Ako opraviť aplikácie, ktoré sa nezobrazujú v Launchpade v systéme MacOS

Aplikácie, ktoré sú v priečinku Aplikácie v systéme macOS, by sa v zásade mali zobrazovať v Launchpade. Všetky aplikácie z Mac App Store sa nainštalujú priamo do priečinka Aplikácie a ostatné aplikácie, ktoré pochádzajú mimo Mac App Store, vás požiadajú, aby ste ich tam presunuli. Je to jednoduché, ale niekedy sa tieto aplikácie stále nezobrazujú v Launchpade. Tu je návod, ako to opraviť.

Aplikácie sa nezobrazujú v Launchpade

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako tento problém vyriešiť, oprava sa však uplatňuje na základe jednotlivých aplikácií a v tomto zozname nie je žiadna oprava, ktorá by v budúcnosti zabránila tomu, aby sa rovnaký problém vyskytol v iných aplikáciách.

Presunutie aplikácie

Táto prvá metóda vyžaduje, aby ste aplikáciu presunuli z priečinka Aplikácie a potom späť. Ak to chcete urobiť, otvorte priečinok Aplikácie, podržte kláves Command a presuňte súbor aplikácie z priečinka Aplikácie a uvoľnite ho do iného priečinka.Po dokončení znova podržte kláves Command a presuňte súbor späť do priečinka Aplikácie. Otvorte Launchpad a zistite, či je tam uvedená aplikácia. Ak nie, môžete proces zopakovať a po presunutí súboru skúsiť reštartovať Mac a potom znova po premiestnení späť.

Presuňte sa na Launchpad

Aby to fungovalo, musíte mať Launchpad pripnutý k doku. Otvorte Finder a prejdite do priečinka Aplikácie. Vyhľadajte aplikáciu, ktorá je nainštalovaná, ale nezobrazí sa v Launchpade. Presuňte ho myšou na ikonu Launchpadu v doku.

Potom by sa aplikácia mala objaviť v Launchpade.

Za normálnych okolností, aj keď sa aplikácia v Launchpade nezobrazuje, môžete ju stále vyhľadať a otvoriť pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti Launchpadu. Táto chyba sa pripisuje chybnému súboru info.plist, ktorý sa dodáva s aplikáciou. To znamená, že ide skôr o problém s aplikáciou a nie o problém so systémom MacOS. Bez ohľadu na to je oprava jednoduchá, takže na zistenie toho, čo to spôsobuje, bude potrebné urobiť len málo.

Ak sa to stane pre aplikácie, ktoré ste si stiahli z Mac App Store, môžete vyskúšať vyššie uvedené opravy, ale ak nefungujú, možno budete musieť znova vytvoriť vyrovnávaciu pamäť Launchpadu. Ak to chcete urobiť, otvorte terminál a spustite nasledujúci príkaz;

|_+_|

Reštartujte systém a potom skontrolujte, či sa aplikácia zobrazuje.

Ak chcete urobiť presný opak tohto, tj skryť aplikáciu z Launchpadu, existuje spôsob, ako to urobiť.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu