Ako zdieľať heslo WiFi: iPhone a iOS 2022

iOS vám neumožňuje zobraziť heslo pre sieť WiFi, ku ktorej ste pripojení. Toto je jeden z najstarších problémov, ktoré používatelia majú so systémom. Ak nepoznáte heslo do siete WiFi, ku ktorej ste pripojení, nemôžete ho s nikým zdieľať. Ľudia, ktorí stále útekajú z väzenia na svojich telefónoch iPhone, si takmer vždy nainštalujú vylepšenie, ktoré im umožní zobraziť a zdieľať heslo WiFi.

Apple konečne vyriešil tento nedostatok v systéme iOS 11, to sú 4 hlavné aktualizácie, pretože teraz sme v systéme iOS 15 s iOS 16, ktorý sa spustí na jeseň! Našťastie si to zachovali veľmi podobne s každým novým iOS, kde môžete zdieľať svoje heslo WiFi so svojimi priateľmi. Môžete ho tiež zdieľať medzi inými zariadeniami so systémom iOS a macOS.Ako zdieľať heslo WiFi

Len kontakty

Táto funkcia funguje iba medzi zariadeniami so systémom iOS a obe zariadenia musia používať systém iOS 11 alebo vyšší alebo medzi počítačmi Mac za predpokladu, že obe používajú systém High Sierra. Ak máte priateľa, ktorý používa zariadenie so systémom Android, stále s ním nemôžete zdieľať heslo siete WiFi.

Na používanie tejto funkcie existuje ešte jedna menšia podmienka: heslo WiFi môžete zdieľať iba s používateľmi systému iOS 11 alebo vyšším, ktorí sú vo vašom zozname kontaktov.

Je celkom jednoduché pridať kontakt, t. j. cez aplikáciu Kontakty. Ak to okamžite nepomôže, pošlite kontaktu iMessage alebo textovú správu.

Ako zdieľať WiFi na iPhone

Uistite sa, že ste pripojení k sieti Wi-Fi, ku ktorej sa chce pripojiť váš priateľ. Nechajte svojho priateľa, aby otvoril aplikáciu Nastavenia a prešiel na WiFi. Potom by mali klepnúť na sieť, ku ktorej sa chcú pripojiť. Po klepnutí na sieť budú vyzvaní na zadanie hesla.

V tomto momente fyzicky priblížte obe zariadenia. V ideálnom prípade by to malo fungovať, ak ste obaja v rovnakej miestnosti, ale zistili sme, že na starších modeloch iPhone to bolo trochu pomalé.

Počkajte niekoľko sekúnd a na obrazovke sa zobrazí výzva na zdieľanie hesla. Prijmite to a váš priateľ bude pripojený k sieti.

Heslo siete WiFi môžete zdieľať aj so svojím počítačom Mac, pokiaľ používa macOS High Sierra alebo vyšší. Platia rovnaké pravidlá, iMac alebo MacBook musí byť kontakt.

Aby bol Mac kontaktom, musíte ho pridať do aplikácie Kontakty, rovnako ako v prípade iOS. Opäť platí, že ak jednoduché pridanie kontaktu nefunguje, skúste odoslať správu iMessage.

Heslá (stále) nie sú viditeľné

Toto zjavne nie je riešenie, v ktoré väčšina ľudí dúfala, pretože stále nemôžete zobraziť heslo WiFi. V podstate sa zdieľa medzi dvoma dôveryhodnými zariadeniami a je obmedzený na zariadenia so systémom iOS a macOS.

Ak by sa Apple rozhodol zviditeľniť heslo, nebola by tu potreba mať ľudí vo svojich kontaktoch, aby ste mohli heslo zdieľať.

ZÁVER

Zdieľanie hesla WiFi nie je len niečo, čo robíte medzi telefónmi.

Často možno budete musieť pripojiť prenosný počítač alebo stolný počítač k sieti WiFi a vo väčšine prípadov je poznanie hesla jednoduchšie.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac