Ako priblížiť pri prehrávaní videa v systéme Windows 10

Videá sa prehrávajú v pôvodnom pomere strán, prehrávajú sa v pôvodnej orientácii a na zmenu vzhľadu videa pri prehrávaní stačí len málo. Môžete prepínať medzi normálnym prehrávačom, prehrávačom na celú obrazovku alebo malým plávajúcim prehrávačom obrazu v obraze, ale to je všetko. V zriedkavých prípadoch však možno budete musieť pri prehrávaní videa priblížiť a zistíte, že nie je veľa aplikácií, ktoré vám to umožňujú. VLC je výnimkou, ako vždy.

Prehrávač VLC má interaktívne priblíženie, ktoré v podstate umožňuje používateľom priblížiť konkrétnu časť videa počas jeho prehrávania.

Priblíženie pri prehrávaní videa

Otvorte video v prehrávači VLC. Prejdite na Nástroje>Efekty a filtre alebo klepnite na klávesovú skratku Ctrl+E.V okne, ktoré sa otvorí, prejdite na Video Effects a potom vyberte kartu Geometria. Povoľte funkciu „Interactive Zoom“ a potom kliknite na tlačidlo Uložiť v dolnej časti. Keď povolíte túto funkciu, video v hlavnom okne prehrávača sa zmení tak, že v ľavom hornom rohu bude jeho menšia verzia podobná miniatúre.

Zatvorte okno efektov a vráťte sa do hlavného okna prehrávača. Presuňte kurzor myši na malú miniatúru videa v rohu a kliknite na miesto, ktoré chcete priblížiť. Hlavný prehrávač zobrazí túto časť videa, priblíženú. Pokiaľ ide o to, ako ďaleko je priblížené, všimnete si malú ikonu pod miniatúrou. Je to zakrivený tvar a ak kliknete pozdĺž hornej časti, zvýšite úroveň priblíženia.

Ovládacie prvky zoomu zostanú, takže keď skončíte s videom a budete sa chcieť vrátiť do normálneho režimu sledovania, budete musieť vypnúť funkciu interaktívneho priblíženia.

Prejdite do okna Efekty a filtre a zrušte začiarknutie políčka interaktívne priblíženie. Uistite sa, že ste zmenu uložili a malá miniatúra v ľavom hornom rohu bude preč.

Priblíženie videa má rovnaké obmedzenia ako priblížená fotografia. Nemôžete príliš priblížiť a stále máte jasnú predstavu o tom, na čo sa pozeráte. „Obraz“ nie je možné vylepšiť kvôli prehľadnosti. S HD videom môžete pravdepodobne priblížiť oveľa viac, ako by ste mohli pri SD alebo videu s nízkym rozlíšením, ale vždy bude existovať limit. Okrem toho si všimnete, že na veciach, ako je svetlo a uhly, záleží oveľa viac, keď si video priblížite. Opäť to ovplyvní to, čo dokážete rozoznať a čo nie.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte