Ako jednoducho opraviť chyby pomocníka pri aktualizácii systému Windows 10

Spoločnosť Microsoft poskytuje používateľom dva spôsoby inovácie systému Windows 10; Windows Updates a aplikácia Windows 10 Upgrade Assistant.

Windows 10 Upgrade Assistant

Aplikácia Windows 10 Upgrade Assistant je samostatná aplikácia, ktorú si používatelia môžu stiahnuť z oficiálnej webovej stránky spoločnosti Microsoft. Robí to dve veci; skontroluje problémy s kompatibilitou v systéme a stiahne a nainštaluje ďalšiu verziu systému Windows 10. Ak nechcete čakať, kým bude aktualizácia dostupná prostredníctvom aktualizácií systému Windows, môžete si aktualizáciu normálne vynútiť pomocou Asistenta inovácie.Asistent aktualizácie systému Windows 10 sa musí pripojiť k serverom spoločnosti Microsoft, aby si mohol stiahnuť ďalšiu verziu operačného systému . Ako taký môže počas procesu sťahovania a inštalácie naraziť na problémy.

Opravte chyby pomocníka pri inovácii systému Windows 10

Ak máte problémy so spustením aplikácie Windows 10 Upgrade Assistant, skúste najskôr nasledovné.

  • Ukončite aplikáciu. Reštartujte systém a znova spustite aplikáciu.
  • Odstráňte aplikáciu a stiahnite si ju znova.
  • Uistite sa, že máte na disku so systémom Windows aspoň 20 GB voľného miesta.
  • Prejdite si náš kontrolný zoznam, aby ste sa uistili, že váš systém je pripravený na aktualizáciu.
  • Počkajte deň alebo dva na aktualizáciu. Servery spoločnosti Microsoft môžu byť príliš zaťažené príliš veľkým počtom ľudí, ktorí sa pokúšajú inovovať naraz.

Ak aplikáciu stále nemôžete spustiť alebo sa zastaví uprostred cesty, vyskúšajte opravy uvedené nižšie.

Vyriešte problémy s kompatibilitou

Asistent aktualizácie skontroluje váš systém, či nemá problémy s kompatibilitou. Ak máte hardvér, ktorý už nebude dostávať aktualizácie ovládačov, zastarané ovládače alebo aplikácie, ktoré môžu rušiť alebo blokovať inováciu, zbavte sa ich.

Ak sa vyskytnú problémy s kompatibilitou, ktoré nemôžete vyriešiť, napr. starší hardvér, môžete vynútiť inováciu pomocou nástroja na vytváranie médií.

Problémy s kompatibilitou účinne zablokujú aktualizáciu.

Použite nástroj na vytváranie médií

Nástroj Media Creation je možné použiť aj na inováciu na ďalšiu verziu systému Windows 10 a nevykonáva kontrolu kompatibility.

    Stiahnuť ▼ nástroj na vytváranie médií(uistite sa, že bola aktualizovaná pre ďalšie vydanie). Spustite nástroja vyberte svoje aktuálne vydanie Windows 10, napr. Home 64-bit. Napáliť ISO na USB.
  1. Po vytvorení USB otvorte ho a spustite v ňom súbor Setup.exe.
  2. Windows 10 bude fungovať miestny upgrade.

Počkajte na aktualizáciu

Ak nemôžete použiť nástroj Upgrade Assistant a nástroj Media Creation nebol aktualizovaný, môžete počkať, kým sa aktualizácia spustí prostredníctvom služby Windows Update. Za normálnych okolností sa aktualizácia sprístupní všetkým používateľom po mesiaci, takže čakanie nie je také dlhé.

Záver

Windows 10 Upgrade Assistant bol pôvodne určený pre používateľov, ktorí inovovali na Windows 10 zo systému Windows 7. Aplikácia nebola ukončená, ale v skutočnosti nie je potrebná, keďže nástroj Media Creation Tool funguje rovnako dobre.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS