Ako uzamknúť prezentáciu v PowerPointe pred úpravou

Ak niekedy budete musieť niekomu poslať prezentáciu v PowerPointe e-mailom, je možné, že ju upraví. To nie je presne problém. Kópia pôvodnej prezentácie je stále v bezpečí vo vašom e-maile a aj tak ju máte zálohovanú. Problém sa stáva len vtedy, keď existuje možnosť, že niekto omylom alebo so zlým úmyslom upraví kópiu prezentácie, ktorú plánujete použiť. Vtedy potrebujete spôsob, ako uzamknúť prezentáciu PowerPoint pred úpravou. Môžete k nemu pridať heslo, ktoré je základnou funkciou balíka MS Office. Prípadne môžete prezentáciu uložiť ako súbor PDF alebo PPSX. To umožňuje ostatným zobraziť prezentáciu, ale nie ju upravovať.

Uložiť ako PDF alebo PPSX

Prezentáciu PowerPoint môžete uložiť ako PDF alebo PPSX zo samotnej aplikácie. Na vykonanie tohto triku nepotrebujete ďalšie aplikácie ani doplnky. Jednoducho otvorte prezentáciu a prejdite na Súbor>Uložiť ako.Vyberte umiestnenie výstupného súboru a z rozbaľovacej ponuky „Uložiť ako typ“ vyberte PPSX alebo PDF a kliknite na Uložiť. Prezentácia sa tak uloží ako samostatný súbor. Pôvodný súbor PPTX je stále možné otvárať a upravovať. Uistite sa, že zdieľate súbor PPSX alebo PDF a nie pôvodný súbor PPTX.

PPSX alebo PDF?

Teraz, keď viete, ako uložiť prezentáciu PowerPoint tak, aby sa nedala upravovať, zostáva jedinou otázkou, ktorý z týchto dvoch formátov, PPSX alebo PDF, by ste mali použiť. Formát PDF umožní komukoľvek prezerať snímky v prezentácii, ako keby to boli strany v súbore PDF. Súbor nie je možné zobraziť ako prezentáciu, jeho obsah však možno ľahko prečítať.

Súbor PPSX je formát prezentácie pre prezentáciu programu PowerPoint. Keď otvoríte tento súbor, prehrá sa prezentácia. Opäť platí, že obsah sa dá čítať ľahko, ale slúži ako prezentácia. Predstavte si, že otvoríte prezentáciu a kliknete na tlačidlo Prezentácia. To je to, čo robí otvorenie súboru PPSX.

Ak sa obávate, že vaša prezentácia bude plagiátom, zvážte uloženie jednotlivých snímok ako PNG z možnosti exportu. Vytvorte novú prezentáciu programu PowerPoint a vložte súbory PNG do svojich snímok a potom ich uložte ako PPSX alebo PDF. To do určitej miery zabráni ostatným v kopírovaní vášho obsahu, no stále ho môžu napísať alebo použiť aplikáciu OCR na kopírovanie obsahu.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu