Aplikácia Kodi Smart TV: Ako nainštalovať Kodi na Smart TV

Ak ste niekedy chceli nainštalovať Kodi do svojho inteligentného televízora, dostali ste sa na správnu stránku. Dnešný sprievodca vás prevedie procesom krok za krokom s cieľom uviesť vás do prevádzky s preplňovaným systémom domácej zábavy za pár minút. Vysvetľujeme tiež, ako zo svojich streamovacích zariadení vyťažiť maximum ich spárovaním s VPN, takže čítajte ďalej!

Keďže sa inteligentné televízory stávajú čoraz bežnejšími, mnohí majitelia ich chcú posunúť na vyššiu úroveň a používať ich spôsobmi, pre ktoré neboli nevyhnutne predávané. A jedna z prvých vecí, ktoré začnú hľadať, je aplikácia Kodi smart TV. Dáva to zmysel, koniec koncov, Kodi je jedným z najúspešnejších prehrávačov médií. A vďaka rozsiahlej základni doplnkov je ešte zaujímavejšie vychutnať si akýkoľvek obsah na inteligentnom televízore. Napriek tomu, že neexistuje vyhradená verzia inteligentného televízora Kodi, všetko nie je stratené a stále existuje veľa možností v závislosti od vášho televízora.V dnešnom článku začneme rozprávaním o tom, prečo by ste chceli nainštalovať aplikáciu Kodi smart TV. Potom uvidíme, či a ako sa to dá urobiť. Ako sa chystáte zistiť, rôzne televízory ponúkajú rôzne možnosti. Potom vám povieme, ako nainštalovať aplikáciu Kodi smart TV na rôzne typy inteligentných televízorov so systémom Android. A ak váš televízor nefunguje so systémom Android, všetko nie je stratené a preskúmame niekoľko možností, ktoré možno budete musieť využiť na využívanie výhod Kodi na týchto televízoroch.

Získajte VPN s hodnotením číslo 1 60% ZĽAVA 2-ročný plán

Pre väčšie súkromie pri používaní Kodi použite VPN

Ak si chcete nechať svoje online aktivity pre seba a vyhnúť sa kontrole zo strany príliš horlivého poskytovateľa internetových služieb, musíte použiť VPN. Keď má ISP podozrenie, že niekto môže porušovať ich zmluvné podmienky, je známe, že reaguje tak, že mu pošle oznámenia o porušení, zníži rýchlosť alebo dokonca preruší svoju službu. Nechceme sa všetci týmto nepríjemnostiam vyhnúť?

Virtuálne privátne siete chránia vaše súkromie a zvyšujú vašu online bezpečnosť šifrovaním všetkých údajov vo vašom počítači a z vášho počítača pomocou silných algoritmov, vďaka ktorým je takmer nemožné ich prelomiť. S VPN nikto, ani váš ISP alebo najlepší hacker, nebude môcť vedieť, kam idete alebo čo robíte online. Ak by zachytili vaše údaje, všetko, čo by videli, by boli nezmyselné bláboly bez toho, aby vedeli, čo robíte alebo kam ste online. A ako bonus, pomocou vhodne umiestnených serverov môžete pomocou VPN obísť väčšinu – ak nie všetky – geografické obmedzenia.

Existuje však príliš veľa poskytovateľov VPN, z ktorých si môžete vybrať. Výber toho správneho sa môže ukázať ako poriadna výzva. Existuje veľa faktorov, ktoré by ste mali zvážiť. Medzi najdôležitejšie, vysoká rýchlosť pripojenia zníži a niekedy odstráni ukladanie do vyrovnávacej pamäte, zásadu zákazu protokolovania bude ďalej chrániť vaše súkromie, žiadne obmedzenia používania vám umožní prístup k akémukoľvek obsahu plnou rýchlosťou a softvér pre viacero platforiem zabezpečí, aby VPN fungovala na akomkoľvek z vašich zariadení. Toto je obzvlášť dôležité pri inteligentných televízoroch.

NordVPN – Najlepšie pre inteligentné televízory vybavené Kodi

Navštívte stránku nordvpn.com

Pred spustením Kodi na inteligentnom televízore je dôležité, aby ste sa zamysleli nad svojím súkromím online. prečo? Poskytovatelia internetových služieb kategoricky nesúhlasia s Kodi a agresívne obmedzia vašu prevádzku, ak zistia, že s ňou streamujete vo svojej sieti. NordVPN však tento problém rieši – a mnoho ďalších.

Tajnou omáčkou je šifrovanie – konkrétne špičkový protokol NordLynx. Vytvára bezpečný tunel medzi vašou inteligentnou televíziou a rozsiahlou medzinárodnou sieťou s viac ako 5 800 servermi v 59 krajinách. Vaša prevádzka Kodi je smerovaná cez tieto zabezpečené uzly namiesto siete vášho poskytovateľa internetových služieb, čím sa v podstate skrýva povaha a obsah vášho dátového toku. Ste teda imúnni voči väčšine foriem škrtenia, čo sa premieta do hodín streamovania bez vyrovnávacej pamäte – dokonca aj v HD!

Sieť NordVPN navyše otvára dvere spoofingu, čo je proces digitálneho premiestnenia do inej krajiny. S falošnou IP adresou môžete oklamať webové stránky a streamovacie aplikácie, ako je Netflix, aby vám poskytovali miestny obsah, ktorý by bol inak zamknutý za nespravodlivé geobloky. Ak ste si predtým mysleli, že Kodi bol výkonný, NordVPN ho posúva na úplne novú úroveň. A čo je najlepšie, ani NordVPN nevie, čo robíte online – je ich vecou, ​​že NEVEDIEŤ vďaka prísnym zásadám neprihlásenia na ochranu vašej anonymity.

Prečítajte si naše celé Kontrola NordVPN .

Pros
 • Vysoko dostupné plány
 • Rôzne IP adresy aervers
 • Pri všetkých pripojeniach sa používa silné šifrovanie
 • Extra bezpečná dvojitá VPN pre šifrovanie dát
 • K dispozícii je podpora živého chatu.
Zápory
 • Niekedy je spracovanie vrátenia peňazí pomalé (ale vždy to urobte).
NAJLEPŠIE KODI VPN:NordVPN je dokonalé riešenie ochrany osobných údajov pre vašu inteligentnú televíziu, ktoré skrýva prevádzku Kodi, obchádza geobloky a zastavuje obmedzovanie ISP za studena.Získajte obrovskú 68% zľavu na 3-ročný plán (3,71 USD/mesiac), podporenú bezproblémovou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Prečo nainštalovať Kodi na svoj Smart TV?

Hlavný dôvod, prečo by ste chceli nainštalovať aplikáciu Kodi smart TV, je celkom jednoduchý: využiť obrovskú základňu doplnkov Kodi. Ak nepoznáte neoficiálnu scénu Kodi, krátko sa zastavme a preskúmajme ju.

Kodi je médium s otvoreným zdrojom hráčska aplikácia. To znamená, že každý vývojár má prístup k jeho zdrojovému kódu a môže vyvíjať ďalšie funkcie vo forme doplnkov. Existuje niekoľko stoviek oficiálnych doplnkov, ktoré spoločnosť Kodi podporuje a distribuuje. Ale kvôli prísnym pravidlám Kodi niekoľko vývojárov vydalo neoficiálne doplnky, ktoré sú distribuované prostredníctvom úložísk tretích strán, ktoré je možné pridať do vašej inštalácie Kodi. Pomocou týchto doplnkov tretích strán otvára Kodi takmer neobmedzené množstvo obsahu, ktorý je k dispozícii na webe.

Kodi však tiež odvedie skvelú prácu pri organizovaní miestnych mediálnych súborov (videí, hudby a obrázkov) a poskytne užívateľsky prívetivé rozhranie na ich prehliadanie a prístup. Dokáže prevziať obsah zo vzdialeného počítača – napríklad z vášho domáceho počítača – a indexovať ho, získavať metainformácie z webu a prezentovať vám to všetko prostredníctvom používateľského rozhrania Kodi.

Dá sa to vôbec urobiť?

Existuje však aplikácia Kodi smart TV? Môžete si ho nainštalovať do televízora? Na tieto dve otázky sú jednoduché odpovede: Nie a Možno.

Aj keď neexistuje žiadna inteligentná TV aplikácia Kodi ako taká, mnoho inteligentných televízorov používa nejakú formu operačného systému Android. To znamená, že si na ne môžete nainštalovať aplikáciu Kodi pre Android. Skutočný postup inštalácie však môže byť komplikovaný. Dokonca aj na televízoroch so systémom Android nie všetky umožňujú prístup do Obchodu Google Play. Na tých, ktorí nie, budete musieť aplikáciu Kodi načítať bokom.

Ako sa dá zistiť, či televízor používa Android? Žiaľ, na krabici to zvyčajne nie je uvedené. Webová stránka výrobcu vám môže poskytnúť viac informácií, keď sa pozriete na podrobné špecifikácie daného modelu. Existuje aj niekoľko výpovedných znakov. Ak má napríklad televízor predinštalovanú aplikáciu Obchod Google Play, môžete si byť istí, že používa nejakú formu systému Android. To isté, ak pri počiatočnom nastavovaní televízora musíte zadať nejaké poverenia Google.

Inštalácia Kodi na váš Smart TV

Naším cieľom je poskytnúť vám čo najviac informácií, aby ste si nainštalovali aplikáciu Kodi smart TV do vášho smart TV s čo najmenšími problémami. Bohužiaľ, každý televízor je iný a nemôžeme vám poskytnúť podrobné pokyny, ktoré budú fungovať na všetkých. Podobne existuje toľko rôznych televízorov, že vám nemôžeme poskytnúť podrobné pokyny pre každý model alebo dokonca pre každú značku.

Čo sa teda pokúsime urobiť, je poskytnúť vám čo najviac všeobecných informácií. Mali by ste mať dosť na to, aby ste zistili konkrétne detaily. Pamätajte, že toto je typ situácie, keď je vyhľadávanie Google vaším najlepším priateľom. Bez ohľadu na to, akú značku alebo model inteligentného televízora máte, je pravdepodobné, že niekto naň už nainštaloval Kodi a niekde o ňom zverejnil.

Poskytneme vám jeden súbor pokynov pre televízory, ktoré majú prístup do Obchodu Google Play, a pre televízory, ktoré ho nemajú.

Ak má váš Smart TV prístup do Obchodu Google Play

Bude to jednoduchý proces a mali by ste byť v prevádzke v priebehu niekoľkých minút.

 1. Najprv spustite Aplikácia Obchod Google Play na vašom inteligentnom televízore.
 2. Potom vyberte Vyhľadávacie pole v hornej časti obrazovky a zadajte Kodi a stlačte zväčšovacie sklo na spustenie vyhľadávania.
 3. Aplikácia Kodi by mala byť prvou položkou vo výsledkoch vyhľadávania. Ak chcete potvrdiť, že ste si vybrali ten správny (uistite sa, že pochádza od nadácie XB'C), kliknite na príslušný výsledok vyhľadávania a potom na stránke s informáciami o aplikácii kliknite na Inštalácia tlačidlo. Tým sa spustí inštalácia. Možno budete musieť najprv potvrdiť nejakú žiadosť o prístup. Sťahovanie má menej ako 100 MB, takže by to nemalo trvať príliš dlho. Rovnako ako u mnohých aplikácií pre Android môže inštalácia trvať dlhšie ako sťahovanie.

Toto je naozaj všetko. Teraz by ste mali mať Kodi v zozname dostupných aplikácií vašej inteligentnej televízie. Jednoducho kliknite na jeho ikonu a spustite ho a vychutnajte si všetky výhody Kodi.

Vylúčenie zodpovednosti : AddictiveTips.com neschvaľuje ani neodporúča používanie Kodi alebo akéhokoľvek doplnku na prístup k obsahu chránenému autorskými právami, na ktorý nemáte žiadne právo. Nie sme zodpovední za to, čo sa rozhodnete urobiť s obsahom tohto článku. Nepodporujeme ani neschvaľujeme pirátstvo a dôrazne vyzývame používateľov, aby mali prístup len k obsahu, na ktorý majú zákonný nárok. Ako používateľ Kodi musíte podniknúť kroky, aby ste sa uistili, že neporušujete žiadny zákon o autorských právach.

Bočné načítanie aplikácie Kodi do vášho inteligentného televízora

Ak vaša inteligentná televízia nemá Obchod Google Play, stále by ste na ňu mali mať možnosť nainštalovať Kodi. Bude to však o niečo zložitejšie.

 1. Najprv si musíte stiahnuť súbor .apk aplikácie Kodi pre Android z webovej stránky nadácie XBMC na adrese https://kodi.tv/download .
 2. Posúvajte sa po stránke nadol, kým neuvidíte rôzne dostupné platformy, a kliknite na Ikona Androidu .
 3. Otvorí sa dialógové okno s výberom sťahovania. Vyberte verziu, ktorá je najvhodnejšia pre váš televízor. Informácie o procesore televízora nájdete v jeho technických špecifikáciách. Mali by byť v príručke k televízoru alebo na webovej stránke výrobcu. Ak nemôžete nájsť informácie, použite verziu ARM V7 (32 bitov).
 4. Kliknutím na tlačidlo sa spustí sťahovanie súboru .apk. Uložte ho na známe miesto v počítači.
 5. Teraz potrebujete, aby bol práve stiahnutý súbor .apk dostupný na vašom inteligentnom televízore. Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi:
  • Jedným z nich je pripojenie počítača k televízoru pomocou kábla USB. Toto nemusí fungovať na všetkých televízoroch, ale bude to fungovať na niekoľkých.
  • Ďalšou možnosťou je skopírovať súbor .apk na USB kľúč a vložiť kľúč do USB portu televízora. Bude to fungovať na väčšine televízorov a nevyžaduje si to ani kábel USB, takže to môže byť v skutočnosti jednoduchší spôsob, ako to urobiť, najmä ak už máte jednotku USB.

Dokončenie nastavenia na televízore

Potom v ponuke nastavení televízora pod bezpečnosť alebo akýkoľvek ekvivalent vášho systému, uistite sa Neznáme zdroje sú povolené. Bez nej nebudete môcť nainštalovať súbor .apk.

Pomocou aplikácie správcu súborov televízora prejdite na umiestnenie súboru .apk a kliknutím naň spustite inštaláciu Kodi. Na niektorých televízoroch sa môže zobraziť otázka, aký program použiť na spustenie súboru .apk. Vyberte Inštalátor balíkov – alebo niečo podobné – alebo Google Play, v závislosti od toho, čo je k dispozícii.

V priebehu niekoľkých minút by mal byť Kodi nainštalovaný na vašom inteligentnom televízore. Rovnako ako v prípade televízora, ktorý má obchod Google Play, jeho spustenie je jednoduchá záležitosť kliknutia na jeho ikonu.

Čo ak váš televízor nefunguje so systémom Android?

Ak máte jeden z tých televízorov, na ktorých je spustený iný operačný systém ako Android, v skutočnosti nie je možné spustiť Kodi priamo na ňom. Aspoň nie so súčasným stavom televízorov Kodi a Smart TV. Znamená to, že nemôžete využívať výhody Kodi na ŽIADNOM inteligentnom televízore? Rozhodne nie! Keď je vôľa, existuje cesta. V skutočnosti existujú najmenej dva spôsoby, ako to môžete urobiť. Môžete použiť externý televízny prijímač, ktorý spúšťa Kodi, alebo môžete Kodi spustiť na počítači a prenášať video do televízora.

Používanie TV boxu

Toto je najlepší spôsob, ako si užiť Kodi na inteligentnom televízore. V skutočnosti to môže byť dokonca lepší spôsob, ako ho spustiť priamo na televízore. Existujú desiatky rôznych televíznych boxov, ktoré si môžete kúpiť online alebo prostredníctvom miestnych kamenných predajcov vo vašej oblasti. Niektoré z týchto zariadení sa dokonca dodávajú s už nainštalovaným Kodi.

A pre tých, ktorí nie, inštalácia je veľmi podobná inštalácii na kompatibilnom inteligentnom televízore. Niektoré televízne prijímače majú prístup do Obchodu Google Play, zatiaľ čo iné nie. Znie povedome?

Výhody externého TV boxu

Jednou z hlavných výhod spustenia Kodi na externom boxe je to, že umožňuje oveľa väčšie prispôsobenie ako jeho spustenie na inteligentnom televízore. Môžete spustiť svoj výber aplikácií iných ako Kodi na akomkoľvek televíznom prijímači. Okrem toho s typickými TV boxmi s USB portami, ku ktorým môžete pripojiť externé zariadenia, môžete k TV boxu pripojiť externý pevný disk USB a použiť ho na uloženie zbierky médií. A ak by ste chceli túto zbierku zdieľať s inými zariadeniami, môžete na svojom televíznom prijímači spustiť aj server Plex. Samostatný TV box vám jednoducho poskytuje väčšiu flexibilitu.

Ďalším dôvodom, prečo spustiť Kodi na externom boxe, je prenosnosť. Svoj televízny prijímač si môžete vziať do domu priateľov a jednoducho ho pripojiť k ich televízoru a sieti. Oveľa jednoduchšie, ako nosiť 55-palcový! A keď idete na dovolenku alebo na služobnú cestu, prečo si nezobrať box so sebou a nepripojiť ho k televízoru v hotelovej izbe? Mnoho hotelov má dnes televízory s externými HDMI vstupmi.

Ďalším dôvodom, prečo by ste mohli chcieť spustiť Kodi na televíznom prijímači, je jeho hardvér. Externý televízny prijímač často ponúka lepší hardvér ako to, čo je zabudované do mnohých inteligentných televízorov. A treba zvážiť aj celý technologický vývoj. Je jednoduchšie – a lacnejšie – vymeniť televízny prijímač, keď sa objaví nová technológia, ako nahradiť drahý televízor.

Prenášanie Kodi z iného zariadenia

Ďalším spôsobom, ako si môžete vychutnať obsah Kodi na nekompatibilnom inteligentnom televízore, je spustiť Kodi na počítači alebo zariadení so systémom Android – smartfón alebo tablet – a odovzdať jeho výstup do televízora.

Prevažná väčšina inteligentných televízorov, bez ohľadu na to, aký operačný systém môžu používať, má schopnosť prijímať screencasty z externého zariadenia.

Screencasting, ak to neviete, je proces, v ktorom vysielacie zariadenie môže duplikovať svoj video výstup do iného zariadenia vybaveného zodpovedajúcim prijímačom. Ak ste už počuli o zariadení Google ChromeCast, vysielanie obrazovky je na základni zariadenia. V skutočnosti ChromeCast nie je nič iné ako prijímač obrazovky, ktorý môžete pripojiť k televízorom, ktoré nie sú inteligentné.

Ako to presne urobiť, presahuje rámec tohto článku a bude sa líšiť od televízora k televízoru, pretože každý operačný systém prichádza s inou príchuťou prijímača na vysielanie obrazovky, čo si vyžaduje iný vysielač na druhom konci. Našťastie, screencasting, ktorý je čoraz bežnejší, sa tiež viac štandardizoval.

Možno budete musieť urobiť rýchle vyhľadávanie Google, aby ste našli presný spôsob, ako to urobiť z vášho konkrétneho zariadenia do vášho presného televízora, ale určite zistíte, ako sa to robí ľahko. Keď – a ak – budete hľadať, nezabudnite, že niektorí výrobcovia to označujú skôr ako zrkadlenie obrazovky než ako vysielanie obrazovky. A predtým, ako začnete hľadať na internete, skúste si prečítať príručku k inteligentnému televízoru. Možno tam nájdete všetky potrebné informácie. Niektorí výrobcovia majú skvelé návody.

Balenie vecí

Ak hľadáte aplikáciu Kodi smart TV, budete buď radi, alebo sklamaní, v závislosti od vášho televízora. Aplikácia Kodi pre Android bude fungovať na väčšine inteligentných televízorov s nejakou formou operačného systému Android, ako je napríklad Android TV. Inštalácia aplikácie môže byť výzvou na tých televízoroch, ktoré nemajú prístup do Obchodu Google Play, ale je to takmer vždy možné.

A ak na vašom televízore nie je spustený operačný systém Android, všetko nie je stratené a stále si môžete Kodi užívať, buď s externým televíznym boxom, alebo pomocou vysielania obrazovky z iného zariadenia so systémom Kodi.

Používate Kodi priamo na svojom Smart TV? Aké boli vaše skúsenosti s jeho nastavením a používaním? Stretli ste sa a vyriešili ste nejaký konkrétny problém? Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti s komunitou pomocou komentárov nižšie.

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS