Vykonajte audit zabezpečenia siete pomocou nástroja Nmap Security Scanner

Nmap je nástroj s otvoreným zdrojom na auditovanie a prieskum siete. Môže pomôcť správcom systému a siete objaviť dostupných hostiteľov a zistiť, aké služby a operačné systémy používajú. Podporuje mnoho pokročilých techník mapovania a skenovania portov a pomáha pri vytváraní sieťového inventára, plánoch aktualizácie služieb a monitorovaní doby prevádzky hostiteľa alebo služby. Používa surové IP pakety na určenie dostupných hostiteľov, typov operačných systémov, služieb, paketových filtrov a firewallov používaných v sieti.

Robustné možnosti skenovania umožňujú rýchle a intenzívne skenovanie siete.Podrobné informácie môže konkrétny hostiteľ získať jednoduchým spustením skenovania. Nmap Výkon karta poskytuje tieto informácie v textovom formáte, ktorý je možné skopírovať aj pomocou kontextového menu po kliknutí pravým tlačidlom myši.

Karta porty/hostiteľ poskytuje informácie o porte vo vzťahu k cieľovému hostiteľovi, zatiaľ čo mapu topológie je možné vidieť z Topológia tab.

Všeobecné informácie pre zadaného hostiteľa je možné vidieť z Podrobnosti o hostiteľovi tab. To zahŕňa IP, MAC, otvorené a filtrované porty.

Všetky vykonané kontroly sa uložia na karte Kontroly a dvojitým kliknutím na názov kontroly získate podrobnosti o vybranej kontrole. Slúži ako časť s históriou skenovania, a preto môže byť užitočná pre rýchly odkaz na predtým vykonané skeny.

Nmap beží na všetkých hlavných počítačových operačných systémoch a oficiálne binárne balíčky sú dostupné pre operačné systémy založené na Windows, Mac a Linux. Ak by ste chceli použiť nástroj, ktorý poskytuje grafické znázornenie všeobecných štatistík siete, pozrite si AthTek NetWalk .

Stiahnite si Nmap

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu