Ako nastaviť primárny displej v systéme macOS

K iMacu alebo Macbooku môžete pripojiť ďalšie externé displeje. Jediné, čo potrebujete, je správny adaptér v závislosti od toho, či máte port USB C alebo Thunderbolt, a externý monitor. macOS má pomerne dobrú podporu viacerých monitorov, aj keď stále nemôžete dosiahnuť, aby sa Dock zobrazoval na všetkých vašich displejoch a rozťahovanie tapiet na monitoroch je trochu zložité. Čo môžete urobiť, je vybrať primárny displej v systéme macOS.

Primárny displej v systéme macOS

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripojiť druhý monitor k vášmu Macu. Po pripojení by sa vaša pracovná plocha mala automaticky rozšíriť. Na druhom displeji sa zobrazí trochu vyblednutá lišta s ponukami, čo znamená, že momentálne nie je aktívny, čo znamená, že kurzor je na druhom displeji.

Otvorte Predvoľby systému a prejdite na Obrazovky.Keď je pripojený druhý displej, uvidíte kartu s názvom Usporiadanie. Tu môžete zmeniť poradie zobrazení, t. j. ktoré zobrazenie sa zobrazí vpravo a ktoré vľavo. Mali by ste ho nastaviť tak, aby zodpovedal fyzickému rozloženiu displejov.

Všimnete si, že jeden z displejov má v hornej časti biely pruh. Tento biely pruh označuje, ktorý displej je primárny displej v systéme macOS.

Ak chcete zmeniť primárnu obrazovku, kliknite a potiahnite túto bielu lištu a pustite ju na obrazovku, ktorú chcete nastaviť ako primárnu. Po uvoľnení bieleho pruhu sa primárny displej obnoví na ten, ktorý ste vybrali.

Proces je zdanlivo jednoduchý; nikdy by ste neuhádli, že biely pruh je interaktívny ovládací prvok, ale keď to urobíte, je ľahké zmeniť primárne zobrazenie. Dock preskočí na displej, ktorý ste práve nastavili ako primárny displej, a ak máte na rôznych displejoch otvorené rôzne aplikácie/okná, preskočia aj oni na svoje „priradené“ displeje. Pri prvom vykonaní zmeny to môže byť trochu mätúce, takže na vyriešenie všetkého použite tlačidlo „Zhromaždiť Windows“.

Keď vyberiete zobrazenie na karte Usporiadanie, okolo obrazovky toho, ktorý ste vybrali, sa zobrazí červený okraj. Takto zistíte, ktorý displej je ktorý. Tieto informácie použite nielen na usporiadanie displejov, ale aj na nastavenie primárneho displeja.

macOS si zapamätá, ktorý displej ste nastavili ako primárny. Ak odpojíte externý displej a potom ho znova pripojíte neskôr, macOS automaticky nastaví primárny displej na ten, ktorý ste nastavili manuálne.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad