Použite Google Now On Tap na preklad textu v obrázkoch

Google Now On Tap je prehľadná kontextová funkcia v systéme Android. Umožňuje vám vytvárať snímky obrazovky a zdieľať ich, vyhľadávať slová a efektívnejšie používať kalendár. Ďalším šikovným trikom Google Now on Tap je, že dokáže preložiť text. Tento trik funguje len pre obrázky a nie na webových stránkach. Ak máte text v inom jazyku, jeho preklad pomocou Google Now on Tap nebude fungovať. Pre obrázky to však funguje ako kúzlo.

Otvorte obrázok s textom, ktorý chcete preložiť. Môžete ho otvoriť v prehliadači Chrome alebo v aplikácii Fotky. Klepnutím a podržaním tlačidla Domov na telefóne s Androidom zobrazíte službu Google Now on Tap.Na spodnom paneli klepnite na tlačidlo ďalších možností. Má možnosť „Preložiť“. Klepnite naň a Asistent Google preloží text. Automaticky rozpozná jazyk textu a preloží ho do predvoleného jazyka zariadenia.

Funkcia prekladu funguje takmer v každej aplikácii. Je to užitočné pre aplikácie, ktoré nemajú integrovaný Prekladač Google. Je to užitočné aj vtedy, keď potrebujete preložiť text na obrázku, čo Google Translate nedokáže, ak nemáte nainštalovanú aplikáciu.

Napríklad Chrome má zabudovaný Google Translate, ale nebude prekladať text na obrázkoch. Preloží text na webovej stránke, ale Chrome je jediná aplikácia, ktorá to dokáže. Iné aplikácie, ako napríklad Facebook a Twitter, majú vstavané prekladateľské služby, ale nie sú také skvelé. Technicky ani Prekladač Google nie je veľmi presný, ale je lepší ako väčšina prekladateľských služieb.

Tento trik funguje pre obrázky takmer v akejkoľvek aplikácii. Vyskúšali sme to na Twitteri a preklad bol na mieste. Niekedy vám Asistent Google oznámi, že na vašej obrazovke nič nenašiel. Ignorujte to a klepnutím na tlačidlo viac prejdite na funkciu prekladu.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad