Ako zdieľať svoj profilový kód Facebook Messenger

Ak používate Snapchat, pravdepodobne poznáte Snapcodes. Snapcode dostane každý používateľ a po naskenovaní pomocou aplikácie Snapchat vám to umožní rýchlo ich pridajte . Podobná funkcia existuje aj v aplikácii Facebook Messenger. Každý používateľ má kód profilu Messenger, ktorý umožňuje ostatným používateľom rýchlo ho pridať do Messengera. Pridaním osoby do aplikácie Messenger sa táto osoba automaticky nepridá do zoznamu priateľov na Facebooku, ale na obrazovke s kódom môžete získať odkaz na jej profil.

Zdieľať kód profilu Facebook Messenger

Váš kód profilu Messenger je viditeľný iba v mobilných aplikáciách. Nemáte k nemu prístup z aplikácie Messenger pre web. Ak chcete zdieľať kód, musíte mať nainštalovanú aplikáciu.

Existujú dva spôsoby zdieľania; osobne alebo prostredníctvom snímky obrazovky. Ak ho zdieľate osobne, druhá osoba ho bude musieť okamžite naskenovať pomocou aplikácie Messenger. Pomocou snímky obrazovky alebo obrázka môžete poslať obrázok priateľovi a ten si ho bude môcť naskenovať, kedykoľvek bude chcieť.Ak chcete zobraziť kód profilu Messenger, otvorte aplikáciu Messenger a klepnite na svoj profilový obrázok vľavo hore vedľa vyhľadávacieho panela. Kruh okolo vašej profilovej fotky je kód. Prípadne môžete prejsť na kartu Ľudia a klepnúť na položku Skenovať kód v hornej časti. Skener má druhú kartu, ktorá vám umožní zobraziť váš kód a zdieľať ho ako obrázok.

Naskenujte kód profilu Facebook Messenger

Otvorte aplikáciu Messenger a prejdite na kartu Ľudia. Klepnite na Skenovať kód v hornej časti. Keď sa fotoaparát otvorí, máte dve možnosti; naskenujte kód naživo alebo naskenujte kód z fotoaparátu.

Ak máte kód naživo, t. j. vo fyzickej podobe alebo váš priateľ má otvorený na svojom zariadení, namierte naň fotoaparát a kód naskenuje. Naskenovaním kódu sa osoba automaticky pridá do aplikácie Messenger.

Ak chcete naskenovať kód z priečinka fotoaparátu, klepnite na ikonu obrázka v ľavej dolnej časti hľadáčika fotoaparátu a vyberte obrázok s kódom profilu Messenger. Aplikácia naskenuje kód z obrázka o niečo dlhšie a na tomto obrázku by nemalo byť nič iné ako kód. Nie je to najinteligentnejší skener, takže má problém vybrať kód zo všetkého ostatného.

Po naskenovaní bude osoba pridaná do Messengera. Môžete im posielať správy, ale musia prijať vašu žiadosť o pridanie, inak sa vaše správy dostanú do priečinka Žiadosti o správy alebo Filtrovaná doručená pošta.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte