Stiahnutie Paint.net: Máte problémy s inštaláciou Paint.net? (VYRIEŠENÉ)

Paint.net je aplikácia pre funkčne bohatý, ale bezplatný editor obrázkov. Ak sa vám páči aplikácia Paint v systéme Windows 10, ale naozaj si želáte, aby mala o niečo viac ako len základné nástroje na úpravu a maľovanie, Paint.net je aplikácia, ktorú by ste si normálne nainštalovali, aby ste ju nahradili.

Paint.net, aj keď je zadarmo, je v aktívnom vývoji. Môžete si ju nainštalovať ako počítačovú aplikáciu alebo ako aplikáciu Microsoft Store, ak ju však získate z obchodu Microsoft Store, musíte si ju kúpiť.Problémy so sťahovaním Paint.net

Ak chcete používať Paint.net zadarmo, nemáte inú možnosť, ako použiť desktopovú verziu aplikácie. Táto verzia pre stolné počítače sa inštaluje rovnako jednoducho ako ktorákoľvek iná počítačová aplikácia. Súbor si stiahnete ako súbor ZIP a budete ho musieť rozbaliť. Vo vnútri extrahovaného priečinka nájdete súbor EXE. Spustite ho a nainštaluje sa Paint.net.

Čerstvá inštalácia Paint.net

Ak sa súboru Paint.net EXE nepodarí nainštalovať aplikáciu, skúste opravy uvedené nižšie.

1. Spustite EXE ako správca

Inštalácia aplikácie v systéme Windows 10 vo všeobecnosti vyžaduje práva správcu. Ak sa pokúšate nainštalovať aplikáciu pre jedného používateľa alebo pre celý systém, mali by ste stále používať práva správcu.

    Kliknite pravým tlačidlom myši na súbor Paint.net EXE.
  1. Vyberte Spustiť ako správca z kontextového menu.
  2. Overte sa pomocou admin užívateľské meno a heslo.
  3. Vykonajte kroky inštalácie a Paint.net sa nainštaluje.

2. Nainštalujte .NET Framework od spoločnosti Microsoft

Paint.net vyžaduje na fungovanie rámec .NET. Ak nemáte vo svojom systéme nainštalovaný framework .NET, Paint.net ho nainštaluje za vás počas vlastného procesu inštalácie. Inštalácia neprebehne vždy hladko a ak sa Paint.net nenainštaluje, mali by ste skúsiť nainštalovať framework .NET manuálne.

    Stiahnite si rámec .NET od spoločnosti Microsoft .
  1. Spustite EXE súbor s právami správcu.
  2. Nainštalujte rámec .NET.
  3. Po nainštalovaní spustite súbor Paint.net EXE.

3. Použite nastavenia expresnej inštalácie

Ak na obrazovke inštalácie vyberiete „Vlastné“ a zmeníte miesto, kde je nainštalovaný Paint.net, prepnite namiesto toho na expresnú inštaláciu. Nainštalujte ho do predvoleného adresára, ktorý si Paint.net vyberie.

4. Nainštalujte čakajúce aktualizácie

Ak máte čakajúce aktualizácie systému Windows 10, ktoré je potrebné nainštalovať alebo ktoré vyžadujú reštartovanie systému, reštartujte ho teraz. Nainštalujte všetky čakajúce aktualizácie. Reštartujte systém, aj keď si to aktualizácia nevyžaduje, a potom skúste nainštalovať Paint.net.

Záver

Paint.net sa zvyčajne nepodarí nainštalovať, keď sa vyskytne problém s rámcom .NET nainštalovaným vo vašom systéme. Ak je už nainštalovaný, mali by ste ho tiež skúsiť odstrániť a znova nainštalovať. Uistite sa, že používate najnovšiu verziu rámca .NET a najnovšiu verziu Paint.net.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte