Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu

Hľadáte čistý začiatok s Kodi? Koniec koncov, inštalácia viacerých verzií a množstva doplnkov je skvelý spôsob, ako zablokovať svoje rozhranie konfliktnými nastaveniami a nefunkčnými odkazmi. Dnes vám ukážeme, ako obnoviť výrobné nastavenia Kodi v priebehu niekoľkých minút.

Zostavy Kodi sú skvelé! Umožňujú používateľovi Kodi nainštalovať veľa veľmi užitočných doplnkov, nastaviť parametre a vo všeobecnosti vyladiť inštaláciu Kodi v jednom jednoduchom kroku. Ale akonáhle budete svoju zostavu nejaký čas používať, čoskoro si uvedomíte, že niektoré z nainštalovaných doplnkov sa takmer nepoužívajú. Alebo že niektoré parametre nemusia byť podľa vašich predstáv. Keď sa to stane, možno budete chcieť veci trochu upratať, ale čo sa s tým dá robiť?V tomto článku najprv vysvetlíme, čo sú zostavy Kodi, aké sú ich výhody a nevýhody. Budeme tiež diskutovať o životnom cykle zostavy Kodi a povieme, prečo v jednom bode budete s najväčšou pravdepodobnosťou chcieť zostavu odstrániť. A ak chcete odstrániť zostavu Kodi, ktorú ste si nainštalovali, ukážeme vám krok za krokom, ako sa to dá jednoducho urobiť, pričom vašu inštaláciu Kodi obnovíme do pôvodného stavu.

Získajte VPN s hodnotením číslo 1 60% ZĽAVA 2-ročný plán

VPN je vaša najlepšia ochrana pri používaní Kodi

Váš poskytovateľ internetových služieb môže sledovať vašu aktivitu, aby sa uistil, že neporušujete jeho zmluvné podmienky. A ak budú mať podozrenie, že áno, môžu zareagovať odoslaním upozornení na porušenie autorských práv, znížením rýchlosti alebo v horšom prípade prerušením vašej služby. Aby ste sa vyhli takýmto nepríjemnostiam, dôrazne vám odporúčame používať VPN vždy, keď používate Kodi. Sieť VPN šifruje vaše údaje tak, aby ich nikto nemohol čítať, čím chráni vaše súkromie. Ako bonus vám VPN umožní prístup k geograficky blokovanému obsahu maskovaním vašej polohy.

Vzhľadom na počet dostupných poskytovateľov VPN môže byť výber jedného problémom. Je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých faktorov. Medzi nimi, vysoká rýchlosť pripojenia zabráni ukladaniu do vyrovnávacej pamäte, zásadu zákazu protokolovania bude ďalej chrániť vaše súkromie, žiadne obmedzenia používania vám umožní prístup k akémukoľvek obsahu plnou rýchlosťou a softvér, ktorý je dostupný pre viaceré platformy vám umožní používať VPN z akéhokoľvek zariadenia, ktoré vlastníte.

Najlepšia VPN pre Kodi – NorthVPN

Navštívte stránku nordvpn.com

Kodi je robustná streamovacia platforma, ale nie je to bez problémov. Napríklad poskytovatelia internetových služieb kategoricky nesúhlasia so spoločnosťou Kodi a pribrzdia jej návštevnosť. A čo viac, ak žijete v malej krajine, možno zistíte, že váš rozsah streamovateľného obsahu je dosť obmedzený. V oboch prípadoch prináša NordVPN spokojnosť jediným kliknutím.

Po spustení NordVPN sa pripojíte k ich rozsiahlej sieti prostredníctvom zabezpečeného tunela medzi vaším zariadením a jedným z viac ako 5 800 serverov v 59 krajinách. Tento proces skryje vašu návštevnosť pred drobnohľadmi tretích strán tým, že ju zabalí do vrstvy nerozbitného kryptografického kódu. Šifrovanie bráni poskytovateľom internetových služieb obmedzovať sa, pretože nemôžu obmedziť to, čo nedokážu identifikovať. Výsledkom sú streamy bez vyrovnávacej pamäte – dokonca aj v HD.

NordVPN tiež otvára celý svet predtým geoblokovaných streamov, v podstate nahradením vašej skutočnej IP adresy falošnou adresou umiestnenou v ktorejkoľvek krajine, ktorá hosťuje server, ktorý ste si vybrali. Tento proces spoofingu je vysoko efektívny a super nabije vašu zbierku Kodi tým, že umožní rôznym doplnkom dodávať cudzí obsah bez prekážok. A myslíme tým bez prekážok; NordVPN nikdy neobmedzuje vašu šírku pásma, nikdy neobmedzuje vaše rýchlosti a nikdy neuchováva záznamy o vašej aktivite, vďaka čomu môžete streamovať obsah vášho srdca v úplnej anonymite.

Prečítajte si naše celé Kontrola NordVPN .

Pros
  • Funguje s Netflix, BBC iPlayer bez toho, aby sa zapotil
  • 5 400+ serverov na celom svete
  • Tor cez VPN, dvojitá VPN
  • Dvojitá ochrana údajov
  • 30-dňová záruka vrátenia peňazí.
Zápory
  • Niektoré servery môžu byť nespoľahlivé
  • Niekedy je spracovanie vrátenia peňazí pomalé (ale vždy to urobte).
ZÁKLADNÉ ZABEZPEČENIE KODI:NordVPN blokuje sledovanie ISP a prekonáva geografické obmedzenia, čím otvára doslovný svet neobmedzeného obsahu Kodi.Získajte obrovskú zľavu 68 % na 2-ročný plán (3,29 USD/mes.), ktorá je podporená bezproblémovou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Čo je zostava Kodi?

Zostava Kodi je v podstate predkonfigurovaná sada doplnkov, úložísk, skratiek, vzhľadov, parametrov a/alebo iných vychytávok vytvorených niekým, aby vám uľahčil život. Zostavy sa väčšinou inštalujú cez úložisko, rovnako ako väčšina doplnkov. To, čo získate ako výsledok inštalácie zostavy Kodi, je dokonalé Inštalácia Kodi ... z pohľadu jeho vývojára.

Niektoré stavby sú špecializované. Napríklad máte zostavy, ktoré sa primárne zameriavajú na filmy, iné na televízne programy alebo šport. Niektoré zostavy sú zamerané na konkrétne typy hardvéru alebo metódy používateľského vstupu. Existujú napríklad zostavy, ktoré sú vytvorené na lepšie využitie dotykového vstupu. Podobne existujú zostavy vytvorené na spustenie na obmedzenejšom hardvéri, ako je napríklad Amazon Fire Stick.

Ďalšou silnou stránkou predaja Kodi stavia je, že často skrývajú zložitosť používania Kodi za dobre vytvorené skratky. Napríklad zostava Kodi môže obsahovať sekciu Filmy, ktorá obsahuje skratky k rôznym častiam viacerých nainštalovaných doplnkov. Ako používateľ nemusíte vedieť o žiadnom z týchto doplnkov. Sú pred vami skryté.

Najobľúbenejšie zostavy Kodi

Každý rok vychádzajú desiatky nových verzií Kodi. A rovnako ako doplnky prichádzajú a odchádzajú pôsobivým tempom. Zatiaľ čo niektoré z nich vydržia, iné budú mať krátke trvanie. Zdá sa, že medzi najlepšími zostavami, ktoré sú dnes k dispozícii, vynikajú štyri: Nemesis , Otec Život , Case Lite a Fire TV Build .

Nedávno sme uverejnili skvelý článok o zostavách Kodi — článok najprv predstaví každú z týchto skvelých verzií a až potom vám poskytne podrobné pokyny na inštaláciu.

Výhody a nevýhody zostáv Kodi

Dobrá stránka

Používanie zostáv Kodi má niekoľko výhod. Po prvé, ponúkajú vám veľa funkcií v jednej inštalácii. Sú tiež skvelým spôsobom, ako začať s Kodi bez toho, aby ste sa o tom museli dozvedieť všetko. Tiež často skončíte s oveľa lepším vzhľadom a pocitom, ako poskytuje predvolená inštalácia Kodi, aj keď to môže byť diskutabilné a je to skutočne vec osobného vkusu. Ďalšou výhodou zostáv Kodi je, že vám môžu predstaviť niektoré doplnky, ktoré by ste inak nikdy nevyskúšali.

A nie príliš dobré

Ale rovnako ako čokoľvek iné, aj zostavy Kodi majú určité nevýhody. Najdôležitejším z nich je, že často inštalujú doplnky bez inštalácie príslušných úložísk. A bez úložísk na spracovanie ich upgradov by niektoré doplnky mohli rýchlo zastarať.

Niektoré doplnky sú tiež zriedka aktualizované a skratky, ktoré obsahujú, môžu nakoniec prestať fungovať, takže vám zostane to, čo často nazývame švajčiarskou inštaláciou, inštaláciou plnou dier.

Ďalšou nevýhodou zostáv Kodi je, že niektoré z nich sú dosť nafúknuté a môžu spôsobiť problémy na hardvéri nižšej kategórie. To platí najmä pre doplnky s množstvom pastvy pre oči. Všetky tieto animácie a ozdoby skončia s použitím obmedzených hardvérových zdrojov.

Myslím si však, že najhoršia vec na mnohých zostavách Kodi je to, ako bránia používateľom skutočne sa naučiť, ako Kodi funguje, tým, že skrývajú zložitosť Kodi za ľahko použiteľné skratky. Môže to vyžadovať viac práce, ale určite sa dozviete viac o Kodi inštaláciou a používaním doplnkov jednotlivo.

Životný cyklus zostavy Kodi

Životný cyklus väčšiny zostáv Kodi je celkom predvídateľný. Sú vytvorené nejakým dychtivým vývojárom, ktorý vynakladá veľa úsilia na vytvorenie toho, čo vnímajú ako konečný Zostava Kodi. Po vydaní zostavení o tom hovoria blogeri, YouTuberi a komunita Kodi vo všeobecnosti a používatelia si ich nainštalujú. Niekedy si ich nainštaluje veľa používateľov. Potom ich vývojár niekoľkokrát aktualizuje, až kým nestratia záujem, nebudú mať čas sa o ne viac starať alebo sa presunú na iné projekty. Vtedy stavba pomaly umiera. Skratky už nefungujú, doplnky už nie sú aktualizované, stále viac funkcií prestáva fungovať.

Je to smutné, ale pravdivé a takto sa vyvíja príliš veľa stavieb. A keď zomrú, máte tri možnosti. Môžete nechať zostavu tak, ako je, a akceptovať, že jej časti už nefungujú. Môžete tiež nainštalovať novšiu zostavu a používať ju, kým nezomrie aj tá. A ako tretiu možnosť môžete Kodi vyčistiť, zbaviť sa zostavy a začať odznova.

Odinštalovanie zostavy Kodi

Existuje niekoľko spôsobov, ako odinštalovať zostavu Kodi a vrátiť sa k pôvodnej inštalácii Kodi, rovnako ako po prvej inštalácii. Napodiv, odinštalovanie zostavy Kodi a obnovenie Kodi do pôvodného stavu sa zvyčajne vykonáva ... s doplnkom, ktorý musíte nainštalovať.

K dispozícii je niekoľko takýchto doplnkov, ale ten, ktorý uprednostňujeme, sa nazýva Indigo z TVADDONS.CO. Má nielen veľmi efektívny nástroj na čistenie, ktorý odstráni všetko z vašej inštalácie Kodi, ale obsahuje aj nástroj na zálohovanie, takže si môžete zálohovať svoju inštaláciu skôr, ako ju vymažete. To by mohlo byť užitočné, ak by ste niekedy zmenili názor a chceli sa vrátiť späť.

Inštalácia Indigo

Inštalácia doplnku Indigo je ako inštalácia takmer akéhokoľvek iného doplnku. Zahŕňa niekoľko krokov, ale ak budete postupovať podľa našich pokynov, budete ho mať nainštalovaný okamžite.

Po prvé, predpokladáme, že ste to už povolili Neznáme zdroje v Kodi. Ak si to chcete overiť, na domovskej obrazovke Kodi kliknite na nastavenie ikonu. Je to malé ozubené koliesko v ľavej hornej časti obrazovky. Potom kliknite Systémové nastavenia a vyberte Doplnky na ľavej table. Uistite sa, že vedľa je malý spínač Neznáme zdroje je v polohe ON. Mala by byť biela.

Pridanie cesty zdroja inštalácie

Na domovskej obrazovke Kodi kliknite na nastavenie ikonu ešte raz. Potom kliknite Správca súborov . Na obrazovke Správca súborov dvakrát kliknite Pridať zdroj v ľavom paneli.

Na ďalšej obrazovke kliknite a potom zadajte nasledujúcu cestu: https://fusion.tvaddons.co potom kliknite OK .

Späť k Pridať zdroj zadajte názov zdroja pod Zadajte názov pre tento zdroj médií . Ako vidíte, pomenoval som to FUSION . Kliknite OK keď skončíte s pomenovaním zdroja.

Inštalácia doplnku

Na domovskej obrazovke Kodi kliknite na Doplnky na ľavej table. Potom kliknite na Doplnkový prehliadač ikonu v ľavej hornej časti obrazovky. Pripomína otvorenú krabicu.

Na obrazovke doplnkového prehliadača vyberte Nainštalujte zo súboru zip potom kliknite na zdroj, ktorý ste práve pridali v predchádzajúcom kroku. Ten môj sa volá FUSION .

Kliknite začni-tu a potom kliknite plugin.program.indigo-X.X.X.zip .

Tým sa spustí inštalácia doplnku a po krátkej chvíli sa správou v pravej hornej časti obrazovky potvrdí jeho úspešná inštalácia.

To je všetko, teraz ste pripravení použiť doplnok Indigo

Spustenie nástroja Indigo's Cleanup Utility

Prvý krok: Zálohovanie aktuálnej inštalácie (voliteľné)

Odstránenie zostavy Kodi tiež odstráni všetko z vašej inštalácie. Všetky nainštalované doplnky, konfigurácia a prispôsobenie, ktoré ste vykonali, zmiznú. Neexistuje žiadny iný spôsob, ako úplne odstrániť zostavu, pretože každá je iná a každá upravuje iné veci v rámci Kodi.

Ak si teda myslíte, že existuje možnosť, že by ste o tom mohli mať druhé myšlienky, možno by ste mali najskôr zálohovať svoju aktuálnu inštaláciu Kodi. Našťastie to dokáže doplnok Indigo.

Spustite doplnok Indigo a v jeho hlavnom menu kliknite na Zálohovanie/obnovenie .

Od Indiga Zálohovanie/obnovenie menu, kliknite Vyberte možnosť Umiestnenie zálohy .

Na ďalšej obrazovke kliknite Kliknite tu .

Dostanete sa na obrazovku Umiestnenie zálohovacieho úložiska. To, čo tam uvidíte, do značnej miery závisí od vašej konkrétnej inštalácie a typu zariadenia, ktoré používate.

V mojom prípade používam Kodi na počítači so systémom Windows a rozhodol som sa vložiť zálohu do koreňového adresára jednotky C:. Preto som jednoducho klikol na prvý riadok a potom klikol OK .

Späť k Nastavenia zálohovania/obnovenia , vidím, že moje umiestnenie zálohy je teraz nastavené na C: .

Kliknite OK vrátiť sa do Zálohovanie/obnovenie Ponuka.

Teraz späť do menu, kliknite Úplná záloha (vrátane všetkých súborov a priečinkov) na spustenie zálohovania

Zobrazí sa výzva na zadanie názvu zálohy. Zadajte ho a pokračujte kliknutím na tlačidlo OK. Zálohovanie sa spustí okamžite a chvíľu pobeží. Jeho trvanie samozrejme závisí od veľkosti vašej inštalácie.

Ak niekedy budete chcieť obnoviť inštaláciu z novo nainštalovaného Kodi, budete musieť najprv nainštalovať doplnok Indigo, ako je uvedené vyššie, a potom vybrať Obnov zálohu z doplnku Indigo Zálohovanie/obnovenie Ponuka.

Odstránenie zostavy Kodi a obnovenie Kodi do pôvodného stavu

Vďaka doplnku Indigo je to skutočne jednoduchý krok. V hlavnej ponuke Indigo stačí kliknúť Obnovenie z výroby . Zobrazí sa obrazovka s potvrdením.

Nechajte Indigo urobiť svoju mágiu, odinštalujte všetko a priveďte Kodi späť do stavu, v akom to bolo hneď po počiatočnej inštalácii.

Ďalšie použitia doplnku Indigo

Videli sme, že doplnok Indigo dokáže zálohovať a obnovovať, ako aj obnoviť Kodi do pôvodného stavu, ale dokáže oveľa viac. Tento doplnok, ktorý sa v skutočnosti nazýva inštalačný program Indigo, má vstavaný inštalačný program, ktorý odstráni všetku zložitosť inštalácie doplnkov. Jednoducho si vyberiete ľubovoľný doplnok z jeho veľmi obsiahleho zoznamu – má dokonca vyhľadávací nástroj na rýchle vyhľadanie konkrétneho doplnku – a inštalátor Indigo sa postará o zvyšok. Nainštaluje akékoľvek požadované úložisko a potom nainštaluje skutočný doplnok.

Medzi ďalšie užitočné funkcie inštalačného programu Indigo patrí jeho časť Nástroje údržby, ktorá ponúka viac ako tucet nástrojov na rôzne úlohy údržby. Má tiež Sprievodcu konfiguráciou, čo nie je nič iné ako... iný názov pre zostavu. Keď spustíte sprievodcu, Indigo to urobí automaticky nakonfigurujte Kodi so všetkými najlepšími doplnkami a vylepšeniami .

Ak chcete viac podrobností o doplnku Indigo, nedávno sme o ňom publikovali skvelý článok a vrelo vám ho odporúčame prečítať: Ako nainštalovať inštalačný program Indigo (Fusion) na Kodi .

Záver

Zostavy Kodi majú dobré a zlé stránky. Predstavujú jednoduchý spôsob, ako rýchlo vylepšiť inštaláciu Kodi. Bohužiaľ, životný cyklus mnohých zostáv je taký, že ich nakoniec budete pravdepodobne chcieť odinštalovať. Keď sa dostanete do tohto bodu, inštalačný program Indigo je pravdepodobne najlepším nástrojom pre túto prácu. Nielenže odstráni zostavy a obnoví vašu inštaláciu Kodi do pôvodnej slávy, pretože obsahuje aj niekoľko užitočných nástrojov.

Použili ste zostavy Kodi? Dosiahli ste niekedy bod, kedy ste sa ich chceli zbaviť a začať od nuly? A použili ste niekedy inštalačný program Indigo na obnovenie továrenských nastavení Kodi? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti a názory pomocou komentárov nižšie!

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS