Obnovenie neúspešného sťahovania prehliadača Chrome od miesta, kde bolo prerušené [Návod]

Som príliš opatrný, pokiaľ ide o správcov sťahovania, najmä tých, ktorí sa ma pokúšajú prinútiť nainštalovať sto ďalších vecí počas inštalácie. Pridajte k tomu množstvo hororových príbehov, ktoré čítate o malvéri, ohrozených údajoch, únikoch zabezpečenia a podobne, a radšej používam správcu sťahovania v prehliadači Chrome. To však prináša vážnu nevýhodu; ak sťahovanie zlyhá, nemôžem ho obnoviť. Ak by to bolo niečo malé, nebude mi vadiť, že si to stiahnem čerstvé, ale pri veľkom sťahovaní to môže byť problém. Veľmi frustrujúce. Prirodzene, každý v mojej pozícii bude chcieť obísť, takže tu je jednoduchý spôsob, ako obnoviť neúspešné sťahovanie. Budete potrebovať nainštalovaný Firefox, pretože obnovenie sťahovania bude dokončené vo Firefoxe.

Skvelá vec na tejto metóde je, že aj keď Chrome zlyhal, váš systém bol nútený vypnúť alebo ste manuálne ukončili Chrome, sťahovanie sa dá obnoviť.Krok 1: Nájdite neúspešné sťahovanie

Stiahnuté súbory, ktoré zlyhali, zanechajú zvyškový súbor v priečinku sťahovania (alebo kdekoľvek, kam ste súbor ukladali). Tento súbor má príponu CRDOWNLOAD, čo znamená stiahnutie prehliadača Chrome. Po zlyhaní sťahovania nájdite tento zvyškový súbor. Ak chcete zistiť, ako sa súbor volá, otvorte priečinok sťahovania v prehliadači Chrome (Ctrl+J) a pozrite sa na názov súboru, ktorý sa nepodarilo stiahnuť. V záujme tohto tutoriálu ho budeme nazývať My_Files.crdownload.

Krok 2: Skopírujte odkaz na stiahnutie

Skopírujte odkaz na stiahnutie zo stránky sťahovania v prehliadači Chrome. Kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť „Kopírovať adresu odkazu“. Ak chcete, teraz môžete Chrome ukončiť. Ak to necháte spustené, nič to nezmení.

Krok 3: Spustite sťahovanie vo Firefoxe

Vložte odkaz do Firefoxu a povoľte mu začať sťahovanie. Po spustení sťahovania ho pozastavte. Kliknite pravým tlačidlom myši na súbor v okne priebehu sťahovania a vyberte možnosť Pozastaviť.

Krok 4: Nájdite pozastavené sťahovanie Firefoxu

Otvorte umiestnenie, kam Firefox sťahoval súbor, a skontrolujte názov. Môže sa ukladať pod iným názvom, ako mal Chrome. V tomto bode príponu ignorujte a jednoducho skopírujte názov súboru. Povedzme, že Firefox ho sťahoval s názvom Myfiles.part. Skopírujte časť „Moje súbory“.

Krok 5: Premenovanie zlyhalo pri sťahovaní

Prejdite na súbor neúspešného sťahovania, ktorý ste našli v kroku 1 „My_Files.crdownload“ a premenujte ho podľa názvu, ktorý ste skopírovali v kroku 4, „Myfiles.crdownload“. Zmeňte príponu súboru z CRDOWNLOAD na PART, takže názov súboru bude teraz ‘Myfiles.part’. Systém Windows vás vyzve, že zmena môže viesť k poškodeniu súboru, ale nebojte sa a pokračujte.

Krok 6: Nahraďte pozastavený súbor

Vráťte sa na miesto, kde Firefox sťahoval príslušný súbor, a odstráňte ho. Skopírujte súbor, ktorý ste práve premenovali na „Myfiles.part“ do tohto umiestnenia.

Krok 7: Obnovte sťahovanie

Vo Firefoxe kliknite pravým tlačidlom myši na pozastavený súbor v okne priebehu sťahovania a obnovte ho. Namiesto nového sťahovania bude Firefox pokračovať v sťahovaní tam, kde Chrome skončil.

Čo sa deje?

Keď sťahovanie v prehliadači Chrome zlyhá, súbor sa neodstráni. Zanecháva všetky súbory, ktoré boli stiahnuté, ale vo formáte Chrome Download. Samotný prehliadač Chrome nemôže obnoviť tento súbor, pretože jeho správca sťahovania ho nepodporuje. Na druhej strane Firefox to zvládne v pohode, za predpokladu, že názov a prípona sú správne.

Keď spustíte a pozastavíte sťahovanie vo Firefoxe, prehliadač vytvorí svoj vlastný súbor na stiahnutie, ako to urobil Chrome. rozdiel je v tom, že súbor prehliadača Chrome je oveľa väčší, pretože pred zlyhaním sťahovania sa stiahol viac. V podstate musíte premenovať neúspešné sťahovanie prehliadača Chrome na súbor a formát, ktorý Firefox už rozpoznal a spustil preberanie. Keď sa sťahovanie obnoví, Firefox bude pokračovať tam, kde Chrome skončil, čo vám ušetrí veľa času a určitú šírku pásma.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac