Ako ponechať Num Lock vždy zapnutý [Windows]

Niektoré klávesnice majú vyhradenú numerickú klávesnicu, zatiaľ čo iné majú numerické klávesy nad klávesmi abecedy. Vyhradená numerická klávesnica sa zvyčajne vynecháva na menších prenosných počítačoch alebo notebookoch, aby sa umožnila ich kompaktná veľkosť. Keď je prítomná numerická klávesnica, je k nej aj kláves Num Lock. Tento kláves Num Lock umožňuje aktivovať a deaktivovať numerickú klávesnicu. Keď je numerická klávesnica vypnutá, ťuknutie na jedno z číselných klávesov nič neurobí. Ak stlačíte kláves na numerickej klávesnici, nezadáte žiadne číslo a kurzor zvyčajne preskočí na začiatok aktuálneho textového riadku. Ak často náhodne deaktivujete numerickú klávesnicu, zvážte použitie NumLocker. Je to bezplatná pomôcka systému Windows, ktorá vám umožňuje ponechať funkciu Num Lock vždy zapnutú alebo vypnutú.

Ponechajte funkciu Num Lock vždy zapnutú

Stiahnite si a nainštalujte NumLocker . Beží v systémovej lište. Kliknite na ikonu aplikácie a z ponuky vyberte jednu z podmožností v časti Num Lock. Ak chcete nastaviť funkciu Num Lock tak, aby zostala vždy zapnutá, vyberte možnosť „Vždy zapnutá“.Tým sa nastaví stav klávesu Num Lock na Zapnuté natrvalo. Aj keď klepnete na kláves, nevypne sa a nevypne numerickú klávesnicu. NumLocker môže tiež nastaviť stav klávesu Num Lock na Vyp. Ak ju chcete nechať vypnutú, môžete na to použiť túto aplikáciu.

Caps Lock a Scroll Lock

Klávesy Caps Lock a Scroll Lock fungujú ako kláves Num Lock. Môžu zapnúť alebo vypnúť veľké písmená a posúvanie. Ak ich náhodou zapnete, keď to nechcete, môžete použiť NumLocker na uzamknutie ich stavu. Podobne ako pri klávese Num Lock, aj u týchto tlačidiel môžete nastaviť stav na Zapnuté alebo Vypnuté.

Ak potrebujete prepnúť stav kláves Caps lock, Num Lock a Scroll Lock, táto aplikácia nie je pre vás, je určená pre každého, kto uprednostňuje, aby tieto tri klávesy zostali v konkrétnom stave a zabránili ich náhodnému prepínaniu/zmene. Ak tieto klávesy nechcete obmedziť na konkrétny stav, ale chceli by ste vedieť, kedy ste ich zapli alebo vypli, môžete pre ne povoliť zvukové upozornenia.

Otvorte Ovládací panel a prejdite do časti Zjednodušenie prístupu> Centrum zjednodušenia prístupu a kliknite na položku Zjednodušiť používanie klávesnice.

Na nasledujúcej obrazovke povoľte možnosť „Zapnúť prepínacie klávesy“. Zakaždým, keď klepnete na klávesy Num Lock, Caps Lock a Scroll Lock, budete počuť zvuk. Pre stavy zapnutia a vypnutia je k dispozícii iný zvuk, takže sa môžete naučiť rozlišovať, do akého stavu ste kľúč vložili.

Nakoniec, niektoré klávesnice majú vizuálny indikátor, kedy sú tieto klávesy zapnuté. Ak vaša klávesnica nie je, môžete získať indikátor pre každú z nich na systémovej lište.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte