Ako otestovať rýchlosť SD karty v systéme Windows 10

SD karty sa používajú väčšinou s fotoaparátmi; sú malé, ale dodávajú sa v primerane veľkých konfiguráciách úložiska, ktoré umožňujú uložiť do fotoaparátu veľa veľkých obrázkov RAW nasnímaných fotoaparátom. Karta SD sa nakoniec aj tak nakoniec pripojí k stolnému počítaču, aby sa na ňu uložili, spracovali alebo zálohovali obrázky.

Karty SD majú pomerne vysokú prenosovú rýchlosť a niektoré sú rýchlejšie ako iné. Rýchlosť do značnej miery závisí od typu a výrobcu karty, ktorú kupujete.Testovacia rýchlosť SD karty

SD karta je pamäťové zariadenie, ktoré sa pripája k počítaču pomocou čítačky kariet. Zvyčajne ide o interné zariadenie, hoci sa k nemu môžu pripojiť aj externé zariadenia.

Keďže karta SD sa nepripája k počítaču cez port USB alebo interný port, rýchlosť prenosu nebude rovnaká, akú získate pri čítaní/zápise súborov do zariadenia pripojeného k týmto portom.

Na kontrolu rýchlosti SD karty potrebujete aplikáciu. Odporúčame použiť test systému AJA.

  1. Stiahnuť ▼ a nainštalovať Test systému AJA .
  2. Spustite aplikáciu.
  3. Zo stĺpca vľavo rozbaľte Cieľový disk.
  4. Vyberte diskt.j. kartu SD. Kliknite na tlačidlo Štart.

  1. Povoliť čítať a písať testy na dokončenie.
  2. Rýchlosť každého vám napovie ako rýchlo sa dajú dáta čítať a zapisovať na SD kartu.

Nízka rýchlosť SD karty

Rýchlosť SD karty môže byť oveľa nižšia, ako je inzerované. Súvisí to s viacerými vecami, ako je rýchlosť čítačky kariet SD, ktorú používate, systém súborov, na ktorom je karta SD naformátovaná, a veľkosť prenášaných súborov.

Vo všeobecnosti si môžete zaobstarať rýchlu čítačku kariet pre lepšie/vyššie prenosové rýchlosti. Môže a nemusí fungovať. Pokiaľ ide o súborový systém, všetky súborové systémy majú tendenciu mať rovnakú prenosovú rýchlosť, ak však prenášate veľké množstvo malých súborov, je lepšie, aby bola SD karta na NTFS.

Záver

Často zistíte, že karta SD poskytuje v počítači nižšiu rýchlosť. Jeho rýchlosti sú všeobecne inzerované pre typ zariadení, na ktorých sa SD karta používa, t. j. fotoaparát. Pri kamerách opäť uvidíte určitý rozdiel v rýchlosti, pretože nie všetky kamery sú rovnaké. Staršie fotoaparáty s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú môcť využívať výhody karty SD, ktorá podporuje vyššie prenosové rýchlosti.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte