Ako otvoriť súbor ePub v iBooks na vašom iPhone

Prechod od čítania fyzických kníh k čítaniu elektronických kníh je náročný. Okrem úplnej absencie vône knihy vás zaujíma, či vám zariadenie, ktoré máte, poskytne pohodlný zážitok z čítania. Existuje veľa tabletov, ktoré sú určené na čítanie elektronických kníh, ale ak nemôžete utrácať za vyhradené zariadenie, pravdepodobne si budete musieť vystačiť s tým, čo máte po ruke. Ak máte iPhone alebo iPad, na čítanie e-knihy vo formáte ePub môžete použiť aplikáciu iBooks. Tu je postup.

Na vašom iPhone budete potrebovať nainštalovanú aplikáciu Dropbox a minimálne iOS 9 spustený na zariadení. Stiahnite si súbor ePub do svojho počítača a synchronizujte ho s účtom Dropbox.Na svojom iPhone (alebo iPade) otvorte aplikáciu Dropbox a klepnite na malú šípku vedľa súboru ePub. V ponuke akcií vyberte možnosť „Odoslať odkaz“. Po klepnutí naň sa zobrazí ďalšia ponuka akcií, ktorá vám umožní odoslať odkaz do iných aplikácií alebo otvoriť súbor v inej aplikácii. V spodnom riadku týchto akcií vyhľadajte a klepnite na možnosť „Otvoriť v...“.

Zobrazí sa vám ďalšia ponuka akcií so zoznamom všetkých aplikácií, v ktorých môžete odkaz otvoriť. Aplikácia iBooks bude uvedená ako jedna z aplikácií tu. Klepnite naň a povoľte dokončenie akcie exportu. Po dokončení budete automaticky presmerovaní do aplikácie iBooks, kde sa váš súbor ePub/kniha objaví na poličke so štítkom „Nový“.

Metadáta budú zahrnuté pri exporte súboru.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS