Je 100 Mb/s dostatočne rýchlych pre Netflix?

Pre väčšinu ľudí sa 100 Mb/s môže zdať ako ideálna rýchlosť streamovania na sledovanie čohokoľvek online – ale je to naozaj dosť rýchle pre Netflix? Ak ste milovníkom filmov a nemáte problém tráviť tie bezsenné noci flámom sledovaním svojich obľúbených relácií Netflix, možno budete chcieť pripraviť rýchlosť internetu na efektívne streamovanie Netflixu v HD.

To, čo znamená mbps, sú megabity za sekundu a je to miera toho, aká nízka alebo vysoká je vaša internetová šírka pásma. Čím väčšia je šírka pásma internetu, tým vyššia je rýchlosť internetu. Aký rýchly by teda mal byť váš internet pre Netflix? Je 100 Mb/s dostatočne rýchly pre Netflix ?Tu je jednoduchá odpoveď: Áno, podľa oficiálnej stránky Netflix je rýchlosť 100 Mb/s dostatočne rýchla aj na HD streamovanie Netflixu. Ak je však rýchlosť vášho internetu nižšia ako 100 Mb/s, budete môcť streamovať Netflix v HD efektívne?

Aký je minimálny mbps pre Netflix?

Podľa Netflixu: S cieľom streamovať UltraHD kvalita : Uistite sa, že rýchlosť vášho internetu je 25 Mb/s. Ak chcete streamovať HD kvalite : Uistite sa, že rýchlosť vášho internetu je 5 Mb/s alebo viac. Strímovať SD kvalite : Uistite sa, že rýchlosť vášho internetu je 3 Mb/s.

Ak vás teda zaujíma, koľko Mb/s sa odporúča pre minimum Netflix, tu to máte.

Ak by ste chceli spotrebovať menej dát, aby vám váš ISP neúčtoval veľa, môžete to urobiť zmenou kvality videa, ktoré sledujete v nastaveniach.

Ako otestovať rýchlosť pripojenia Netflix

Aj keď existuje veľa online nástrojov, ktoré vám umožňujú skontrolovať rýchlosť vášho internetového pripojenia, môžete tak urobiť aj v aplikácii Netflix, aby ste vedeli, či vaše zariadenie spĺňa priemerné mbps pre Netflix. Aby ste to dosiahli v aplikácii Netflix:

  • Po prihlásení kliknite na Nastavenia.
  • Ďalej kliknite na Skontrolovať sieť.
  • Keď to urobíte, Netflix automaticky schváli, že sa môžete dostať na ich servery. Skontroluje tiež rýchlosť vášho internetu a poskytne spätnú väzbu.

Bežné problémy so streamovaním Netflix (a ako ich vyriešiť)

Bez ohľadu na rýchlosť vášho internetu sa niekedy môžete stretnúť s chybami, ako napríklad nemožnosť pripojiť sa k Netflixu počas streamovania. Ak systém nefunguje zo strany Netflixu, možno budete musieť počkať, kým ho opravia sami. Ak nie, mali by ste obnoviť svoje internetové pripojenie, aby ste zistili, či je problém vo vašom zariadení.

  • Je kvalita videa zlá alebo sa načítava pomaly? Môže to byť spôsobené zlým internetovým pripojením. Uistite sa, že ste spustili test rýchlosti na zariadení, s ktorým pristupujete k Netflixu. Ak je rýchlosť prijateľná, reštartujte zariadenie. Tiež sa uistite, že ak používate Wi-Fi, umiestnite smerovač do otvoreného priestoru, kde nič nebude blokovať signál.
  • Zlyháva aplikácia Netflix občas? Ďalším bežným problémom streamovania Netflix je, keď aplikácia neustále padá. Môže to byť veľmi frustrujúce, ale prvým krokom, ktorý môžete urobiť, aby ste to vyriešili, je jednoduché reštartovanie aplikácie Netflix. Ak to nefunguje, skúste aplikáciu odinštalovať, potom ju znova nainštalovať a spustiť. Ak problém pretrváva, mali by ste zvážiť kontaktovanie podpory starostlivosti o zákazníkov spoločnosti Netflix a vysvetliť problém jednému z ich odborníkov.
Získajte denné tipy do doručenej pošty Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad