Ako naskenovať QR kód v aplikácii Fotoaparát v systéme iOS 11

Aplikácii Fotoaparát v systéme iOS sa už niekoľko rokov nevenuje veľká pozornosť. A to aj napriek tomu, že Apple každý rok bez problémov vylepšuje fotoaparát na iPhone. V minulosti došlo len k malým vylepšeniam, ale nič mimoriadne pozoruhodné. Apple pridáva iba pozoruhodné doplnky do aplikácie Fotky. Jediným vylepšením aplikácie Fotoaparát v systéme iOS 10 bola možnosť zachovať nastavenia. V systéme iOS 11 však spoločnosť Apple pridala novú funkciu. Nedá sa to zistiť pohľadom, ale môžete naskenovať QR kód v aplikácii Fotoaparát.

Naskenujte QR kód v aplikácii Fotoaparát

Ak chcete naskenovať QR kód v aplikácii Fotoaparát, všetko, čo potrebujete, je QR kód. Dá sa vytlačiť alebo na obrazovke. Aplikácia Fotoaparát v systéme iOS dokáže presne prečítať QR kód z papiera a obrazovky.

Otvorte aplikáciu Fotoaparát. Uistite sa, že ste v režime fotografie alebo štvorca. Iba v týchto dvoch režimoch môžete naskenovať QR kód v aplikácii Fotoaparát. Nasmerujte svoj telefón na kód pomocou aplikácie Fotoaparát v jednom z týchto režimov. V hornej časti sa zobrazí banner s obsahom, ktorý bol zistený. Ak klepnete na banner, otvorí sa odkaz, ak na to QR kód ukazuje. V niektorých prípadoch možno budete musieť potiahnuť prstom nadol po banneri, aby ste videli ďalšie možnosti.V niektorých prípadoch, napríklad ak QR kód ukazuje na URL, môžete stiahnuť banner s upozornením a zobraziť stránku v samotnom upozornení. Je to dobrý spôsob, ako sa uistiť, že odkaz nie je škodlivý, aj keď v systéme iOS to nie je veľké riziko.

Pomocou aplikácie Fotoaparát nemôžete naskenovať kód QR v žiadnom z režimov nahrávania videa a v režimoch panoramatickej fotografie. V režimoch Foto a Štvorec aplikácia Fotoaparát automaticky naskenuje QR kód, ak sa objaví v hľadáčiku. Môže s ním vykonávať aj množstvo funkcií v závislosti od informácií v kóde.

Ak napríklad QR kód ukazuje na telefónne číslo, oznamovací pruh ponúkne možnosť zavolať naň. Je to celkom inteligentné a dokáže zistiť, či je číslo správne, t. j. obsahuje správny počet číslic, aby to bolo telefónne číslo. Ak číslo nie je dostatočne dlhé alebo krátke na to, aby to bolo telefónne číslo, aplikácia Fotoaparát jednoducho ponúkne jeho otvorenie v Safari. V súčasnosti nemôžete skenovať čiarové kódy pomocou aplikácie Fotoaparát.

iOS 11 je momentálne v beta verzii. Vydanie stabilnej verzie môžete očakávať v septembri/októbri 2017.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu