Ako odstrániť Google+ z účtu Google

Google+ je druhá najväčšia sociálna sieť na svete, pokiaľ ide o aktívnych používateľov, no veľa ľudí ju nepoužíva tak často, ako trávia čas používaním Facebooku alebo Twitteru. Hoci. Službu môžete kedykoľvek prestať používať, zdá sa, že váš profil Google+ sa automaticky vytvorí pri registrácii nového účtu. Všetci vieme, že sociálna sieť je len pokusom webového giganta získať o vás ďalšie informácie a možno aj pomôcť posilniť jeho reklamné podnikanie a zarobiť viac peňazí. Takže tu je liek: svoj profil Google+ môžete kedykoľvek odstrániť, pričom ostatné služby a aplikácie Google ostanú nedotknuté. V tomto návode vám ukážeme, ako na to.Najprv sa prihláste do svojho účtu Google na stránke a kliknite na ikonu svojho profilu vpravo hore. Zobrazí sa malé okno s odkazom na váš profil a možnosťami odhlásenia, správy súkromia, ako aj stránky s nastaveniami účtu. Pokračujte jednoduchým kliknutím na „Účet“ v tomto vyskakovacom okne.

Nasledujúca stránka obsahuje mnoho rôznych možností a nastavení súvisiacich s vaším profilom Google, pričom všetky sú rozdelené na rôzne karty. Ten, ktorý hľadáme v tomto návode, sa nachádza v časti „Dátové nástroje“, takže jednoducho kliknite na tento odkaz, ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie.

Karta „Nástroje údajov“ obsahuje ďalšie možnosti týkajúce sa správy vášho účtu, napríklad vám umožňuje sťahovať údaje súvisiace s vaším účtom alebo pristupovať k iným súvisiacim informáciám. Vyhľadajte sekciu „Správa účtu“ a kliknite na odkaz „Odstrániť profil a funkcie Google+“ vedľa nej.

To následne otvorí stránku s potvrdením odstránenia. Budete mať možnosť odstrániť to, čo je známe ako váš profil Google. Ale predtým, ako budete pokračovať v odstránení účtu zo serverov Google navždy, stojí za to prečítať si stránku, kde nájdete informácie o tom, aký typ údajov sa odstráni, a ďalšie podrobnosti. Ak napríklad často komentujete videá v službe YouTube, odstránenie vášho profilu Google+ môže ovplyvniť váš účet, pretože služba YouTube teraz používa váš profil Google+, aby vám umožnila interakciu a uverejňovanie komentárov. Podobne to môže ovplyvniť ďalšie podobné informácie o účte, ale všetko, čo súvisí s vaším účtom Gmail, zostane nedotknuté.

Po prečítaní všetkých informácií sa môžete posunúť nadol, začiarknuť políčko „Povinné“ (a voliteľne aj možnosť „Prestať ma sledovať od všetkých, ktorých sledujem v iných produktoch Google“) a kliknúť na „Odstrániť vybraté služby“, čím odstránite svoju službu Google+ profilu.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad