Ako nastaviť predvolený typ pripojenia USB v systéme Android 6.0

Ak máte zariadenie s Androidom, ktoré ste aktualizovali na Android 6.0, nepochybne ste si uvedomili, že zakaždým, keď pripojíte svoje zariadenie k počítaču pomocou dátového kábla, predvolene sa prepne do režimu nabíjania. Ak chcete preniesť fotografie zo zariadenia do počítača, musíte stiahnuť panel upozornení, klepnúť na ikonu pripojenia USB a vybrať protokol MTP alebo PTP, aby ste mali prístup k súborom vo svojom zariadení. V starších verziách systému Android existovala možnosť nastaviť predvolený typ pripojenia USB, aby ste ho nevyberali pri každom pripojení zariadenia. Zdá sa, že v systéme Android 6.0 možnosti zmizli. V skutočnosti sa presunul a máte k nemu prístup, iba ak ste povolili možnosti vývojára.

Ak chcete teraz nastaviť predvolený typ pripojenia USB, musíte mať v systéme Android povolené možnosti pre vývojárov. Jednoducho sa to nedá obísť. Ak už máte povolené možnosti pre vývojárov, môžete prejsť na ďalší krok a nastaviť predvolené nastavenie pre pripojenie USB, ak nie, najskôr ich povoľte.Keď sú povolené možnosti pre vývojárov, prejdite do aplikácie Nastavenia a klepnite na Možnosti vývojára. Prejdite nadol do časti Sieť v nastaveniach a uvidíte možnosť „Vybrať konfiguráciu USB“. Klepnite naň a vyberte predvolený typ, ktorý chcete nastaviť.

Pripojte svoje zariadenie k počítaču a počkajte. Ak sa nezobrazí v prieskumníkovi súborov, skontrolujte, či systém Windows hľadá ovládače. Ak áno, povoľte mu vyhľadať a nainštalovať ovládače, ktoré potrebuje. To sa môže stať, aj keď ste pripojili svoje zariadenie Android k počítaču pod rovnakým typom pripojenia. Neodpájajte zariadenie a umožnite systému Windows dokončiť inštaláciu ovládačov. Keď nabudúce pripojíte svoje zariadenie, predvolene sa použije typ pripojenia, ktorý ste nastavili.

Táto zmena vykonaná v systéme Android bola celkom zbytočná. Nebol by to veľký problém, keby sa táto možnosť jednoducho presunula na iné miesto, ale urobilo sa to a tiež bolo povinné zapnúť možnosti vývojára.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS