MSI Afterburner: Stiahnite si a skontrolujte vydanie 2022

Počítačový systém sa skladá z rôznych hardvérových komponentov. Niektoré z týchto častí sú jednoduché, pokiaľ ide o to, čo robia a ako sa používajú. Myslite na porty, ventilátory, bezdrôtové sieťové karty, rádiá Bluetooth atď. Ďalšie prvky môžu byť trochu komplikovanejšie, napríklad CPU, GPU alebo RAM.

Hardvér na akomkoľvek systéme, bez ohľadu na to, či je vopred zostavený alebo či ste si ho postavili sami, sa dodáva s továrenskými nastaveniami, ktoré mu umožňujú bežať na optimálnej úrovni. Nastavenia umožnia hardvéru dobre fungovať so širokou škálou hardvéru, ale to tiež znamená, že pracuje pod maximálnou kapacitou.

Keďže továrenské nastavenia sú vo všeobecnosti nakonfigurované s niektorými z najvýkonnejších komponentov na PC tak, aby bežali pod ich maximálnou kapacitou, používatelia vynakladajú veľké úsilie na ich zmenu. Nastavenia hardvérových komponentov, ako je GPU, zvyčajne nie sú uzamknuté pred zmenou, ale pre túto úlohu bude potrebná aplikácia.MSI Afterburner je jedným z najpopulárnejších nástrojov na pretaktovanie GPU. Má vynikajúce a relatívne ľahko použiteľné rozhranie. Musíte mať nejaké skúsenosti s tým, čo robíte, ale aj keď nechcete pretaktovať a / alebo prepnúť GPU, MSI Afterburner je vynikajúci nástroj okrem iného na monitorovanie teploty GPU, CPU a systému. .

1. Stiahnite si MSI Afterburner

MSI Afterburner je možné používať zadarmo. Môžeš stiahnite si ho tu a spustením súboru EXE ho nainštalujte. Na inštaláciu aplikácie budete potrebovať práva správcu – to však platí pre všetky aplikácie nainštalované v systéme Windows 10.

2. Nainštalujte MSI Afterburner

Počas inštalácie vás Afterburner požiada o inštaláciu štatistického servera RivaTuner. Je to nástroj, ktorý sa používa na pretaktovanie GPU a je nevyhnutný, ak plánujete používať Afterburner na pretaktovanie. Ak nie, inštaláciu môžete preskočiť, nebudete však môcť používať určité funkcie Afterburner.

RivaTuner Statistics Server je dobrá, stabilná aplikácia. Nenájdete veľa nástrojov na pretaktovanie, ktoré by sa na to nespoliehali.

Ďalšie aplikácie

Afterburner má niekoľko funkcií, ktoré aplikácia nenainštaluje bez povolenia iných funkcií – aj keď sa rozhodnete nainštalovať RivaTuner s ním.

Napríklad aplikáciu Kombuster vyvinuli tí istí ľudia, ktorí vytvorili Afterburner. Ak chcete na svojom GPU spustiť test stability, musíte ho nainštalovať. Ak pretaktujete GPU, následný test stability je prvým krokom pri riešení problémov a vtedy sa Kombuster bude hodiť.

3. GUI a nastavenia Afterburner

Afterburner má GUI podobné dashboardu na rýchlu zmenu nastavení a ich aplikáciu. Prístrojová doska umožňuje pretaktovanie, prepätie alebo dokonca resetovanie GPU. Je to tiež miesto, kde môžete nastaviť vlastnú rýchlosť pre ventilátory, ak má vaše zariadenie ventilátor GPU a ventilátor CPU. Môžu byť nastavené tak, aby sa spúšťali synchronizovane alebo asynchrónne. Výber je na tebe.

GUI vám poskytuje rýchly prehľad o stave systému; aktuálny takt jadra GPU, takt pamäte, spotreba energie a teplota.

Panel Nastavenia nástroja Afterburner je prístupný kliknutím na tlačidlo ozubeného kolieska, kde môžete nakonfigurovať ďalšie funkcie. Je to takmer ako druhé GUI na ovládanie aplikácie, kde môžete povoliť prekrytia, vybrať, ktoré systémové prvky chcete v hre monitorovať, a nastaviť klávesové skratky pre rôzne funkcie Afterburner.

Nastavenia servera RivaTuner

Ak používate MSI Afterburner a máte nainštalovaný RivaTuner, mali by ste vedieť, že má vlastný panel nastavení. Je to niečo, s čím by ste sa mali zoznámiť, najmä ak máte v úmysle používať funkcie prekrytia a monitorovania Afterburner.

RivaTuner pridá ikonu do systémovej lišty a keď na ňu dvakrát kliknete, získate prístup k jej panelu nastavení.

4. Funkcie MSI Afterburner

MSI Afterburner má rozsiahly zoznam funkcií, ktorých je príliš veľa, ale spomenieme tie pôsobivejšie.

  • Pretaktovanie a prepätie GPU.
  • Ovládanie rýchlosti ventilátora.
  • Monitorujte využitie GPU, teplotu.
  • Pridajte prekrytia pre využitie a teplotu GPU a CPU.
  • Spustite benchmarkové testy na GPU.
  • Urobte snímky obrazovky a nahrajte ich.
  • Vytvorte profily pre hardvérové ​​nastavenia a jednoducho medzi nimi prepínajte.
  • Zaznamenajte históriu využitia GPU a CPU.

Obmedzenia

MSI Afterburner nemá veľa obmedzení, nemusí však fungovať so starším hardvérom, najmä staršími GPU, ktoré sú staršie ako desať rokov. Okrem toho je to skvelý nástroj.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte