Nainštalujte Kodi na Apple TV 4, 3 a 2: Podrobný návod na proces

kód je jedným z najpopulárnejších online prehrávačov médií. A z dobrého dôvodu. to je jeden z najuniverzálnejších a najflexibilnejších prehrávačov médií na trhu. To znamená, že nielenže dokáže prehrať takmer akýkoľvek formát súboru, na ktorý si spomeniete, ale dá sa spustiť na takmer každej platforme a operačnom systéme v okolí.

Čo môže priniesť všetok váš mediálny obsah na rôznych zariadeniach , ktorá vám umožňuje prezerať obrázky a videá zo smartfónu alebo tabletu na prenosnom počítači atď. Z tohto dôvodu sa stala obzvlášť populárnou pre ľudí, ktorí chcú sledovať svoj obsah na svojich televíznych obrazovkách.

Inštalácia Kodi na Apple TVO popularite sa toho napísalo veľa Kodi na Amazon Fire TV Stick , ale toto nie je jediné televízne zariadenie, ku ktorému môže byť Kodi skvelým doplnkom. Ďalším je Apple TV. Apple TV aj Kodi sú navrhnuté tak, aby optimalizovali spotrebu médií, takže sú v tomto zmysle dokonalým párovaním.

Spoločnosť Apple však bola vždy opatrná a kontrolovala, aký softvér umožňuje používateľom spúšťať na svojich zariadeniach, a pretože Kodi je súčasťou softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý používateľom umožňuje prispôsobiť si ho a vytvárať softvérové ​​doplnky, spoločnosť Apple to nepovoľuje. Kodi miesto vo svojom obchode s aplikáciami.

To však neznamená, že Kodi a Apple TV nemožno kombinovať . Znamená to len, že proces je o niečo komplikovanejší ako len sťahovanie aplikácie. Ale o tom je celý tento článok.

Získajte VPN s hodnotením číslo 1 70% ZĽAVA 2-ročný plán

Rýchla pripomienka

Pri používaní Kodi odporúčame všetkým používateľom, aby sa vždy ubezpečili, že majú nainštalovanú virtuálnu súkromnú sieť alebo VPN. (Poznámka redakcie: skontrolujte našu recenziu snajlepšie VPN pre Kodi)

VPN je online nástroj na zabezpečenie a ochranu osobných údajov, ktorý šifruje všetok váš online prenos a presmeruje ho cez externý server. Tento proces pomáha chrániť vaše online údaje pred hackermi alebo inými zvedavými očami tým, že zaisťuje, že všetko, čo robíte, je šifrované, a nie iba na zabezpečených stránkach.

IPVanish je renomovaná VPN, ktoráfunguje so všetkými doplnkami Kodimáme odskúšané.
Naši čitatelia dostávajú úžasnú ponuku. Vyskúšajte to bez rizika na 7 dní; ak sa ti to páči, môžešušetríte tu obrovských 60 %.na ročnom pláne.

Pomáha tiež zabezpečiť vaše súkromie online tým, že skryjete vašu IP adresu (údaje, ktoré prezradia webovej stránke alebo službe, kde sa nachádzate) pred stránkami, ktoré navštívite, a online službami, ktoré používate. Toto je účinnérobí používateľov VPN anonymnými online.

Pre používateľov Kodi je to dôležité z dvoch hlavných dôvodov:

 1. Kodi je open source (viac informácií nájdete v časti „Technické informácie“ nižšie), a preto sa pravdepodobne stretnete s mnohými neautorizovanými doplnkami. Mnohé z nich sú úplne bezpečné, ale oveľa viac nie a s VPN je oveľa pravdepodobnejšie, že pri používaní Hulu udržíte seba a svoj obsah v bezpečí.
 2. Kodi vám umožňuje streamovať veľa online obsahu, ale niektoré z toho, čo je k dispozícii, sú trochu kontroverzné (opäť čítajte ďalej, aby ste sa o tom dozvedeli viac). Ak sa stanete anonymnými online, môžete si byť istí, že bez ohľadu na to, čo si prezeráte na Kodi, nemali by ste zažiť žiadne nepríjemné následky.

Získanie technického

Vieme, že niektorí naši čitatelia radi získavajú technické informácie, takže tu je prehľad o tom, čo Kodi vlastne je a ako to funguje.

Kodi je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý bol pôvodne napísaný v kóde C++. Open source znamená, že kód, ktorý vytvoril Kodi, je verejne dostupný pre každého vývojára, s ktorým si môže hrať, analyzovať, meniť, prispôsobovať a zlepšovať.

To robí z Kodi to, čo sa odborne nazýva Bezplatný softvér s otvoreným zdrojom (FOSS) . To znamená, že s kódovaním sa môže hrať úplne každý, bez povolenia alebo licencie od tvorcov potrebného softvéru.

To je to, čo urobilo Kodi tak masívne populárnym. Pretože nespočetné množstvo vývojárov dalo softvéru svoj vlastný charakter a vytvorili rôzne zostavy, ktoré používateľom poskytujú množstvo možností, ako môže Kodi vyzerať a čo dokáže.

Dokázali tiež vytvoriť doplnkový softvér, ktorý používateľom umožňuje streamovať takmer každý typ mediálneho obsahu a televízny kanál, ktorý sa im páči. Kodi je skvelá zábava pre vývojárov softvéru, ale je to tiež skvelé mediálne riešenie pre používateľov.

Čo môžem robiť s Kodi?

Na rozdiel od väčšiny prehrávačov médií neexistuje jedna, ale množstvo rôznych verzií Kodi, ktoré je možné stiahnuť a použiť. Z bezpečnostných dôvodov mnohí odborníci radia používateľom, aby si stiahli čistú verziu softvéru priamo od tvorcov a následne si sami stiahli jednotlivé doplnky z dôveryhodných zdrojov.

V skutočnosti práve vydali svoju najnovšiu verziu – Kód 18 , tiež známy ako Kodi Leia na pamiatku zosnulej herečky Carrie Fisher.

Pre mnohých používateľov však môže byť tento proces príliš časovo a technicky náročný, takže si radšej stiahnu zostavy Kodi – verzie softvéru, ktoré už boli zostavené s rôznymi už nainštalovanými doplnkami a vzhľadmi.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, Kodi vám umožní vychutnať si každý mediálny súbor, s ktorým sa môžete stretnúť. Mnoho používateľov internetu zažilo frustráciu zo sťahovania videa a následného zistenia, že ich prehrávač médií ho nepodporuje. S Kodi je to minulosťou, pretože bude hrať takmer každý formát súboru, ktorý môžete spomenúť.

To je dôvod, prečo je Kodi také skvelé ako mediálne centrum. Umožňuje používateľom spojiť viacero súborov vytvorených v rôznych formátoch a bezproblémovo ich sledovať.

Kodi môže tiež prepojiť všetky vaše online zariadenia a ich mediálny obsah, vďaka čomu je dostupný na každom zariadení bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Keď je Kodi nainštalovaný na všetkých vašich zariadeniach, akýkoľvek zvukový alebo mediálny súbor a dokonca aj súbory fotografií sú k dispozícii na ostatných zariadeniach vo vašej mediálnej sieti.

Kodi môže tiež streamovať a nahrávať živé televízne vysielanie prostredníctvom niektorých z mnohých doplnkov, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť.

Čo je Apple TV

Som si istý, že americkú technologickú spoločnosť netreba predstavovať. Ich zakladateľ Steve Jobs sa stal legendárnou postavou a prostredníctvom svojich iPhonov a iPadov spôsobili revolúciu v spôsobe, akým ľudia pristupujú k médiám a internetu ako žiadna iná spoločnosť.

Apple TV je mikrokonzola digitálneho prehrávača médií. Je to zariadenie určené výhradne na streamovanie, sťahovanie a prehrávanie mediálneho obsahu. Je kompatibilný s HDMI a má schopnosť Wi-Fi. K obsahu je možné pristupovať prostredníctvom obchodu iTunes alebo z iných zariadení Apple pomocou technológie AirPlay.

K obsahu je možné pristupovať aj prostredníctvom rôznych aplikácií, ktoré si môžete stiahnuť z oficiálneho obchodu Apple iTunes. Patria sem YouTube, Netflix, Hulu a rôzne ďalšie predplatné a káblové služby (pre ktoré je samozrejme potrebné predplatné).

Samotné zariadenie je elegantný a jednoduchý box bez vonkajších ovládacích prvkov. Dá sa ovládať buď cez aplikáciu, ktorú si stiahnete do iPhonu, alebo cez diaľkové ovládanie Apple.

Inštalácia Kodi na Apple TV

Ako sme už uviedli, Kodi nie je schválená aplikácia Apple. Preto nie je možné jednoducho stiahnuť aplikáciu Kodi a použiť ju na Apple TV.

To však neznamená, že nie je možné nainštalovať Kodi na Apple TV. Je to len zložitejší proces, ako by inak mohol byť.

K dnešnému dňu existujú štyri generácie zariadenia Apple TV a frustrujúce je, že proces inštalácie Kodi je na každej z nich odlišný.

Ale nebojte sa, pretože jednoducho vysvetlíme, ako presne môžete nainštalovať Kodi na každú generáciu zariadenia Apple TV. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov a budete mať prístup k hodinám mediálneho potešenia, ktoré môže spoločnosť Kodi ponúknuť na jednom z najlepších mediálnych zariadení v okolí.

Hostingdale neschvaľuje ani nepodporuje žiadne porušenie obmedzení autorských práv. Pred streamovaním alebo sťahovaním materiálu chráneného autorskými právami bez povolenia zvážte zákon, obete a riziká pirátstva.

Ako nainštalovať Kodi na Apple TV 4

Predtým, ako začneme s inštaláciou, je potrebné si stiahnuť do svojho Macu niekoľko vecí, než začnete:

Vloženie Kodi do vašej Apple TV bude oveľa rýchlejší a jednoduchší proces, ak zoradíte všetky tieto kačice skôr, ako sa pustíte do práce.

 1. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripojiť Apple TV k Macu pomocou kábla USB-C na USB-A.
 2. Potom by ste mali spustiť Xcode na svojom počítači Mac. Po otvorení vyberte Vytvoriť nový projekt Xcode? nasledovaný Aplikácia v sekcii tvOS. Potom kliknite na Aplikácia s jedným zobrazením a vyberte si Ďalšie.
 3. Tým sa otvorí nový projekt Xcode, ku ktorému budete vyzvaní Názov projektu do a tiež poskytnúť Názov organizácie. Vyplňte tieto informácie a potom kliknite na Ďalšie.
 4. Akonáhle to urobíte, Xcode vygeneruje chybový kód, ktorý hovorí zodpovedajúci profil poskytovania. Nie je to dôvod na obavy. Stačí si len vybrať Opraviť problém a potom počkajte, kým sa problém nevyrieši. Keď to bude opravené, Xcode vytvorí profil poskytovania na základe vášho osobného vývojárskeho účtu.
 5. Na vyriešenie tohto problému je potrebný váš účet vývojára Apple, takže teraz by ste mali prihlásiť sa váš účet Apple Developer. Kliknite na Pridať možnosť a potom zadajte svoje prihlasovacie údaje.
 6. Po vyriešení týchto problémov s reguláciou si budete musieť vybrať Apple TV 4 z rozbaľovacej ponuky.
 7. Ďalej budete musieť otvoriť iOS App Singer a vybrať Podpisový certifikát z rozbaľovacej ponuky týchto programov. Urobte presne to isté s Profil poskytovania výberom názvu projektu, ktorý ste už vytvorili v Xcode.
 8. Ďalej by ste si mali vybrať Vstupný súbor a položte .deb súbor, ktorý sme stiahli skôr.
 9. Po vyplnení všetkých týchto údajov kliknite na Štart . Potom získate súbor IPA.
 10. V Xcode potom musíte prejsť na Windows > Zariadenia a potom vyberte zariadenie Apple TV 4.
 11. Na ľavej strane obrazovky kliknite na + tlačidlo pod Nainštalované aplikácie oddiele.
 12. Nakoniec budete musieť nájdite súbor IPA ktorú vytvorila aplikácia iOS Singing.

Po vykonaní vyššie uvedeného by mal byť Kodi Apple TV 4 pripravený na použitie na vašom zariadení.

Pre nezasvätených sa to môže zdať ako nesmierne zložitý proces. Ale neboj sa. Jediné, čo musíte urobiť, je dodržať tento proces. Nie je skutočne potrebné tomu rozumieť (hoci to nebude bolieť, ak áno!). Ak urobíte presne to, čo je tu uvedené, nebudete mať problémy so sťahovaním Kodi do Apple TV 4.

Ako nainštalovať Kodi na Apple TV 3

Pre tých z vás, ktorí stále používate Apple TV 3, sú správy menej dobré. Kodi nie je možné stiahnuť priamo do zariadenia Apple TV 3. Keďže zariadenie nie je možné útek z väzenia, inštalácia neschválených aplikácií nie je možná.

Ale ako vždy, existuje riešenie tohto problému. Zahŕňa spustenie Kodi na inom zariadení Apple a následné použitie Airplay na odoslanie obsahu Kodi do Apple TV 3.

Ak ste používateľom Mac, všetko, čo musíte urobiť, je stiahnuť si Kodi do svojho zariadenia. Potom môžete zrkadliť svoju obrazovku na Apple TV3 a pozerať ako zvyčajne.

Jediný problém s touto metódou je, že svoje zariadenie nemôžete používať na nič iné súčasne s používaním Kodi. Ak to chcete urobiť, budete si musieť stiahnuť AirParrot . AirParrot vám umožní zrkadliť iba jednu konkrétnu aplikáciu, čo znamená, že môžete pokračovať v používaní iných aplikácií, kým váš Apple TV 3 stále prijíma obsah z aplikácie Kodi.

Ak používate počítač so systémom Windows, môžete si tiež stiahnuť Kodi do svojho zariadenia a používať AirParrot rovnakým spôsobom. A ak ste používateľom zariadenia so systémom Android, môžete znova postupovať podľa rovnakého procesu stiahnutím Kodi z obchodu s aplikáciami a následným Zrkadlenie360 Aplikácia, ktorá bude slúžiť na rovnaký účel ako AirParrot.

Ako nainštalovať Kodi na Apple TV 2

Proces inštalácie Kodi na zariadenie Apple TV 2 je v skutočnosti veľmi jednoduchý, ale pre netrénované oko vyzerá znepokojujúco zložitý. netráp sa. Je to naozaj jednoduché a jediný kód, ktorý potrebujete vedieť podrobne nižšie.

Ale skôr ako začnete, majte sa na pozore. Najnovšie verzie Kodi už nepodporujú Apple TV 2. To znamená, že ak si ho chcete stiahnuť, budete musieť získať staršiu verziu softvéru Kodi.

Jedna taká verzia, ktorá stále funguje, je zostava Helix, ktorá obsahuje všetky hlavné doplnky, ako aj staršiu verziu softvéru Kodi. Uvedomte si však, že tejto verzii budú chýbať niektoré z neskorších funkcií Kodi.

Inštalácia Kodi na Apple TV 2 , všetko, čo budete potrebovať, je zariadenie Apple TV 2 a Mac.

 1. Na Macu otvorte terminál a zadajte alebo skopírujte nižšie uvedený príkaz: |_+_|

  Adresa 192.168.1.1 by mala byť nahradená IP adresou vášho vlastného zariadenia Apple TV. Ak tento príkaz funguje, mali by ste byť vyzvaní na zadanie hesla. Ak nepoznáte heslo pre svoje zariadenie alebo ste ho nezmenili, skúste použiť predvolené heslo, ktoré je

  alpský

 1. Ďalej budete musieť zadať nasledujúce príkazy jeden po druhom: |_+_|

Po správnom zadaní všetkých vyššie uvedených údajov sa váš Apple TV 2 reštartuje. Po dokončení reštartu by mal byť Kodi k dispozícii a pripravený na použitie. Keďže ide o staršiu verziu softvéru Kodi, možno zistíte, že softvér obsahuje niekoľko chýb a problémov, ale stále by mal byť použiteľný.

Ako nainštalovať Kodi na Apple TV 1

Prvá generácia Apple TV už nie je dostupná v obchodoch ani online. Spoločnosť Apple ho prestala vyrábať už v roku 2010 a odvtedy boli vydané tri verzie tohto zariadenia. Ale pre tých z vás, ktorí stále používate Apple TV 1, je tiež možné nainštalovať Kodi do zariadenia.

Apple TV 1 je skutočne skvelé používať s Kodi, pretože zariadenia mali pevný disk s kapacitou od 40 GB do 160 GB, v závislosti od presného modelu, ktorý máte. To znamená, že je dostatok miesta na sťahovanie obsahu prostredníctvom rôznych doplnkov Kodi.

Môže sa pochváliť aj portom USB, ktorý uľahčuje prenos obsahu. Je tiež ľahké aktualizovať pevný disk a grafickú kartu.

Inštaláciou Kodi do zariadenia však stratíte všetky existujúce funkcie a ekosystém Apple TV. Je to preto, že Kodi musí byť flashované priamo na zariadení, čo môžete urobiť podľa týchto jednoduchých krokov:

 1. Najprv budete musieť aktualizovať svoj Apple TV 1, aby ste sa uistili, že používate OS 3.0.2
 2. Po dokončení aktualizácie prejdite na nastavenia operačného systému a potom zmeňte Audio Video nastavenia a potom HDMI výstup do Vysoká RGB
 3. Potom pripojte zariadenie k sieti pomocou ethernetového kábla a pripojte zariadenie k smerovaču. V tejto fáze nebude pripojenie Wi-Fi fungovať, pretože tento proces mení OS zariadenia.
 4. Potom budete musieť použiť svoj Mac vytvorte OpenELEC Flash Drive . Ak to chcete urobiť, pripojte k počítaču Mac jednotku USB a premenujte ju na openelec
 5. Ďalej budete musieť spustiť aplikáciu Terminál. Skopírujte a prilepte nižšie uvedený príkaz. |_+_|
 6. Teraz nájdete jednotku USB. Ak to chcete urobiť, spustite príkaz nižšie. |_+_|
 7. Akonáhle to urobíte, budete môcť vidieť podrobnosti o vašom palcovom disku. Potom musíte USB disk odpojiť. |_+_|
 8. Nakoniec musíte spustiť príkaz. |_+_|

  Táto akcia bude trvať niekoľko minút a na konci sa zobrazí chybové hlásenie, že disk je nečitateľný. Nerobte paniku. To sa má stať a teraz je čas, aby Kodi mohol byť flashovaný na zariadení Apple TV 1.

 1. Ak to chcete urobiť, najskôr vyberte jednotku USB z počítača Mac. Potom odpojte Apple TV 1 od zdroja napájania a pripojte palcový disk. Po dokončení znova zapnite Apple TV 1. Po niekoľkých sekundách by ste mali na obrazovke vidieť logo OpenELEC.
 2. Uistite sa, že je váš Apple TV 1 pripojený k internetu pomocou ethernetového kábla. Ak nie, nebude možné stiahnuť najnovšiu verziu Kodi.
 3. Po dokončení sťahovania Kodi sa spustí inštalátor. Toto opäť vygeneruje niekoľko varovných správ. Znova sa tým netrápte, môžete ich jednoducho ignorovať. OpenELEC automaticky reštartuje systém po dokončení inštalácie Kodi.
 4. Po reštartovaní môžete odstrániť palcový disk a potom znova reštartovať Apple TV 1. Znovu uvidíte logo OpenELEC, ale tentoraz by malo byť po niekoľkých minútach nahradené logom Kodi. Kodi bude chvíľu trvať, kým sa spustí pri prvom zaťažení, ale potom by malo fungovať ako normálne.

Vďaka tomu bude Kodi nahraný do vášho Apple TV1 a pripravený na použitie na sťahovanie, streamovanie a správu médií, ako uznáte za vhodné.

Čo je Kodi?

Začnime so základmi a vysvetlime nezasvätenýmčo presne je Kodi.

Kodi bol známy ako Xbox Media Center alebo XBMC. Bol vytvorený neziskovým technologickým konzorciom XBMC Foundation v roku 2002 a pôvodne bol určený ako prehrávač médií na použitie s hernou konzolou Xbox.

Spoločnosť Microsoft nikdy formálne neschválila jeho použitie na tomto zariadení, no napriek tomu bola populárna medzi používateľmi, ktorí prepadli svoj Xbox. Útek z väzenia je termín, ktorý znamená hacknutie zariadenia s cieľom umožniť inštaláciu neoprávneného softvéru, ako je XBMC.

Úlohou XBMC bolo vtedy poskytnúť používateľom jediné centrum, cez ktoré by mohli pristupovať ku všetkému ich mediálnemu obsahu. Táto kompetencia zostáva nezmenená dodnes.

Do roku 2014, a keď sa XBMC teraz používa na viacerých platformách, ale len zriedkavo na Xboxe, bolo nakoniec prijaté rozhodnutie premenovať ho a objavil sa názov Kodi.

Záverečné myšlienky

Niektorí čitatelia sa môžu pozrieť na tieto procesy a myslieť si, že dostať Kodi do svojej Apple TV je veľa tvrdej práce a pýtať sa, či to stojí za to.

To je. Kodi je jednoducho najlepší mediálny prehrávač a nástroj na správu v súčasnosti. Je to zďaleka najflexibilnejší a najprispôsobiteľnejší produkt na trhu a je tiež ideálne vhodný pre zariadenie Apple TV.

Tieto procesy môžu vyzerať zložito, ale pozorne postupujte podľa vyššie uvedených pokynov a zistíte, že Kodi bude fungovať okamžite. A keď raz prejdete na Kodi, už sa nikdy neobzriete.

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte