Ako odstrániť pozadie z obrázka a urobiť ho priehľadným

JPG/JPEG a PNG sú dva z najpopulárnejších online obrazových formátov. JPEG je preferovaný pre svoju malú veľkosť a univerzálnu podporu a obrázky PNG, hoci sú ťažšie, podporujú priehľadnosť. Konverzia JPEG na PNG nepridá obrázku priehľadnosť. Neexistuje žiadny konvertor obrázkov, ktorý automaticky odstráni bielu z obrázka a urobí ho priehľadným. Ak chcete odstrániť pozadie z obrázka a urobiť ho priehľadným, potrebujete správny editor obrázkov.

Pridanie priehľadnosti do obrázka je mimo rámca všeobecného editora obrázkov. Na to potrebujete trochu sofistikovanú aplikáciu. Čím lepšia je aplikácia, tým jednoduchšie bude odstránenie pozadia z obrázka a jeho priehľadnosť. Máte veľa možností a všetky sú zadarmo. Priehľadnosť môžete pridať aj vo Photoshope, ale ak už aplikáciu máte, je pravdepodobné, že nebudete potrebovať, aby sme vám povedali, ako pridať priehľadnosť.

Skôr než sa do toho pustíme, mali by ste vedieť, že obrázok s jednofarebným pozadím bude jednoduchšie spriehľadniť ako obrázok s rušnejším pozadím. Ak máte logo JPEG, môžete ho ľahko spriehľadniť, ale ak máte fotografie z dovolenky, budete musieť stráviť veľa času odstránením pláže alebo výbuchu sopky z pozadia.PhotoFiltre

PhotoFiltre je editor obrázkov, ktorý stále uviazol v ére Windows 7 w.r.t. jeho používateľské rozhranie. Na náš účel to funguje dobre, takže sa tým nenechajte zastaviť. Nainštalujte aplikáciu a otvorte obrázok, z ktorého chcete odstrániť pozadie. Ukážeme vám, ako to urobiť, ak máte jednoduché vyplnené farebné pozadie.

Kliknite na nástroj Čarovná palička na paneli s nástrojmi. Tento nástroj dokáže vybrať všetky inštancie farby na obrázku, pokiaľ nie je oddelená inou farbou. Napríklad. ak má váš obrázok vzor troch farebných pruhov, červeného, ​​žltého a modrého, kliknutím do modrého pruhu vyberiete celý modrý pruh, ale nie všetky modré pruhy. Budete musieť kliknúť do každého modrého pruhu jednotlivo.

Po výbere farby ju odstráňte klepnutím na tlačidlo Odstrániť. Po odstránení celého pozadia uložte obrázok ako súbor PNG. Ak ho uložíte ako súbor JPEG, priehľadnosť sa neuloží.

Nástroj čarovná palička je veľmi citlivý a presný pri výbere farieb. Nízka kvalita obrázkov bude mať vplyv na to, aké ťažké je odstrániť pozadie z obrázka a urobiť ho priehľadným. Ak má vaše pozadie odtiene rovnakej farby, nástroj prútik vyberie iba odtieň, na ktorý kliknete.

Stiahnite si PhotoFiltre

paint.net

Paint.Net je populárny editor obrázkov s otvoreným zdrojom, ktorý má funkcie, ktoré predvolená aplikácia Paint v systéme Windows nemá. Predvolená aplikácia Paint v systéme Windows nedokáže odstrániť pozadie z obrázka a urobiť ho priehľadným, ale program Paint.Net to dokáže. Ak porovnáme výsledky Paint.Net s PhotoFiltre, Paint.Net je na tom lepšie.

Nainštalujte aplikáciu a otvorte obrázok, do ktorého chcete pridať priehľadnosť. Opäť kliknite na nástroj čarovná palička a vyberte farbu, ktorú chcete odstrániť.

Klepnite na odstrániť a potom uložte obrázok ako súbor PNG.

Stiahnite si Paint.Net

Ako už bolo spomenuté, máte k dispozícii niekoľko bezplatných možností. Môžete použiť aj GIMP a Pixlr. Stačí vyhľadať a použiť nástroj magickej paličky. Ak potrebujete odstrániť oveľa rušnejšie pozadie, môžete použiť vyššie uvedené dve navrhované aplikácie. Budete však musieť tráviť čas manuálnym výberom častí, ktoré chcete odstrániť, pretože nástroj čarovná palička dokáže vybrať iba jednu farbu naraz.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte