajú na NordVPN. Pozrite sa najmä na ich aplikáciu Amazon Fire TV stick.

Prečítajte si naše celé Kontrola NordVPN .

Pros
 • Veľmi vysoké rýchlosti z neho robia silnú voľbu pre streamovanie 4K
 • 5 400+ serverov na celom svete
 • Umožňuje pripojenie až 6 zariadení naraz
 • Žiadne protokoly a šifrované pripojenia pre úplné súkromie
 • Zákaznícky servis (24/7 chat).
Zápory
 • Niektoré servery môžu byť nespoľahlivé
 • Spracovanie vrátenia platby môže trvať až 30 dní.
NAJLEPŠIE KODI VPN:Odblokujte zahraničné videostreamy v Kodi pomocou poprednej siete NordVPN.Získajte obrovskú 70% zľavu na 3-ročný plán (3,49 USD/mesiac), podporenú bezproblémovou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

2. Surfshark

Navštívte surfshark.com

Surfshark nemá roky histórie ani tisíce serverov iných špičkových sietí VPN, ale má množstvo inteligentných funkcií, vďaka ktorým je pre Kodi skvelou voľbou. Po prvé, úplne zavrhli zastarané tunelovacie protokoly v prospech efektívnejších, konkrétne OpenVPN, IKEv2/IPSec, WireGuard. Poskytujú výnimočnú bezpečnosť a stabilitu pod šifrou 256-AES-GCM Surfshark, ale zároveň zachovávajú vaše prirodzené rýchlosti siete, takže si môžete užívať streamy Kodi bez vyrovnávacej pamäte.

A ak narazíte na skutočne tvrdé internetové obmedzenia, ako je hĺbková kontrola paketov, inteligentná aplikácia Surfshark VPN ich rozpozná a automaticky im odpovie príslušnými nastaveniami. To môže zahŕňať plošné zahmlievanie na akomkoľvek serveri, ako aj ich špeciálny režim NoBorders vytvorený tak, aby porazil tú najtvrdšiu cenzúru.

Pridajte k tomu silnú politiku bez protokolovania plus neobmedzené simultánne pripojenia a máte jednu z najlepších sietí VPN pre Kodi v Surfshark. Pomáha im to aj vyhradená aplikácia Firestick!

Pros
 • Robustné servery prenikajú cez geobloky, aby získali prístup k vašim obľúbeným streamovacím stránkam
 • Multi-hop pripojenia sú ľahko dostupné
 • Režim CleanWeb blokuje reklamy a kontextové okná pred ich načítaním, čím šetrí vaše mobilné dáta a rýchlosť
 • Zásady nulového protokolovania zaisťujú, že vaša aktivita nemôže byť použitá proti vám
 • Žiadosti o vrátenie peňazí sú jednoduché a rýchle – bez čakania alebo problémov.
Zápory
 • Rýchlosti pripojenia nezapôsobia na používateľov iných špičkových sietí VPN
 • Relatívne mladá sieť VPN sa musí z dlhodobého hľadiska preukázať ako dôveryhodná.

Prečítajte si našu úplnú recenziu Surfshark.

NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ ROZPOČTU:Chráňte všetky svoje zariadenia Kodi pomocou výkonného šifrovania Surfshark. Získajte 83 % zľavu na dvojročný plán + 3 mesiace ZDARMA len za 2,21 $ mesačne.

Zostavy a doplnky Kodi

Popularita spoločnosti Kodi pramení z obrovského množstva dostupných doplnkov a zostavení, ktoré každému používateľovi umožňujú vychutnať si jedinečnú osobnú skúsenosť so softvérom.

K dispozícii je nespočetné množstvo zostáv a doplnkov, príliš veľa na to, aby sme tu podrobne opísali každý jeden. Ale pre tých, ktorí hľadajú ukazovateľ, ktorý by im umožnil pracovať s Kodi, tu je prehľad našich 5 najlepších zostáv a doplnkov pre Kodi v roku 2017:

5 najlepších zostáv Kodi

Zostavenie Kodi je rýchly spôsob, ako začať s Kodi. Zostava Kodi je verzia, ktorá sa dodáva s rôznymi predinštalovanými doplnkami, čo znamená, že používatelia môžu okamžite začať. Ako sme už uviedli, našou radou je, aby si používatelia stiahli čistú verziu Kodi a svoje vlastné doplnky, pretože existuje riziko, že zostavy môžu obsahovať škodlivý softvér.

Ale sú skvelým spôsobom, ako začať, takže sme podrobne popísali 5 najlepších zostáv, ktoré by mali byť bezpečné a mali by vám poskytnúť skvelý zážitok z Kodi

1. Nemesis

Nemesis je čistá a vizuálne príťažlivá zostava Kodi, ktorá používateľom ponúka skvelý zážitok. Obsahuje celý rad najpopulárnejších (a legálnych) doplnkov, ktoré sú už nainštalované a pripravené na použitie. Nemesis je možné použiť takmer na akejkoľvek platforme a jeho jednoduché trojriadkové menu umožňuje používateľom jednoduchú navigáciu.

2. Apollo

Apollo je možno najkompletnejšia a plne funkčná zostava, ktorú nájdete pre Kodi. Má jednoduchý, užívateľsky prívetivý a štýlový vzhľad. Pod ním sa nachádza takmer každý doplnok, ktorý pravdepodobne budete potrebovať na svojom mieste a pripravený na použitie.

Pridanie príliš veľkého množstva doplnkov do Kodi môže občas spôsobiť jeho nestabilitu, ale Apollo nemá žiadne takéto problémy a malo by fungovať na notebookoch a Fire Sticks bez akýchkoľvek problémov.

3. Otcov život

Dad’s Life je populárna zostava vo Veľkej Británii, kde bola účtovaná ako zostava Kodi pre celú rodinu. Má veľký prierez obsahu, od predstavení pre deti a filmov pre rodiny až po obsah pre dospelých, športy a dokonca aj hry pre mamy a otcov.

Je to ďalšia zostava s čistým a ľahko použiteľným rozhraním a je ľahké pochopiť, prečo sa pre ňu rozhodlo toľko rodín.

4. Zostavenie FireTV

Amazon Fire TV Stick je jedným z najpopulárnejších nástrojov na spustenie Kodi, takže nie je prekvapením, že zostava prispôsobená pre túto platformu by mala byť jednou z najsťahovanejších.

Má tiež čo ponúknuť, vrátane všetkých najobľúbenejších doplnkov, ale so zameraním na to, aby boli nenáročné na zdroje a náročné na používateľské funkcie a rýchlosť. Bol vytvorený webovou stránkou FireTVGuru a tiež ponúka podporu a tipy na používanie zostavy prostredníctvom svojej stránky na Facebooku, čo je pekné.

5. Evolúcia

Evolution je ďalšia zostava Kodi, ktorá je zameraná na poskytovanie obsahu pre celú rodinu. Všetky bežné doplnky sú súčasťou zostavy založenej na vzhľade Zephyr, ktorý je užívateľsky prívetivý a vizuálne príťažlivý. Je to svieži a čistý vzhľad, ktorý robí túto stavbu jednou z najlepších a najobľúbenejších v okolí.

5 najlepších doplnkov Kodi

Ako sme už uviedli vyššie, používatelia musia byť opatrní, aby sa uistili, že sťahujú legitímne a bezpečné doplnky. Existuje však oveľa viac dobrých doplnkov ako zlých a my sme vybrali 5 najlepších doplnkov, ktoré vám pomôžu začať.

1. Exodus

Exodus je najpoužívanejší video doplnok pre Kodi a jeden z prvých, ktorý si väčšina používateľov stiahne. Je to jeden z najspoľahlivejších v okolí, s oveľa menším počtom nefunkčných odkazov ako ostatné a čistým, sviežim a ľahko použiteľným rozhraním.

Je potrebné poznamenať, že Exodus nerozlišuje medzi obsahom chráneným autorskými právami a obsahom, ktorý nie je chránený autorskými právami, takže je pri tom potrebná diskrétnosť používateľa. V minulosti bol tiež poškodený a používal sa na premenu používateľských zariadení na botnet. Sťahovateľom sa preto odporúča dodržiavať preventívne opatrenia, ktoré sme načrtli vyššie.

2. Fénix

Phoenix je ďalší veľmi populárny doplnok videa s jedným z najkomplexnejších zoznamov obsahu dostupných na akomkoľvek doplnku Kodi. Obsah je pravidelne aktualizovaný a tiež umiestnený vo vyhradených sekciách, aby oslovil rôzne demografické skupiny, vďaka čomu je ľahké nájsť veci, ktoré vás oslovia.

3. YouTube

YouTube je očividne najväčšia internetová video stránka na svete, takže by vás malo prekvapiť, že dopyt po nej je vysoký aj na Kodi. Existuje množstvo doplnkov, ktoré umožňujú prístup na YouTube, ale to najlepšie, čo sme našli, sa nazýva jednoducho YouTube a vytvoril ho Bromix.

4. Plex

Kodi nie je len o streamovaní video obsahu, ale aj o správe celého mediálneho obsahu. Plex je skvelý (a oficiálny nástroj), ktorý vám umožňuje pristupovať a spravovať všetko od osobných videí, fotografií, hudby a stiahnutých médií na jednom mieste. Ponúka podporu DNLA a umožňuje vám prístup ku všetkému obsahu na viacerých zariadeniach a dokonca ho streamovať online. Plex by mal byť nevyhnutný pre všetkých používateľov Kodi.

5. Prehliadač kolekcie ROM

Ako som poznamenal v hornej časti tejto časti, existujú tisíce doplnkov, ktoré by som mohol spomenúť. Možno by mal byť môj piaty výber Twitch, ktorý používateľom umožňuje vychutnať si online herné streamy. Viem, že mladí ľudia, najmä v Ázii, sú do toho blázniví.

Ale namiesto toho ukážem svoj vek a vyberiem prehliadač ROM Collection Browser. Tento doplnok umožňuje používateľom hrať celý rad retro videohier prostredníctvom Kodi. Tituly ako Pac-man a Super Mario sú súčasťou takmer každej inej hry, s ktorou som ako dieťa trávil hodiny. Sledovanie iných ľudí, ktorí pre mňa hrajú hry, je úžasné, ale to je krása Kodi; naozaj je tu niečo pre každého!

Prehľad: Čo je Kodi? Je to legálne? Je to bezpečné?

Stručne povedané, Kodi je flexibilný a veľmi populárny prehrávač médií, ktorý ponúka množstvo jedinečných funkcií, z ktorých budú mať úžitok väčšina moderných používateľov internetu, ktorí streamujú alebo sťahujú obsah online.

Samotný Kodi je úplne legálny softvér, ale doplnky a doplnky, ktoré sú súčasťou toho, čo ho urobilo tak populárnym, niekedy nemôžu byť legálne.

Jednoduchým pravidlom je nekupovať ani predávať boxy Kodi alebo iné zariadenia, na ktorých sú Kodi a tieto doplnky predinštalované. Na väčšine miest to rozhodne nie je legálne.

V EÚ aj v USA je stále šedou zónou, či je streamovanie obsahu chráneného autorskými právami nezákonné. Ak chcete mať istotu, opýtajte sa sami seba, či sledujete platenú službu zadarmo. Ak áno, môžete sa dostať do problémov.

Kodi tiež nie je 100% bezpečný produkt vďaka svojmu stavu otvoreného zdroja. Ale tým, že si sami stiahnete softvér a akékoľvek doplnky a pri jeho používaní využijete renomovaný VPN a antivírusový nástroj, nie je dôvod, prečo by si väčšina používateľov mala užívať bezproblémový zážitok s Kodi.

Celkovo vzaté, Kodi nie je len dobrý prehrávač médií, ale je to jeden z najlepších prehrávačov médií v okolí. A ak sa použije rozumne, môže spôsobiť revolúciu v spôsobe, akým vnímate mediálny obsah online.

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS