Selektívne znova otvorte zatvorené karty prehliadača Chrome nad predvolený limit 10

Prehliadač Google Chrome je známy nielen tým, že je jednoduchý, rýchly a ľahký a podporuje najnovšie webové štandardy, ale aj vďaka niekoľkým integrovaným funkciám, ako je napríklad jednoduché obnovenie alebo opätovné otvorenie nedávno zatvorených kariet. Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí pracujú s mnohými otvorenými kartami, pravdepodobne si uvedomujete dôležitosť funkcie obnovenia kariet. Napríklad, niekedy, keď omylom zatvoríte jednu alebo viac kariet, funkcia obnovenia vám umožní ľahko získať späť až 10 z posledných zatvorených kariet prehliadača. Aj keď je táto možnosť veľmi užitočná, je celkom neintuitívna z niekoľkých dôvodov. Nielenže máte obmedzený maximálny počet 10 kariet na obnovenie, ale tiež nemáte žiadnu možnosť otvoriť konkrétnu kartu z nedávno zatvorených bez toho, aby ste ich museli prechádzať v chronologickom poradí. Uzavreté karty je malé rozšírenie pre Chrome navrhnuté tak, aby sa postaralo o tieto obmedzenia.

Predvolená funkcia obnovenia karty prehliadača Chrome vám umožňuje znova otvoriť poslednú kartu kliknutím pravým tlačidlom myši kdekoľvek v záhlaví alebo na ktorejkoľvek z otvorených kariet a následným výberom možnosti „Znova otvoriť zatvorenú kartu“ z kontextovej ponuky. Na tento účel môžete tiež stlačiť kombináciu klávesov Ctrl+Shift+T na klávesnici. Ako však vidíte na snímke obrazovky nižšie, nie je možné znova otvoriť iba konkrétnu kartu. Iste, môžete ľahko prejsť do okna História a odtiaľ znova otvoriť predtým zatvorenú webovú stránku alebo webovú stránku, ale neznie to vôbec intuitívne a užívateľsky prívetivé, nehovoriac o tom, že je to dosť strata času. Tu tiež stojí za zmienku, že túto funkciu obnovenia je potrebné povoliť aj v nastaveniach prehliadača Chrome.Zatvorené karty sa pokúšajú zmeniť hru vytvorením ikony kariet v blízkosti panela s adresou. Okamžite je zrejmé, že kliknutie na toto tlačidlo je oveľa pohodlnejšie ako prehrabávanie sa históriou prehliadača, aj keď pohodlie tým nekončí. Kliknutím na toto tlačidlo sa otvorí zoznam vašich nedávno zatvorených kariet, odkiaľ môžete ktorúkoľvek z nich znova otvoriť jediným kliknutím – už nemusíte znova otvárať posledné tri zatvorené karty, keď chcete znova otvoriť iba štvrtú a poslednú. Rozšírenie tiež zobrazuje celkový počet kariet, ktoré ste doteraz zatvorili, a zaujímavé je, že na opätovné otvorenie neexistuje žiadny limit 10 kariet. Zatvorená karta vám tiež umožňuje vymazať tento zoznam, ak chcete.

Celkovo je to celkom praktické rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré výrazne rozširuje veľmi užitočnú, ale obmedzenú funkčnosť prehliadača Chrome. Closed Tabs je možné nainštalovať zadarmo cez nasledujúci odkaz.

Nainštalujte si uzavreté karty z Internetového obchodu Chrome

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte