Ako získať živý počet slov v Dokumentoch Google v prehliadači Chrome

MS Word je pre mnohých ľudí obľúbeným textovým procesorom, ale nie je to bezplatná aplikácia. Na používanie aplikácií si musíte buď kúpiť balík Office, alebo získať predplatné Office 365. Pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť, sú Dokumenty Google dobrou alternatívou. Nemá každú jednotlivú funkciu, ktorú má MS Word, ale je pomerne dobrá. Jedna pomerne základná funkcia, ktorú Dokumenty Google nemajú, je živé počítadlo slov. Počet slov môžete skontrolovať v Dokumentoch Google, ale to je všetko. Počítadlo slov je rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré pridáva aktuálny počet slov do služby Dokumenty Google.

Počet slov v Dokumentoch Google

Nainštalujte rozšírenie Wordcounter v prehliadači Chrome a navštívte Dokumenty Google. Vyberte akýkoľvek dokument, nový alebo dokument, ktorý ste vytvorili pred inštaláciou rozšírenia.

Uvidíte plávajúcu lištu, ktorá vám povie aktuálny počet slov. Začnite písať a uvidíte, že sa aktualizuje v reálnom čase.Počítadlo slov pridá vedľa panela s adresou URL ikonu kalkulačky, ktorú môžete použiť na zapnutie/vypnutie počítadla slov. Vďaka tomu je rozšírenie nielen skvelým spôsobom, ako pridať aktuálny počet slov v dokumentoch Google, ale používateľom tiež umožňuje oveľa jednoduchší spôsob kontroly počtu slov. Zabudovaná metóda na kontrolu počtu slov je stále dobrá, ak potrebujete ďalšie informácie, ako sú znaky a strany.

Ak chcete zobraziť tieto informácie, prejdite do časti Nástroje>Počet slov.

Dokumenty Google majú schopnosť počítať slová a pravdepodobne sa aktualizujú pri každom stlačení klávesu, takže skutočnosť, že počet slov nie je aktívny alebo je ľahšie viditeľný, znamená, že ide o návrh dizajnu. Dokumenty Google pravdepodobne plánujú minimálne rozhranie, ktoré zabraňuje rozptyľovaniu používateľov. Ak zoberiete do úvahy aj ďalšie funkcie, ktoré majú Dokumenty Google, ako je komentovanie, chat a spolupráca, rozhranie bude mimoriadne zaneprázdnené a pravdepodobne by sa v tom všetkom stratilo.

Plávajúce počítadlo slov sa nedrží v hornej časti dokumentu. Sleduje vás, keď píšete. Bude to na rovnakom riadku, na ktorom píšete. Ak kliknete niekde inde v texte, ktorý ste už napísali, počítadlo preskočí na toto miesto, ale nepovie vám počet slov, ktoré ste do tohto bodu dosiahli. Počítadlo slov vám vždy poskytne celkový počet slov, čo je trochu škoda. Ak potrebujete získať počet slov pre konkrétnu časť dokumentu, musíte ju najskôr vybrať a potom prejsť na Nástroje>Počet slov.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ Predchádzajúci Článok

Windows Media Player nezobrazuje video (iba zvuk) – OPRAVENÉ

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad Čítajte Viac

Vytvorte si prispôsobený informačný kanál hudobných správ s Muzinou pre iPad