Ako opraviť obnovovaciu slučku Microsoft Store v systéme Windows 10

Microsoft Store nie je práve najstabilnejšia aplikácia v systéme Windows 10. Nezlyháva, ale sťahovanie sa často zasekne, aplikácie sa odmietnu nainštalovať alebo sa odmietnu aktualizovať. Niekedy Microsoft Store neprekročí svoju úvodnú obrazovku. Existuje niekoľko základných opráv týchto všeobecných problémov, ako je odinštalovanie a opätovná inštalácia aplikácie. Jeden pomerne nový problém, ktorý sa zatiaľ nezdá byť zdokumentovaný, je slučka obnovenia obchodu Microsoft Store.

Tento problém sa vyskytuje pri pokuse o stiahnutie aplikácie. Obchod sa načíta úplne v poriadku, budete môcť vyhľadávať aplikácie, ale keď kliknete na tlačidlo Získať, stránka aplikácie sa obnoví. Sťahovanie sa nikdy nespustí. Zakaždým, keď kliknete na tlačidlo Získať, stránka sa obnoví.Stáva sa to znova a znova a znova. Tu je niekoľko opráv.

Obnovte Microsoft Store

Uistite sa, že aplikácia Microsoft Store nie je otvorená. Otvorte okno spustenia systému Windows pomocou klávesovej skratky Win + R. Zadajte nasledujúce a stlačte Enter.

|_+_|

Otvorí sa okno príkazového riadka. Okno sa po chvíli samo zatvorí a otvorí sa aplikácia Microsoft Store. Dajte tomu aspoň desať minút na dokončenie.

Toto mi raz fungovalo. Potom sa Microsoft Store vrátil do svojej slučky.

Odinštalujte a znova nainštalujte aplikáciu

Otvorte aplikáciu Nastavenia a prejdite do skupiny nastavení Aplikácie. V zozname aplikácií vyberte Microsoft Store a kliknite na Rozšírené možnosti.

Na nasledujúcej obrazovke prejdite nadol a kliknite na tlačidlo Resetovať. Týmto sa odinštaluje a znova nainštaluje aplikácia vo vašom systéme. Dajte tomu trochu času na dokončenie.

Odhláste sa z obchodu

Kliknite na miniatúru svojho profilu vpravo hore. Vyberte možnosť Odhlásiť sa. Ihneď potom si stiahnite aplikáciu, ktorá vás požiada, aby ste sa prihlásili a zadali svoj PIN a potom heslo, aby ste overili, že ste to naozaj vy. To je to, čo mi konečne opravilo obnovovaciu slučku v obchode Microsoft Store.

Potom si budete môcť stiahnuť aplikácie.

Tento problém môže alebo nemusí súvisieť s aprílovou aktualizáciou systému Windows 10. Microsoft Store fungoval niekoľko dní dobre a potom sa objavil tento problém. Takto zvyčajne fungujú chyby, ako je táto, ale aplikácia Microsoft Store mala vždy problémy. Je možné, že tento problém sa môže objaviť v akejkoľvek inej verzii systému Windows 10 alebo možno dokonca v systéme Windows 8 / 8.1, takže jedna z týchto opráv ho môže vyriešiť.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte