Ako pomenovať budíky v telefóne a na pracovnej ploche

Úlohu budíkov zohrávajú smartfóny. V telefóne si môžete nastaviť toľko budíkov, koľko chcete. iOS aj Android majú aplikácie Hodiny. Môžete nastaviť časovače, spravovať večierok, používať stopky v aplikácii a nastaviť neobmedzený počet budíkov. Väčšina ľudí si nastavuje budíky na prebudenie, no majú aj iných používateľov. Vždy si môžete namiesto pripomienky nastaviť rýchly budík. Ak ste nastavili veľa budíkov alebo si potrebujete pamätať, prečo ste nastavili konkrétny budík, mali by ste budíky na svojom telefóne pomenovať. Budíky môžete pomenovať v systémoch iOS, Android a Windows 10.

Name Alarms – iOS

Otvorte na svojom iPhone alebo iPade aplikáciu Hodiny. Existujúci budík môžete premenovať alebo môžete pridať nový a pomenovať ho. Keď sa dostanete na obrazovku úprav, proces je viac-menej jednoduchý.

Ak chcete pomenovať budíky, ktoré ste už nastavili, klepnite na tlačidlo Upraviť v hornej časti aplikácie Hodiny na karte Budíky. Týmto prepnete budíky do režimu úprav. Klepnutím na budík prejdete na jeho vlastnosti. Prípadne pridajte nový budík klepnutím na tlačidlo plus v hornej časti.V oboch scenároch skončíte na obrazovke vlastností alarmu. Tu klepnite na pole s názvom „Štítok“. Tento štítok je v podstate názov alarmu. Keď sa budík spustí, pod ním sa zobrazí štítok. Okrem toho, že vás zobudí, môžete pomocou budíka pripomenúť, prečo sa zobudíte, teda kde musíte byť.

Name Alarms – Android

Pomenovanie budíkov v systéme Android je viac-menej rovnaké ako v systéme iOS. Otvorte aplikáciu Hodiny. Klepnutím na šípku smerujúcu nadol rozbalíte vlastnosti existujúceho budíka. Uvidíte pole „Štítok“. Klepnite naň a zadajte názov budíka.

Keď pridáte nový budík, pole označenia je tam znova. Zadajte jej názov. Keď zaznie budík, pod ním sa zobrazí štítok.

Alarmy mien – Windows 10

Windows 10 má skladovú aplikáciu Budíky a hodiny. Je nepravdepodobné, že budete používať svoj laptop alebo počítač, aby vás ráno zobudili, ale budíky sú stále užitočné. Podobne ako v aplikáciách hodín v systéme Android a iOS, aj v systéme Windows 10 môžete pomenovať budíky.

Otvorte aplikáciu Budíky a hodiny. Klepnutím na existujúci budík ho upravíte.

Pole názvu v aplikácii je správne pomenované „Názov alarmu“. Kliknite do predvoleného názvu a zadajte názov podľa vlastného výberu. Ak pridávate nový budík, postupujte podľa tohto príkladu. Pole Názov budíka si môžete prispôsobiť.

Ak používate budíky pre opakujúcu sa úlohu, pravdepodobne bude lepšie použiť pripomienky. Ak si však potrebujete pomocou budíka pripomenúť špeciálnu pracovnú zmenu alebo len niečo vybrať z rúry, lepšou voľbou je označený budík. Nastavuje sa rýchlejšie a môžete ho jednoducho zapnúť/vypnúť. Porovnajte to s pripomienkou, ktorá vás môže požiadať, aby ste zadali viac informácií, ako je potrebné, a toto je dobrá alternatíva.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte