Ako uložiť mapy z Máp Google offline v systéme Windows 10

Mobilné aplikácie Mapy Google majú možnosť ukladať mapy offline. Ak niekedy cestujete do oblasti, kde môžete mať slabý alebo žiadny internet, offline mapy budú stále dostupné. Pre pracovnú plochu podobná funkcia neexistuje. Ak chcete uložiť mapy z Máp Google offline na pracovnej ploche, máte obmedzené možnosti. Tu sú dva spôsoby, ako uložiť mapy z Máp Google offline.

Snímky obrazovky

Vždy môžete urobiť snímku obrazovky Google Maps. Webová aplikácia neblokuje snímky obrazovky a môžete približovať a odďaľovať toľko, koľko potrebujete, aby ste zahrnuli toľko oblasti, koľko je potrebné. Obmedzenie je v tom, že po zachytení snímky obrazovky nemôžete „priblížiť“ a získať ďalšie podrobnosti o mape.Mapová hádanka

Mapová hádanka je aplikácia, ktorá dokáže zachytiť snímky obrazovky z Google Maps. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať súradnice zemepisnej dĺžky a šírky miesta a úroveň priblíženia a o zvyšok sa už postará. Je to lepšie ako urobiť snímku obrazovky, pretože obrázok, ktorý uloží, nebude mať na mape prekryté žiadne prvky používateľského rozhrania Máp Google a môžete si stiahnuť niekoľko rôznych oblastí naraz.

Konečným výsledkom však bude stále obrázok, takže nebudete môcť priblížiť a získať ďalšie informácie o mieste.

Stiahnite si Map Puzzle a spustite ho. Pre polohu potrebujete hodnoty zemepisnej dĺžky a šírky. Navštívte Mapy Google a skopírujte ich z panela s adresou URL.

Prejdite na Map Puzzle a vyberte, z ktorej mapovej služby chcete stiahnuť mapy. Aplikácia podporuje niekoľko z nich. Po výbere zadajte hodnotu zemepisnej dĺžky a šírky. Zatiaľ nemeňte hodnotu priblíženia. Kliknutím na tlačidlo Ukážka uvidíte, aká veľká časť oblasti bude zachytená. Ak je priblíženie príliš alebo nedostatočné, zmeňte hodnotu priblíženia o jednu a vygenerujte nový náhľad.

Ak chcete stiahnuť viacero máp naraz, prejdite na kartu Hromadné sťahovanie v aplikácii a zadajte zemepisnú dĺžku a šírku pre každú oblasť, ktorú chcete stiahnuť.

Čas potrebný na stiahnutie mapy závisí od typu sťahovanej mapy. Ak nepoužijete satelitné obrázkové mapy, obrázky môžu byť svetlejšie a pravdepodobne sa budú sťahovať oveľa rýchlejšie. Môžete tiež zmeniť veľkosť obrázka, ktorý získate, takže ak si vyberiete väčšiu veľkosť obrázka, sťahovanie bude trvať trochu dlhšie.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte