Ako opraviť MSI Afterburner nefunguje v systéme Windows 10

Ak hľadáte pretaktovanie GPU alebo jeho podpätie, určite ste už počuli o aplikácii s názvom MSI Afterburner. Väčšina sprievodcov spomína túto aplikáciu ako jednoduchý a spoľahlivý spôsob, ako pretaktovať GPU alebo ho podbiť. Podporuje GPU Nvidia aj AMD a dá sa použiť aj na ovládanie rýchlosti ventilátora GPU, ako aj na sledovanie jeho teploty.

Ak sa pokúšate použiť MSI Afterburner na zmenu fungovania hardvéru vo vašom systéme a nemôžete nič zmeniť alebo nefungujú rôzne ovládacie prvky, môžete urobiť toto.Oprava MSI Afterburner nefunguje

Existujú dva bežné problémy, s ktorými sa používatelia stretávajú v MSI Afterburner; nemajú prístup ku grafu na prispôsobenie rýchlosti ventilátora alebo nefungujú posúvače, ktoré riadia rýchlosť hodín.

1. Ctrl+F nefunguje

Ovládanie rýchlosti ventilátora môžete vyvolať ťuknutím na klávesovú skratku Ctrl+F, ale aby ste mohli používať túto funkciu, váš GPU musí mať vlastný ventilátor.

Skontrolujte ventilátor GPU

Ak chcete skontrolovať, či má váš GPU vlastný ventilátor, môžete sa pozrieť na jeho balenie alebo škatuľu, prípadne si môžete vygoogliť jeho číslo modelu.

  Kliknite pravým tlačidlom myši na panel úloha vyberte Správca úloh z kontextového menu.
 1. Choďte na Karta Výkon v Správcovi úloh.
 2. Vyberte GPU - 1zo stĺpca vľavo.
 3. Na V pravej hornej časti grafu GPU 1 si poznamenajte model svojho GPU.
 4. Navštívte webovú stránku výrobcu pre GPU a skontrolujte špecifikácie vášho modelu aby ste zistili, či má vlastného ventilátora. Normálne GPU používané v notebookoch nemajú vlastný ventilátor.

Povoliť úpravu hardvéru

Ak ste potvrdili, že váš GPU má vlastný ventilátor, ktorý by mal MSI Afterburner ovládať, možno budete musieť povoliť samotné ovládanie ventilátora.

 1. Kliknite na tlačidlo nastavení na hlavnom rozhraní MSI Afterburner.
 2. Choďte na Karta fanúšikov (ak karta Fans chýba, aplikácia nemôže zistiť váš ventilátor GPU).
 3. Povoľte možnosť Povoliť automatické ovládanie ventilátora softvérom definovaným používateľom. Klepnite na Ctrl+Fa uvidíte krivku ventilátora.

Ak nie je k dispozícii ventilátor GPU na ovládanie, na ovládanie ventilátorov v systéme Windows 10 môžete použiť iné aplikácie.

2. Posuvníky sú neaktívne

Posuvníky na MSI Afterburner môžu byť neaktívne z dvoch dôvodov; problém s aplikáciou, obmedzenie s hardvérom. Ak chcete vyriešiť problém s aplikáciou, odinštalujte ju.

 1. Otvor Ovládací panel.
 2. Ísť do Programy>Odinštalovať program.
 3. Vyberte MSI Afterburner zo zoznamu nainštalovaných aplikácií.
 4. Kliknite na Tlačidlo odinštalovať na vrchu.
 5. Počas procesu odinštalovania bude MSI Afterburner opýtajte sa, či si chcete ponechať svoje nastavenia. Uistite sa, že ste vybrali NIE.
 6. Po odinštalovaní aplikácie nainštalujte ho znova a budete môcť ovládať aspoň hodiny pamäte a hodiny jadra.

Iné neaktívne posúvače

Je možné, že model GPU, ktorý máte, vám neumožňuje zmeniť napätie jadra a spotrebu energie jadra čipu. V takom prípade nebudú posúvače týchto dvoch položiek fungovať. Tieto druhy obmedzení sa bežne vyskytujú v GPU používaných v prenosných počítačoch a neexistuje spôsob, ako ich obísť.

Záver

MSI Afterburner sa ľahko používa, ale je obmedzený hardvérom, ktorý je nainštalovaný vo vašom systéme. Často sa nedá urobiť veľa, len hľadať inú aplikáciu na prispôsobenie fungovania GPU alebo upgrade hardvéru.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS