Ako pripnúť tento počítač na panel úloh v systéme Windows 10

V systéme Windows 10 sa File Explore otvorí vo virtuálnom umiestnení s názvom „Rýchly prístup“. Ak chcete, môžete otvoriť tento počítač namiesto rýchleho prístupu. Bohužiaľ, to je asi všetko prispôsobenie, ktoré môžete urobiť. Prieskumník súborov je obmedzený na otvorenie jedného z týchto dvoch umiestnení. Ak pripnete Prieskumníka súborov na panel úloh, kliknutím naň jednoducho zaostríte na nedávne okno Prieskumníka. Ak radi otvárate Rýchly prístup v Prieskumníkovi, ale zároveň potrebujete často otvárať Tento počítač, je lepšie pripnúť tento počítač na panel úloh. Bohužiaľ, nie je to ľahké. Tu sú dva jednoduché spôsoby, ako pripnúť tento počítač na panel úloh.

Pripnúť tento počítač na panel úloh

Windows Search

Otvorte vyhľadávanie systému Windows pomocou klávesovej skratky Win + S. Prípadne môžete jednoducho klepnúť na kláves Windows a začať písať. Predvolene sa nastaví vyhľadávanie systému Windows. Vo Windows Search zadajte Tento počítač. Dostanete dva výsledky. Ignorujte najlepší výsledok a pozrite sa na ten klasifikovaný v časti Aplikácie. Kliknite naň pravým tlačidlom myši a z kontextovej ponuky vyberte možnosť „Pripnúť na panel úloh“. Ak kliknete pravým tlačidlom myši na Tento počítač v zozname aplikácií, na domovskej obrazovke alebo na možnosť Najlepšia zhoda vo vyhľadávaní systému Windows, možnosť Pripnúť na panel úloh sa v kontextovej ponuke nezobrazí.Skvelá vec na tejto metóde je, že tento počítač je pripnutý s vlastnou ikonou aplikácie namiesto ikony Prieskumníka.

Vytvoriť a pripnúť skratku na ploche

Táto druhá metóda funguje rovnako dobre, ale ikonu skratky musíte zmeniť manuálne. Opisujeme to tu len preto, že veľa používateľov systému Windows 10 má problém s vyhľadávaním. Ak vaše vyhľadávanie vo Windowse nefunguje, toto je alternatíva, ktorú potrebujete.

Kliknite pravým tlačidlom myši na pracovnú plochu a vyberte Nový>Skratka. Do poľa umiestnenia zadajte nasledovné;

|_+_|

Kliknite na tlačidlo Ďalej a potom na tlačidlo Dokončiť. Skratka sa vytvorí a ak ju otvoríte, otvorí sa na Tento počítač. Potom naň kliknite pravým tlačidlom myši a prejdite na Vlastnosti. Prejdite na kartu Skratka a kliknite na ikonu Zmeniť.

V umiestnení súboru ikony zadajte nasledovné a vyhľadajte ikonu Tento počítač. Vyberte to.

|_+_|

Nakoniec kliknite pravým tlačidlom myši na odkaz na pracovnej ploche a z kontextovej ponuky vyberte možnosť „Pripnúť na panel úloh“.

Aký to má zmysel?

Pripnutím tohto počítača na panel úloh je mimoriadne jednoduchý prístup. Je to tiež rýchly spôsob, ako otvoriť nové okno Prieskumníka. Za normálnych okolností, ak chcete otvoriť nové okno Prieskumníka, musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu Prieskumník a v kontextovej ponuke vybrať položku Prieskumník súborov. Prípadne môžete podržať kláves Shift a kliknúť na Prieskumník, čím otvoríte novú inštanciu, ale je to jednoduchšie.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte