Čo o vás vie vláda Spojeného kráľovstva?

Bez ohľadu na to, či má krajina vysoké alebo nízke hodnotenie slobody internetu, celoštátny dohľad vykonáva prakticky každá vláda. Často sa to robí s cieľom predchádzať terorizmu, bojovať proti zločinu a chrániť obyvateľov – história však ukázala, že jednotlivci a organizácie zneužívajú svoje právomoci a zneužívajú naše osobné údaje. To vyvoláva očividnú otázku: čo o mne moja vláda vie a ako tieto informácie používa?

V Spojenom kráľovstve vláda presadzuje jednu z najdôkladnejších a všadeprítomných politík dohľadu nad údajmi na svete. Zhromažďovanie údajov zahŕňa všetko od registra trestov po DNA a cestovateľskú históriu. Aby ste sa ochránili pred sledovaním, potrebujete službu VPN najvyššej kvality, ktorá zašifruje vaše údaje a poskytne vám IP adresu mimo Spojeného kráľovstva. To vás ochráni a zároveň vám pomôže obísť regionálne obmedzenia, obísť bloky cenzúry a získať prístup k najlepším online obchodom dostupným online. V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako si vybrať najlepšiu sieť VPN pre maximálnu bezpečnosť, poskytneme vám odporúčania našich poskytovateľov a vysvetlíme, čo o vás vláda Spojeného kráľovstva robí a čo nevie.Výber najlepšej VPN pre ochranu vašich údajov

Pokiaľ ide o ochranu údajov vo Veľkej Británii, jednoduchá bezplatná sieť VPN to nepreruší. Ak chcete mať šancu proti prísnym bezpečnostným prvkom vlády Spojeného kráľovstva, potrebujete funkcie uvedené nižšie.

 • Silné šifrovanie – hľadajte šifrovanie na vojenskej úrovni, ako je napríklad 256-bitová technológia AES. Tým sa zabezpečí, že nikto, od vlády až po vášho ISP, nebude môcť získať prístup k vašim údajom.
 • Nulový záznam – politika nulového protokolovania vás ochráni pred sledovaním online, či už vládou alebo vaším ISP. Uistite sa, že ste si vybrali poskytovateľa VPN, ktorého politika bez protokolovania pokrýva všetko od návštevnosti cez adresy IP až po históriu prehliadania.
 • Vstavané bezpečnostné prvky– Existujú niektoré bezpečnostné funkcie, ktoré vám umožnia zostať v bezpečí online. Napríklad ochrana proti úniku DNS zaisťuje, že žiadna z vašich žiadostí o údaje neprejde cez vášho poskytovateľa internetových služieb. Doplnky, ako je tento, sú užitočným nástrojom na ochranu údajov. Rýchlosť -VPN má tendenciu spomaľovať vaše internetové pripojenie. Dobrý poskytovateľ však urobí tento rozdiel nepostrehnuteľným. Rozhodnite sa pre poskytovateľa s vysokou rýchlosťou pripojenia, bez obmedzení šírky pásma a bez obmedzení rýchlosti alebo obmedzovania. Serverová sieť– v skratke, čím väčšia je sieť serverov, tým viac možností máte z hľadiska rýchlosti aj umiestnenia. Táto funkcia vám tiež umožní obísť regionálne obmedzenia a poraziť tvrdé bloky cenzúry.

Naše odporúčania VPN pre Spojené kráľovstvo

Teraz, keď ste sa oboznámili s najdôležitejšími funkciami zabezpečenia v sieti VPN, pozrite si odporúčania našich najlepších poskytovateľov na ochranu vašich údajov pred vládou v Spojenom kráľovstve.

1. ExpressVPN

Navštívte stránku expressvpn.com

ExpressVPN je naša voľba číslo jedna na ochranu vašich údajov vo Veľkej Británii. Po prvé, poskytovateľ sídli na Britských Panenských ostrovoch – miesto, ktoré je mimo jurisdikcie Spojeného kráľovstva a je oslobodené od dohôd o dohľade piatich, deviatich a štrnástich očí. To znamená, že žiadna z vlád v aliancii nemôže sledovať vaše údaje ani uchovávať záznamy o nich na dlhší čas. Okrem toho služba používa 256-bitové šifrovanie AES, ktoré sa považuje za neprelomiteľné. Najsilnejšiemu superpočítaču na svete by trvalo milióny rokov, kým by sa ho čo i len pokúsil prelomiť. Šifrovacie protokoly zahŕňajú UDP a TCP OpenVPN, ako aj protokoly viac zamerané na bezpečnosť, ako je SSTP. Politika ExpressVPN bez protokolovania je jednou z najlepších v tomto odvetví a pokrýva vašu návštevnosť, požiadavky DNS, adresy IP a históriu prehliadania. To znamená, že britská polícia, poskytovatelia internetových služieb a vládni úradníci nebudú môcť vidieť žiadnu vašu online aktivitu ani ju spätne vysledovať k vašej identite.

Spolu s hlavným zameraním na súkromie je ExpressVPN, ako naznačuje názov, bleskovo rýchly. So serverovou sieťou 2000+ serverov v 94 krajinách môžete získať IP adresu takmer z akéhokoľvek miesta na svete a pripojenie bude vždy jedno z najrýchlejších. ExpressVPN navyše nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa šírky pásma a nepoužíva obmedzenia rýchlosti ani neobmedzuje vaše pripojenie. Existujú špeciálne aplikácie pre všetky hlavné systémy vrátane Windows, Mac, Android, Chrome, Safari a dokonca aj herné konzoly a inteligentné televízory. Máte možnosť pripojiť až tri zariadenia súčasne, takže vaše dáta budú chránené bez ohľadu na to, odkiaľ ich budete prehliadať.

Pros
 • ŠPECIÁLNA PONUKA: 3 mesiace zadarmo (49% zľava - odkaz nižšie)
 • Super rýchle a spoľahlivé pripojenie
 • Podporuje VŠETKY zariadenia
 • Prísne zásady neprihlasovania osobných údajov
 • Skvelá podpora (24/7 chat).
Zápory
 • Vysoké náklady pre mesačných používateľov.

Prečítajte si viac o zabezpečení na vojenskej úrovni poskytovateľa v našej úplnej recenzii ExpressVPN.

NAJLEPŠIE PRE Veľkú Britániu:ExpressVPN vám umožňuje bezpečne odblokovať webové stránky bez obetovania bezpečnosti a súkromia. Získajte zľavu 49 % z ročného plánu plus 3 mesiace navyše zadarmo.

2. NordVPN

Navštívte stránku nordvpn.com

NordVPN je poskytovateľom zabezpečenia, ktorý je jedným z najlepších pre Spojené kráľovstvo. Jeho rozsiahla sieť 5 200+ serverov v 62 krajinách zahŕňa množstvo špeciálnych serverov, ktoré sú navrhnuté pre ochranu súkromia. Zmätené servery napríklad skrývajú skutočnosť, že používate sieť VPN, a pomáhajú vám zostať mimo radaru. Double VPN prenáša vaše údaje cez dva proxy servery a pridáva ďalšiu vrstvu šifrovania do celej vašej prevádzky. Zaveďte politiku nulového protokolovania, ktorá je jednou z najlepších v histórii VPN, a získate veľmi vysokú úroveň ochrany od vlády Spojeného kráľovstva. Okrem toho má NordVPN sídlo v Paname, čo je neutrálna vláda oslobodená od dohôd o dohľade piatich, deviatich a štrnástich očí medzi hlavnými vládami. Vďaka tomu je spoločnosť NordVPN imúnna voči akýmkoľvek žiadostiam o zastavenie šírenia, ktoré sa môžu objaviť.

NordVPN sa tiež ľahko a intuitívne používa. Aplikácia má jednoduché a štýlové používateľské rozhranie, ktoré je pôsobivé vzhľadom na to, aká bohatá je služba na funkcie. Mobilný softvér je prakticky rovnako vyspelý ako desktopová verzia, čo sa u poskytovateľov VPN väčšinou nestáva. NordVPN je k dispozícii pre Mac OS, Windows, Android, iOS a dokonca aj RaspberryPi. Umožňuje tiež pripojiť neuveriteľných 6 zariadení naraz a nekladie žiadne obmedzenia na šírku pásma alebo prepínanie serverov, čo z neho robí ideálnu službu pre každodenné použitie.

Pros
 • Optimalizované servery na odblokovanie Netflixu
 • Väčšina serverov VPN s rôznymi adresami IP
 • 256-bitové šifrovanie AES s dokonalým dopredným utajením
 • Prísna politika nulových protokolov pre návštevnosť aj metadáta
 • Záruka vrátenia peňazí (30 dní).
Zápory
 • Automatický výber servera môže byť nespoľahlivý
 • Spracovanie vrátenia peňazí môže trvať 30 dní.

Prečítajte si našu úplnú recenziu NordVPN, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

NEUVERITEĽNÁ HODNOTA:NordVPN ponúka najlepšie bezpečnostné funkcie na trhu a má najväčšiu sieť serverov zo všetkých poskytovateľov VPN. Ušetrite 70 % na 3-ročnom pláne s našou špeciálnou ponukou.

3. CyberGhost

Navštívte cyberghost.com

CyberGhost je jednou z najspoľahlivejších služieb VPN – a jej spustenie je neuveriteľne užívateľsky prívetivé. Po spustení si môžete vybrať zo 6 rôznych predkonfigurovaných profilov, z ktorých každý je prispôsobený rôznym prípadom použitia. Môžete si napríklad zvoliť ochranu svojho Wi-Fi pripojenia alebo anonymné surfovanie, aby ste zaistili, že vaše údaje budú v bezpečí pred vládou Spojeného kráľovstva, ako aj pred vaším ISP. Okrem toho sú tieto profily prispôsobiteľné pomocou prepínačov, ktoré môžu ešte viac chrániť vaše súkromie, napríklad blokovať online sledovanie alebo blokovať škodlivé webové stránky.

Zatiaľ čo CyberGhost oslovuje nováčikov vďaka svojmu jednoduchému rozhraniu, je rovnako bohatý na základné funkcie ako ostatní lídri v tomto odvetví. Poskytovateľ používa 256-bitové šifrovanie AES na vojenskej úrovni, vďaka čomu sú vaše údaje neprístupné komukoľvek, pokiaľ ich dobrovoľne neodovzdáte. Okrem toho politika CyberGhost bez protokolovania pokrýva takmer všetko, od časových pečiatok až po vašu e-mailovú adresu. Masívna sieť serverov s viac ako 3 100 uzlami v 59 krajinách vám dáva na výber širokú škálu IP adries, čo znamená, že už nikdy nebudete musieť odhaliť svoju skutočnú. Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie patrí ochrana pripojenia, prepínač zabíjania a blokovanie online sledovania, vďaka čomu budú vaše informácie chránené po celú dobu používania služby VPN.

Pros
 • NÍZKA CENA: 6 EXTRA bezplatných mesiacov (79% zľava - odkaz nižšie)
 • Cenovo dostupné plány
 • 2 048-bitové kľúče RSA a autentifikácia SHA256
 • Žiadna politika protokolov
 • 45-dňová záruka vrátenia peňazí bez dohadov.
Zápory
 • Nie je možné odblokovať niektoré ďalšie streamovacie stránky.

Pozrite si našu úplnú recenziu CyberGhost a dozviete sa viac o jeho funkciách ochrany osobných údajov.

EXKLUZÍVNA ZĽAVA:CyberGhost ponúka neuveriteľnú internetovú ochranu, pričom od svojich používateľov vyžaduje minimálne úsilie. Zaregistrujte sa s obrovskou zľavou 77 % na 3-ročný plán.

4. PrivateVPN

Navštívte stránku privatevpn.com

PrivateVPN poskytuje svojim používateľom dokonalú rovnováhu medzi bezpečnosťou a rýchlosťou, bez ohľadu na to, či sa nachádzate v Spojenom kráľovstve alebo v inej krajine Commonwealthu. Služba využíva 2048-bitové šifrovanie s AES-256, vďaka čomu sú vaše údaje vždy chránené za závojom kryptografie s väčším počtom kombinácií kľúčov ako atómov v známom vesmíre. Protokoly VPN zahŕňajú UDP a TCP, PPTP a L2TP/IPSec Open VPN, ktorý je rýchly a pomáha prekonávať cenzúrne bloky. Okrem toho politika nulového protokolovania PrivateVPN zaisťuje, že vláda alebo váš poskytovateľ internetových služieb nebudú môcť naraziť na žiadne protokoly vašej prevádzky, pretože takmer žiadne nebudú uložené v databáze serverov. Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie patrí prepínač automatického zabíjania a vstavaná ochrana proti úniku DNS.

PrivateVPN má o niečo skromnejšiu sieť serverov s celkovým počtom 100+ serverov vo viac ako 59 krajinách, ale servery dodávajú všetku rýchlosť a výkon, ktoré by ste mohli potrebovať. Okrem toho budete môcť zostať v bezpečí a anonymní online vďaka tejto rozmanitosti miest. PrivateVPN nekladie žiadne obmedzenia na šírku pásma, rýchlosť alebo dokonca prepínanie serverov, takže nevyhnutné spomalenie služby VPN bude sotva viditeľné. Poskytovateľ má špecializované aplikácie pre všetky hlavné operačné systémy a zariadenia, a ak sa chcete vyhnúť všetkým problémom, môžete si vybrať bezplatné vzdialené nastavenie, ktoré urobíte za vás.

Pozrite si našu úplnú recenziu PrivateVPN.

VEĽKÁ PONUKA:PrivateVPN vám umožňuje spoľahlivo odblokovať streamingové stránky a obísť regionálne bloky bez kompromisov v oblasti súkromia. Prihláste sa na ročný plán so zľavou 65 % a získajte ďalší mesiac zadarmo.

5. PureVPN

Navštívte purevpn.com

Služba PureVPN ponúka niektoré z najlepších funkcií ochrany osobných údajov na trhu. Poskytovateľ používa špičkové 256-bitové šifrovanie AES, takže k vašim údajom nemajú v žiadnom bode prístup žiadni vládni číhači ani poskytovatelia internetových služieb. Zásady zákazu protokolovania sú dôkladné a zaisťujú, že nikto nemôže sledovať, čo ste robili online. Šifrovanie a nulové protokolovanie spolu znamenajú, že k vašim údajom je pre tretie strany mimoriadne ťažký prístup. Medzi ďalšie funkcie patrí prepínač automatického zabíjania, ktorý automaticky vypne váš internet, ak sa odpojíte, takže v žiadnom momente neriskujete, že vás budú sledovať bez toho, aby ste si to uvedomovali.

Spolu s pôsobivým rozsahom bezpečnostných funkcií je impozantná vlastná sieť PureVPN s viac ako 2 000 servermi v 140 krajinách. Sieť pokrýva prakticky každé miesto na svete, takže získate obrovskú škálu IP adries vrátane tých z krajín, ktoré podporujú bezpečnosť údajov, ako je Švédsko. PureVPN je k dispozícii v desktopových a mobilných aplikáciách, ako aj v rozšíreniach prehliadača. Okrem toho vám 24-hodinová podpora živého chatu poskytovateľa pomôže vyriešiť akékoľvek problémy s pripojením, keď sa objavia, takže už nebudete musieť prehliadať bez siete VPN.

LEN PRE ČITATEĽOV:PureVPN ponúka rýchlosť a bezpečnosť prostredníctvom svojej rozsiahlej siete a množstvo jedinečných funkcií kybernetickej bezpečnosti. Získajte zľavu 73 % z ročného plánu s našou špeciálnou ponukou.

Je legálne, aby vláda sledovala moje informácie?

Krátka odpoveď je áno. V roku 2016 sa Zákon o vyšetrovacích právomociach bol zavedený s cieľom obmedziť, akú moc majú spravodajské agentúry v oblasti dohľadu. Čo však tento akt skutočne urobil, je prinútiť telefónne spoločnosti a poskytovateľov internetových služieb, aby začali uchovávať záznamy o webových stránkach najmenej 12 mesiacov. To v skutočnosti znamená, že vláda Spojeného kráľovstva má teraz záznamy o každej webovej stránke, ktorú každý človek v danom časovom rámci navštívil, vrátane metadát týkajúcich sa telefonických hovorov. Povedzme teda, že ste navštívili webovú stránku. Vláda bude mať prístup k času, keď ste stránku navštívili, ako dlho ste ju prehliadali, vašej IP adrese a ďalším podrobnostiam o vašom zariadení a jeho pripojení. Aj keď tento záznam nezahŕňa skutočnú adresu URL, základná doména sa zobrazí v ich databáze.

Sieť VPN so silnými bezpečnostnými funkciami je jedným z mála nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť zabrániť tomuto druhu narušenia súkromia. Uchová vaše údaje chránené silným šifrovaním a zaistí, že žiadne záznamy o vašich údajoch nebudú nikde uložené, aby ich mohla nájsť vláda, váš poskytovateľ internetových služieb alebo počítačoví zločinci. Vzhľadom na množstvo dôležitých informácií, ktoré umiestňujeme online, vrátane podrobností o našej kreditnej karte, sa zdá, že tento druh opatrenia na ochranu osobných údajov je viac povinný ako odporúčaný.

Kto iný má prístup k mojim osobným údajom?

Zatiaľ čo vláda Spojeného kráľovstva má svoje vlastné spôsoby získavania informácií o svojich občanoch, získavanie informácií môže byť oveľa jednoduchšie, ako sa zdá. Niekoľko tretích strán môže vládnym úradníkom poskytnúť viac než dostatok informácií, vrátane Google, CCTV a niektorých národných databáz.

Google

Ako už pravdepodobne viete, Google o vás vie všetko. Vďaka širokej škále aplikácií, produktov a služieb, ktoré Google ponúka, majú kedykoľvek prístup k niektorým z vašich najsúkromnejších informácií. Ak napríklad používate Gmail ako svoju e-mailovú službu, má prístup ku všetkému od vašich stretnutí, kontaktov a dokonca aj konverzácií s inými používateľmi. Stručne povedané, Google si môže jednoducho vytvoriť profil na všetkých vašich online informáciách. Nižšie je uvedený zoznam vecí, ktoré o vás vláda Spojeného kráľovstva môže zistiť, ak získa prístup k záznamom Google.

 • História vyhľadávania
 • Prehladavat historiu
 • Kontakty, e-maily (všetky) a ďalšie konverzácie
 • Navštívené miesta (cez Google mapy)
 • Ako vyzeráš a aký máš hlas
 • Streamované videá a prečítané správy

Národné databázy

Vláda Spojeného kráľovstva má širokú škálu národných databáz, z ktorých všetky sú kontrolované pod Zákon o ochrane slobôd z roku 2012 . Tieto databázy zhromažďujú rôzne informácie o občanoch, ale ukazujú len to, že žiadne z vašich osobných údajov nie sú chránené. Niektoré z informácií uchovávaných týmito databázami zahŕňajú:

 • Zamestnanosť, imigračný status a spory na pracovisku
 • Príjem, osobné finančné záznamy a úverové záznamy
 • Informácie o pasoch, cestách do zahraničia a mieste bydliska
 • Register trestov a podrobnosti o zatknutí
 • Všetky lekárske záznamy vrátane návštev v nemocnici a informácií o rodinných príslušníkoch
 • DNA
 • Sledovanie vozidiel – sieť, ktorá denne zachytáva približne 30 miliónov záznamov

CCTV

CCTV kamery sa v Spojenom kráľovstve používajú ako bezpečnostné opatrenie na sledovanie trestnej činnosti. So 4 až 6 miliónmi kamier po celej krajine má Spojené kráľovstvo jednu z najväčších CCTV sietí na svete. Prekvapivo však väčšina týchto kamier je prevádzkovaná spoločnosťami a jednotlivcami. Každý sa môže dostať k záberom z CCTV na základe zákona o ochrane údajov za malý poplatok, a ak vaša firma používa tieto kamery, musíte informovať ľudí, že môžu byť zaznamenané.

Záver

Ako sa ukazuje, napriek svojmu demokratickému politickému postoju Spojené kráľovstvo vie o svojich občanoch viac, než sa na prvý pohľad zdá. Ak momentálne bývate v Británii, vláda má o vás zhromaždených veľa informácií vrátane vašej adresy a dokonca aj histórie prehliadania online. Okrem toho účasť Spojeného kráľovstva v aliancii Five Eyes ešte viac znižuje úroveň vášho súkromia, pretože tieto vlády mali prípady vzájomného špehovania občanov.

Aby ste zaistili, že vaše zabezpečenie bude vždy nedotknuté a vaše informácie zostanú v bezpečí, budete musieť zašifrovať svoje online údaje a uistiť sa, že ich váš poskytovateľ internetových služieb neukladá online. Na to budete potrebovať kvalitnú VPN. Ktorýkoľvek z našich odporúčaných poskytovateľov vám nielen vráti kontrolu nad vašimi vlastnými údajmi, ale získa späť aj vaše súkromie.

Ako získať ZDARMA VPN na 30 dní

Ak potrebujete VPN na krátky čas, napríklad pri cestovaní, môžete bezplatne získať našu vysoko hodnotenú sieť VPN.NordVPN zahŕňa 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.Za predplatné budete musieť zaplatiť, to je fakt, ale umožňuje toplný prístup na 30 dní a potom ho zrušíte a dostanete plnú náhradu. Ich storno podmienky bez akýchkoľvek otázok zodpovedajú svojmu menu.

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS