Ako zmeniť veľkosť ikon na pracovnej ploche v systéme Windows 7 alebo Vista

Zdá sa vám veľkosť ikony na pracovnej ploche systému Windows Vista príliš veľká alebo príliš malá? Vplyv vizuálneho vzhľadu na ikony skratiek a programov je výraznejší, keď používatelia upravujú a menia rozlíšenie obrazovky monitora alebo veľkosť písma v mierke DPI, kde sa veľkosť ikon zväčšuje a zmenšuje na nepríjemnú úroveň. Používatelia môžu jednoducho zmeniť veľkosť ikon na ploche Vista alebo zmeniť veľkosť ikon na ploche Vista. Existujú štyri spôsoby, ako zmeniť veľkosť ikon na ploche, v závislosti od vašich preferencií a tiež „veľkosti“, na ktorú chcete ikony zmeniť. Poďme sa ponoriť dovnútra a uvidíme, aké sú.Metóda kolieska myši

Prvým v zozname je metóda kolieska myši. Keďže možnosť výberu iba z troch dostupných veľkostí nebola dostatočne uspokojivá, považoval som túto metódu za vysoko výraznú. Ak chcete začať, uistite sa, že je aktívna pracovná plocha. Pred spustením tohto procesu stačí kliknúť kdekoľvek na plochu. Stlačte a podržte Ctrl na klávesnici a rolujte pomocou kolieskom myši nahor alebo nadol aby ste získali požadovanú veľkosť.

Použitie metódy „Farba a vzhľad“.

Vyššie uvedená metóda bola v skutočnosti oveľa lepšia. Môžete mať rôzne veľkosti a jedna vám určite bude vyhovovať, ale čo keď nemáte koliesko myši? Najbližšie, čo som našiel, je urobiť toto: Kliknite pravým tlačidlom myši na prázdne miesto na pracovnej ploche a vyberte si Prispôsobiť , teraz vyberte prvú položku v zozname Farba a vzhľad systému Windows a potom kliknite na posledný odkaz Otvorte vlastnosti klasického vzhľadu pre viac farebných možností.

Zobrazí sa dialógové okno typu Windows XP. Kliknite na Pokročilé , V časti Vyberte položku Ikona , Nastavte veľkosť podľa svojich predstáv. Rozsah od 16-72 , hit OK a znova udrel OK v druhom dialógu.

Metóda vyladenia registra

Ak chcete vyladiť register (ako ja), môžete to nastaviť pod týmto kľúčom,

HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics

Použitím prvej metódy sa okamžite aktualizuje veľkosť ikony na pracovnej ploche a uvidíte zmeny, pri práci s registrom sa mi nepodarilo obnoviť ho bez toho, aby som sa najprv odhlásil. skúsil som F5 na pracovnej ploche a výber Obnoviť z ponuky skratiek na ploche, ale nemalo to žiadny účinok. Upozorňujeme, že ručná zmena ikon pomocou kľúča databázy Registry sa prejaví aj v dialógovom okne Windows Vista a naopak.

Som si istý, že som nevynechal žiadnu metódu na zmenu veľkosti ikon, ale ak áno, dajte mi o tom vedieť.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte