Ako odstrániť názvy skratiek z pracovnej plochy na zlepšenie estetiky

Vaša pracovná plocha je jedným z najcennejších miest v systéme Windows. Poskytuje vám okamžitý prístup k často používaným programom, súborom a priečinkom a tieto skratky si môžete usporiadať, ako len chcete. V predvolenom nastavení sa na pracovnej ploche systému Windows zobrazuje názov pod každou ikonou odkazu, ktorú vytvoríte, čo vám umožní rýchlo identifikovať položky, ktoré chcete otvoriť. Aj keď je možné ikony skratiek ľahko premenovať, operačný systém spoločnosti Microsoft neponúka možnosť, ktorá by text skratky úplne odstránila. Ak chcete zjednodušiť zobrazovanie ikon na pracovnej ploche Windows, povedzme, vylepšiť estetiku, môžete tieto štítky z ikon pracovnej plochy odstrániť jednoduchým trikom.Ak chcete začať, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu odkazu na pracovnej ploche, potom kliknite na možnosť Premenovať a odstráňte názov.

Teraz by ste mali stlačiť a podržať kláves Alt na klávesnici a napísať 255 (pričom stále držať kláves Alt) pomocou pravej numerickej klávesnice. Je potrebné poznamenať, že musíte použiť iba klávesy numerickej klávesnice a nie tie, ktoré sú umiestnené hore. Uistite sa, že je na klávesnici zapnutý Numlock a zadajte 255 pomocou malých číselných kláves vedľa bežných písmen.

Po zadaní 255 stlačte kláves Enter a ikona skratky na pracovnej ploche nebude mať pod sebou žiadny text nadpisu, ako je znázornené na obrázku nižšie. Ikona položky zostane nedotknutá, zatiaľ čo skutočný text automaticky zmizne. Pri niektorých skratkách sa môže zobraziť dialógové okno Prístup k súboru odmietnutý, v ktorom môžete jednoducho kliknúť na Pokračovať a dokončiť premenovanie skratky.

Samozrejme, môžete premenovať viacero položiek podobným spôsobom odstránením textu z takmer všetkých skratiek na pracovnej ploche, ktoré máte. Po prvom príkaze na premenovanie však budete musieť zadať príkaz Alt + 255 dvakrát, keď zostane ďalší v rade. Je to preto, že znak Alt + 255 je v podstate prázdny názov a systém Windows vám neumožňuje umiestniť rovnaké názvy súborov skratiek do dvoch súborov. Preto pre tretiu ikonu zadajte Alt + 255 trikrát, štyrikrát pre štvrtú ikonu atď. Po premenovaní všetkých ikon na pracovnej ploche to bude vyzerať ako na obrázku nižšie.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad