Odblokovanie obsahu Adobe Flash v prehliadači (Oprava pre Chrome, Edge a Firefox)

Ak vás už nebaví otvárať obsah vo vašom prehliadači len preto, aby sa vám zobrazilo chybové hlásenie, že obsah Adobe Flash je zablokovaný, toto je návod pre vás. Bez ohľadu na to, aký prehliadač používate na prenosnom počítači alebo počítači so systémom Windows, ukážeme vám, ako odblokovať obsah Adobe Flash, aby ste si mohli znova vychutnať video a animovaný obsah.

Adobe Flash býval obľúbeným softvérom pre online video a animovaný obsah a oveľa viac. V poslednej dobe sa však stal terčom kritiky, predovšetkým kvôli jeho vnímanej zraniteľnosti voči bezpečnostným problémom.Môžete odblokovať obsah Adobe Flash v prehliadači?

Z tohto dôvodu ho zablokovalo veľa webových prehliadačov, pričom ako Mozilla, Google a dokonca aj Microsoft sťahujú podporu pre Flash zo svojich prehliadačov v prospech HTML 5.

V dôsledku postupného poklesu používania spoločnosť Adobe už v roku 2017 skutočne oznámila, že na konci roka 2020 prestane podporovať Adobe Flash a softvér bude automaticky odstránený zo zariadení so systémom Windows prostredníctvom aktualizácie systému Windows dňa 31.svDecember.

Ale zatiaľ je Adobe Flash stále veľmi živý a bežne sa používa na mnohých webových stránkach. Ale keďže väčšina hlavných prehliadačov nepodporuje Adobe Flash, výsledkom je chyba „Adobe Flash je zablokovaná“, ktorá je jedným z najbežnejších online problémov.

V tejto príručke vám vysvetlíme, ako môžete odblokovať obsah Adobe Flash vo všetkých hlavných webových prehliadačoch a stále si užívať značné množstvo obsahu s podporou Flash, ktorý existuje online.

Ako odblokovať Adobe Flash v prehliadači Google Chrome

Google Chrome je jedným z najpopulárnejších webových prehliadačov na zariadeniach so systémom Windows, ale bol v popredí úsilia ukončiť spoliehanie sa na Flash.

Obsah Flash je v prehliadači Google Chrome automaticky blokovaný a prehliadač ho automaticky zvýrazní ikonou skladačky.

Ak chcete odblokovať obsah Flash v prehliadači Google Chrome, zvyčajne to môžete urobiť podľa týchto jednoduchých krokov.

Metóda 1

 1. Klikni na Jigsaw ikona kusu.
 2. Vyberte Povoliť

Vo väčšine prípadov by to malo umožniť spustenie obsahu Flash, ale ak tlačidlo Povoliť nie je k dispozícii, budete musieť nakonfigurovať nastavenia Flash prehliadača Google Chrome manuálne. Tento proces nie je zložitý, ale je potrebné dodržať niekoľko rôznych krokov:

 1. Kliknite na Prispôsobte si Google Chrome tlačidlo na otvorenie ponuky prehliadača.
 2. Potom kliknite nastavenie .
 3. Prejdite nadol na koniec tejto stránky a potom kliknite Pokročilé .
 4. V tomto menu budete musieť kliknúť na Nastavenia obsahu a potom vyberte Flash .
 5. Tým sa otvorí ponuka nastavení Flash. Ak chcete odblokovať obsah Flash v prehliadači Chrome, budete musieť prepnúť Blokovať stránky od spustenia nastavenia Flash na Najprv sa opýtajte (odporúčané).

Po uložení tejto zmeny by vás mal prehliadač Google Chrome namiesto automatického blokovania prístupu k obsahu Flash požiadať o povolenie na spustenie tohto obsahu. Ak súhlasíte, mali by ste si teraz v prehliadači Google Chrome vychutnať akýkoľvek obsah Flash, ktorý sa vám páči.

Ak existuje len niekoľko webových stránok, ktoré pravidelne používate a na ktorých sa spúšťa obsah Flash, a chcete, aby boli iné stránky blokované, v ponuke nastavení Flash v prehliadači Google Chrome existuje ďalšia možnosť, ktorú môžete využiť.

Pod prepínačom na blokovanie stránok alebo žiadosť o povolenie je sekcia, v ktorej môžete určiť konkrétne webové stránky, ktorým chcete automaticky povoliť používať Flash bez udelenia povolenia.

Metóda 2

Ak chcete odblokovať Flash pre konkrétny web, otvorte ho v prehliadači Chrome a:

 1. Zasiahnite Informácie o lokalite ikonu.
 2. Potom kliknite na Nastavenia lokality .
 3. Pod Povolenia , uvidíte, že Flash je predvolene blokovaný. Zmeňte to na Povoliť a obnovte stránku, na ktorej ste boli.

Ako odblokovať Adobe Flash v Microsoft Edge

Microsoft Edge je predvolený prehliadač v systéme Windows a je preferovanou voľbou mnohých používateľov. Rovnako ako Google Chrome však automaticky blokuje prístup k obsahu Flash.

Keď navštívite stránku, ktorá používa Flash, zobrazí sa dialógové okno s informáciou, že obsah Adobe Flash bol zablokovaný. Potom sa vás opýta: „Chcete povoliť spustenie Adobe Flash na tejto stránke?“.

Na výber máte dve možnosti:

  Povoliť raz– Obsah Adobe Flash sa pri tejto príležitosti spustí, ale pri ďalšej návšteve stránky sa zobrazí výzva znova.
  Vždy povoliť– Tým Microsoft Edge poviete, že pri návšteve tejto lokality vždy chcete povoliť spustenie Flash. Edge si potom zapamätá pri ďalšej návšteve a automaticky prehrá obsah Flash.

Ak sa toto dialógové okno neotvorí automaticky, keď navštívite web pomocou Flash, budete musieť zapnúť nastavenie Adobe Flash Player v Edge. Je to celkom jednoduché. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Kliknite na nastavenie a Viac v pravom hornom rohu obrazovky Edge.
 2. Vyberte nastavenie nasledovaný Zobraziť rozšírené .
 3. V zozname nastavení bude jedna možnosť Použite Adobe Flash . Prepnite toto tlačidlo na Zapnuté .

Po vykonaní tejto zmeny by vám mal Microsoft Edge začať umožňovať používanie Adobe Flash, aj keď sa stále zobrazí dialógové okno, ktoré vás bude varovať.

Ako odblokovať Adobe Flash vo Firefoxe

Mozilla zmenila svoje konfigurácie prehliadačov Firefox pre Adobe Flash už v roku 2017. Predvolené nastavenie pre všetkých používateľov Firefoxu je teraz Požiadať o aktiváciu.

To znamená, že Firefox nebude automaticky spúšťať obsah Flash, ale najprv požiada používateľov o povolenie.

Robí to tak, že zobrazuje ikonu, ktorá vás informuje, že na navštívenej webovej lokalite beží Adobe Flash, a požiada vás, aby ste pred spustením relevantného obsahu klikli na Povoliť.

Mozilla Firefox tiež dáva používateľom možnosť automaticky povoliť stránkam spúšťať obsah Adobe Flash, ale budete to musieť zapnúť manuálne. Ak to chcete urobiť, stačí vykonať niekoľko jednoduchých krokov:

 1. Kliknite Otvorte ponuku v pravom hornom rohu okna Mozilla Firefox.
 2. Vyberte Doplnky . Tým by sa mala otvoriť nová karta s ponukou doplnkov.
 3. Vyberte Pluginy
 4. Vedľa Záblesk rázovej vlny karta je jedno políčko označené možnosti a ďalšie rozbaľovacie menu, ktoré sa zobrazí ako Požiadajte o aktiváciu .
 5. Kliknite na šípku nadol a vyberte si Vždy aktivovať .

Po uložení týchto zmien by mal Mozilla Firefox povoliť automatické spustenie všetkého obsahu Flash.

Ďalšie bežné chyby Adobe Flash na zariadeniach so systémom Windows

Zatiaľ čo chyba blokovania Flash je pravdepodobne najčastejšou chybou, s ktorou sa používatelia systému Windows stretávajú, vyskytujú sa aj ďalšie bežné problémy.

Dve bežné chybové hlásenia, ktoré nám čitatelia upozorňujú najčastejšie, sú:

 • Obsah na tejto stránke vyžaduje novšiu verziu prehrávača Adobe Flash – Toto je bežná chyba, keď webová lokalita obsahuje obsah, ktorý používa staršiu verziu Adobe Flash. Ak stránku navštívite pomocou moderného prehliadača, ktorý automaticky blokuje obsah Adobe Flash, nie je nezvyčajné, že sa táto chyba zobrazí namiesto obvyklej správy o blokovaní. Oprava tejto chyby je niečo, čo musí urobiť vlastník webovej stránky. Aj keď by mohli aktualizovať verziu Flash, ktorú používali, bolo by im oveľa lepšie odporučiť čo najskôr migrovať na natívny HTML a JavaScript.
 • Ak chcete zobraziť tento obsah, musíte povoliť Adobe Flash – Toto je iný typ chybového hlásenia blokovania a znamená to isté ako hlásenie, že obsah Adobe Flash je v tomto prehliadači zablokovaný. Spôsob, ako sa vysporiadať s týmto chybovým hlásením, je postupovať podľa vyššie uvedených tipov pre váš prehliadač. Keď dáte prehliadaču povolenie na používanie Adobe Flash, táto chyba by sa už nemala objaviť.

Zhrnutie

Aj keď sa Adobe Flash na konci tohto roka postupne vyraďuje, stále ho používa prekvapivý počet webových stránok. Všetky najpopulárnejšie prehliadače však teraz predvolene blokujú Adobe Flash, čo znamená, že jednou z najčastejších chýb, ktoré ľudia dostanú pri návšteve webových stránok, je varovanie, že Adobe Flash je zablokovaný.

Je to jednoduchá chyba a našťastie sa dá aj ľahko opraviť, bez ohľadu na to, aký webový prehliadač používate. V tejto príručke sme podrobne opísali najjednoduchší spôsob, ako opraviť chybu Flash je blokovaný v troch najpopulárnejších webových prehliadačoch Windows; Google Chrome, Microsoft Edge a Mozilla Firefox.

Náš sprievodca vysvetľuje, ako povoliť spustenie Flash na jednotlivých webových stránkach a tiež ako zmeniť nastavenia vo vašom prehliadači, aby sa obsah Flash automaticky spúšťal.

Mali ste problémy so spustením obsahu Flash? Máte nejaké tipy, ako odblokovať Flash, ktoré sme nepokryli v tejto príručke? Máte nejaké ďalšie tipy alebo rady pre našich čitateľov, ktoré sme v tejto príručke nepokryli? Vždy je užitočné počuť o názoroch a skúsenostiach čitateľov, takže sa s nami podeľte o svoje v poli komentárov nižšie.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac