Ako dosiahnuť, aby Windows 10 vyzeral ako Windows XP

Windows XP bol jednou z najobľúbenejších verzií Windowsu vôbec. Bolo to stabilné a všetko bolo perfektné. Používateľom, ktorí používajú Windows 10, to o Windowse XP chýba takmer rovnako ako po Windowse 7. Windows 10 sa zlepšil z hľadiska stability a ak vám XP veľa chýba, môžete pomocou aplikácie vytvoriť Windows 10, aby vyzeral ako Windows XP.

Zdroje

Ak chcete, aby Windows 10 vyzeral ako Windows XP, musíte si stiahnuť nasledovné;Windows 10 až Windows XP

Nainštalujte aplikáciu NeoClassic UI a spustite ju. Povoľte možnosť „Zobraziť všetky nastavenia“.

Ponuka Štart

Prejdite na kartu Štýl ponuky Štart. Vyberte možnosť Klasické dva stĺpce.

Kliknite na možnosť „Vybrať vzhľad“ pod ním. Na ďalšej obrazovke otvorte rozbaľovaciu ponuku a vyberte vzhľad Windows XP Luna.

Vráťte sa na kartu Štýl ponuky Štart a kliknite na možnosť „Nahradiť tlačidlo Štart“ v spodnej časti a vyberte tlačidlo Štart z tých, ktoré ste stiahli.

Panel úloh

Prejdite na kartu Panel úloh. Tu budete musieť zmeniť pomerne veľa vecí. Povoľte možnosť „Prispôsobiť panel úloh“ a vyberte „Textúra hlavného panela“. Vyhľadajte a vyberte stiahnutý súbor textúry.

Ďalej pod možnosťou „Horizontálne naťahovanie“ vyberte „Dlaždice“.

Kliknite pravým tlačidlom myši na panel úloh na pracovnej ploche a zrušte začiarknutie políčka „Zobraziť tlačidlo zobrazenia úloh“ a v časti Cortana vyberte možnosť „Skryté“.

Úprava farieb

Otvorte aplikáciu Nastavenia systému Windows 10. Prejdite do skupiny nastavení Prispôsobenie a prejdite na kartu Farby. Vyberte modrú vzorku, ktorá sa nachádza v prvom stĺpci tretieho riadku.

Uistite sa, že ste povolili možnosti zobrazenia farby na paneli s zvýraznením, v ponuke Štart a v centre akcií. Zapnite efekty transparentnosti.

Tapeta

Prejdite na kartu pozadia v aplikácii Nastavenia v časti Prispôsobenie a nastavte tapetu blaženosti systému Windows XP.

Takto to vyzerá, keď je všetko hotové.

Funguje to na Windows 10 1803. Aplikácia, pomocou ktorej Windows 10 vyzerá ako Windows XP je fork aplikácie ClassicStart, ktorá bola ukončená a už nie je kompatibilná s 1803. Používateľské rozhranie NeoClassix je v aktívnom vývoji a malo by fungovať bezchybne na ďalšia zostava Windows 10, t.j. Redstone 5.

Toto nové používateľské rozhranie má určité obmedzenia. Okná Prieskumníka a ďalšie okná aplikácie UWP sa nezmenia. Riadia sa inou konvenciou dizajnu, a preto ich vzhľad nemožno zmeniť.

Ak chcete vrátiť zmeny, všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a v kontextovej ponuke vybrať možnosť „Ukončiť“. Týmto ukončíte aplikáciu NeoClassic-UI a vrátite späť väčšinu zmien. Budete musieť zmeniť tapetu a farbu akcentu sami.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu