Aký je rozdiel medzi CC a BCC v e-maile

Štandardné okno na zostavenie e-mailu má pole Komu, Odosielateľ a Predmet. Môžete tiež vidieť dve ďalšie polia: CC a BCC. Tieto dve polia nie sú povinné polia, t. j. môžete odoslať e-mail bez ich vyplnenia a často môžu byť skryté v predvolenom používateľskom rozhraní.

CC a BCC

Polia CC a BCC sú polia na zadanie e-mailu alebo viacerých e-mailov. Keď odošlete správu, dostanú ju všetci zahrnutí v poliach Komu, Kópia a Skrytá kópia.CC znamená Carbon Copy a BCC znamená Blind Carbon Copy. Ak si nie ste istí, čo znamená uhlíková kópia, je to termín vytvorený z relikvie v reálnom svete; uhlíkový papier. Uhlíkový papier je papier natretý atramentom (ktorý vám zašpiní ruky a všetko ostatné, s čím príde do kontaktu). Vkladá sa medzi dva papiere. Píšete na papier v hornej časti a ten sa automaticky skopíruje na papier nižšie vďaka uhlíkovému papieru.

Je dôležité vedieť, že CC a BCC neposielajú samostatné správy. Všetkým sa odošle rovnaká správa, rovnaké vlákno.

Rozdiel medzi CC a BCC

E-mailové adresy zadané do poľa CC sú viditeľné pre všetkých ostatných, ktorým bola správa odoslaná. Ak niekomu dáte kópiu e-mailu, príjemcovia, ktorí boli pridaní do poľa Komu, budú môcť vidieť všetkých zahrnutých v poli Kópia.

E-mailové adresy zadané v poli BCC nie sú viditeľné pre nikoho. Sú „slepé“ alebo skryté. Ak chcete niekomu poslať e-mail, ale aj niekoho iného zahrnúť do zoznamu príjemcov bez toho, aby sa to dozvedeli iní ľudia, nástrojom pre túto úlohu je pole BCC.

E-mailová etiketa: Používanie CC

Neexistujú žiadne zákony a texty o používaní CC a BCC. Existuje však e-mailová etiketa, ktorú by ste mali pri používaní týchto polí dodržiavať. Ak tak neurobíte, získate nepriateľov v práci.

Pole CC by sa malo použiť, keď;

  • Chcete niekoho informovať o niečom, ale to si od neho nevyžaduje odpoveď
  • Máte pocit, že posolstvo je niečo, o čom človek môže v určitom okamihu potrebovať vedieť
  • Vzájomný dozorca
  • Supervízor/manažér pre vás a druhú osobu, ak pracujete na rôznych oddeleniach/sekciách. Toto je najlepšie použiť, ak nadriadený/manažér požaduje dokumentáciu o tom, kedy je práca pridelená medzi oddelenia.

Kedy nepoužívať CC;

  • Udržať nadriadeného v obraze, keď to nie je potrebné.
  • Ak chcete použiť správu ako dokumentáciu práce, ktorú robíte
  • Dokázať bod

protichodné používanie CC;

Nemali by ste zbytočne používať CC a zahrnúť ľudí do správ, keď ich netreba zahrnúť. To znamená, že ak máte podozrenie, že spolupracovník nebude na niečo nadväzovať, pokiaľ v správe nie je zahrnutý nadriadený, môžete ho tiež pridať.

Mali by ste ho použiť aj vtedy, ak manažér požaduje dôkaz, že pracujete.

E-mailová etiketa: Používanie BCC

Používanie BCC v podstate znamená, že niekomu „hovoríte“. Používajte to opatrne. Keď pridáte ľudí do poľa BCC, nikto nevie, kto ďalší dostal správu. Predstavte si to ako tajné nahrávanie stretnutia alebo umožnenie niekomu počúvať.

BCC by sa mal používať s mierou a opatrne. Príde čas, keď to budete musieť použiť, a bude zrejmé, kedy to budete potrebovať. Okrem toho v e-mailoch neuvádzajte ľudí so skrytou kopiou. Namiesto toho použite pole CC.

Záver

Pole BCC je skryté, takže nikto nebude vedieť, že ste ho použili. Pole CC nie je skryté a jeho použitie bude zrejmé. Príjemcovia budú vedieť, či boli pridaní do poľa CC alebo BCC. Uistite sa, že ľudia, ktorých skrytá kópia neskončí, pomocou tlačidla Odpovedať všetkým.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad