Ako pripnúť poznámky na virtuálne plochy v systéme Windows 10

Rýchle poznámky boli nedávno aktualizované. Aktualizácia prišla niekoľko dní pred vydaním systému Windows 10 1903, čo znamená, že ak používate Windows 10 1809 alebo dokonca 1803, stále môžete získať aktualizovanú aplikáciu Sticky Notes. Aktualizácia má jednu zvýraznenú funkciu; môžete konečne pripnúť lepiace poznámky na virtuálne plochy.

Poznámky, ktoré otvoríte na konkrétnej ploche, sa k nej pripnú. Ak prepnete mimo pracovnej plochy, poznámka sa znova nezobrazí na pracovnej ploche, na ktorú ste prešli.Pripnite si poznámky na virtuálne plochy

Poznámku môžete vytvoriť na ľubovoľnej ploche a potom ju pripnúť na inú alebo ju môžete vytvoriť priamo na pracovnej ploche, na ktorú ju chcete pripnúť.

Ak ste už poznámku vytvorili, prepnite sa na virtuálnu plochu a potom otvorte poznámku, ktorú chcete pripnúť. To je všetko, čo musíte urobiť. Prepnite na inú virtuálnu plochu a poznámka nebude nasledovať. Zostane na pracovnej ploche, na ktorej ste ho otvorili.

Podobne, ak vytvoríte poznámku na určitej virtuálnej ploche a zatvoríte aplikáciu (nie poznámku samotnú), zostane na tejto ploche. Zakaždým, keď sa prepnete na pracovnú plochu, uvidíte tam pripnutú svoju poznámku. Ak sa chcete poznámky zbaviť, jednoducho ju zatvorte.

Ak chcete poznámku presunúť, t. j. pripnúť na inú virtuálnu plochu, zatvorte poznámku na ploche, na ktorej je otvorená. Prepnite sa na virtuálnu plochu, na ktorej chcete poznámku otvoriť, a otvorte ju tam.

Samozrejmosťou je aj presúvanie poznámok zo zobrazenia úloh. Otvorte poznámku na ľubovoľnej virtuálnej ploche. Prepnite sa na zobrazenie úloh kliknutím na tlačidlo zobrazenia úloh na paneli úloh. Kliknite pravým tlačidlom myši na poznámku a v kontextovej ponuke vyberte položku Presunúť do. Z podponuky vyberte pracovnú plochu, na ktorú chcete poznámku presunúť.

Po tejto aktualizácii sú lepiace poznámky všetky jednotlivé okná. To umožňuje ich pripnutie na plochy. Je to malá zmena, ale dobrá, ktorá umožňuje fungovanie tejto funkcie. Nové okná sú označené tlačidlami/ikonami na paneli úloh a môžu zmiasť používateľov, pretože nebolo presne uvedené, že aplikácia bude fungovať týmto spôsobom, ale inak je to plynulý prechod.

Ak ste neaktualizovali na Windows 10 1903, otvorte aplikáciu Microsoft Store a skontrolujte aktualizácie. Aktualizácia by už mala byť dostupná globálne.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS