Ako zmeniť veľkosť ikon na pracovnej ploche v systéme Windows 10

Ikony na pracovnej ploche všetky sú rovnako veľké. V skutočnosti nezáleží na tom, na čo ikona slúži; môže to byť jednoduchý textový súbor, môže to byť skratka, aplikácia EXE alebo kôš. Všetky ikony budú mať rovnakú veľkosť. Ak máte obrazovku s vysokým rozlíšením, ikony na pracovnej ploche sa pravdepodobne zdajú byť oveľa menšie, zatiaľ čo na obrazovke s nízkym rozlíšením sa ikony zdajú byť oveľa väčšie. Ak by ste chceli zmeniť veľkosť ikon na pracovnej ploche a zväčšiť ich alebo zmenšiť, môžete. Tu je postup.

Zmena veľkosti ikon na pracovnej ploche

Existujú dva spôsoby, ako zmeniť veľkosť ikon na pracovnej ploche. Prvá metóda vás obmedzuje na tri veľkosti; veľké, stredné a malé. Druhá metóda vám umožňuje voľne meniť veľkosť ikon na ploche v systéme Windows 10.

Kontextové menu pracovnej plochy

Kliknite pravým tlačidlom myši na prázdnu oblasť na pracovnej ploche a prejdite na položku Zobraziť. V podponuke sa zobrazia tri veľkosti ikon na pracovnej ploche, ktoré môžete nastaviť. Vyberte jednu z troch veľkostí a veľkosť ikony na ploche sa zmení.Voľne meniť veľkosť ikon na ploche

Ak chcete voľne meniť veľkosť ikon na pracovnej ploche mimo troch možností, ktoré vám poskytuje kontextová ponuka pracovnej plochy, môžete. Tento proces môže trvať trochu pokusov a omylov, ale najspoľahlivejší spôsob, ako to urobiť, je pomocou myši.

Prejdite na pracovnú plochu, podržte stlačený kláves Ctrl na klávesnici a rolujte kolieskom myši. Posúvanie v jednom smere zväčší veľkosť, zatiaľ čo posúvanie v opačnom smere ju zmenší. Smer zväčšovania/znižovania sa môže líšiť v závislosti od systému.

Ďalšou metódou, ktorú môžete vyskúšať na ľubovoľnú zmenu veľkosti ikon na ploche, je prejsť na plochu a použiť gestá stláčania a rozťahovania na podložke.

Minimálna a maximálna veľkosť ikon na pracovnej ploche bude závisieť od veľkosti obrazovky. Väčšia obrazovka bude môcť zobraziť oveľa väčšie ikony ako menšia obrazovka. Najmenšia veľkosť sa bude tiež líšiť, ale to bude mať viac spoločného s rozlíšením obrazovky.

Ak vám nevyhovuje najväčšia alebo najmenšia veľkosť, ktorú môžete nastaviť v kontextovej ponuke pracovnej plochy, môžete použiť metódu myši/štipnutia a získať tak menšiu alebo väčšiu veľkosť, ako umožňuje. Okrem toho, ak potrebujete, aby vám Prieskumník zobrazoval väčšie ikony pre rôzne súbory, môžete použiť presne rovnaký trik v priečinku. Kontextové menu v Prieskumníkovi bude mať aj možnosti zmeny veľkosti ikon.

Potrebujete zmeniť rozstup ikon v systéme Windows 10? Pokryli sme vás.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte