Ako nájsť tlačidlo spánku na prenosnom počítači v systéme Windows 10

V systéme Windows 10 a jeho dvoch predchodcoch, ak prejdete do okna Možnosti napájania a rozbalíte možnosti tlačidiel napájania a krytu pre konkrétny plán napájania, zobrazia sa tri akcie, ktoré môžete nakonfigurovať; tlačidlo napájania, zatvorenie veka a tlačidlo spánku. Na prenosných počítačoch možno tlačidlo napájania ľahko nájsť, ale len málo z nich má špeciálne tlačidlo spánku. Napriek tomu uvidíte túto možnosť na obrazovke konfigurácie napájania, čo znamená, že máte tlačidlo spánku. Len to nie je také ľahké nájsť ako tlačidlo napájania. Tu je návod, ako nájdete tlačidlo spánku na prenosnom počítači.

Tlačidlo spánku na notebooku

Možnosť v okne Možnosti napájania je trochu mätúca, pretože je určená pre stolné počítače aj prenosné počítače. To je dôvod, prečo má rovnaký názov, aj keď na stolných počítačoch to môže byť špeciálne tlačidlo spánku, zatiaľ čo tlačidlo spánku na prenosnom počítači je zvyčajne kombináciou klávesov.Najprv skontrolujte klávesnicu, na ktorej by mohol byť polmesiac. Môže byť na funkčných klávesoch alebo na vyhradených klávesoch numerickej klávesnice. Ak nejaké vidíte, potom je to tlačidlo spánku. Pravdepodobne ho použijete podržaním klávesu Fn a klávesu spánku.

Na iných prenosných počítačoch, ako je napríklad séria Dell Inspiron 15, je tlačidlo spánku kombináciou klávesov Fn + Insert. Na niektorých notebookoch Lenovo je to Fn + F4, zatiaľ čo na iných je to Fn + 4.

Problém pri hľadaní tlačidla spánku na prenosnom počítači je v tom, že tieto informácie nie sú nikde zdokumentované. Môžete skúsiť zavolať na zákaznícke služby výrobcu vášho notebooku, ale je nepravdepodobné, že by vedeli, aká je kombinácia klávesov, alebo že vôbec existuje. Ak však v okne Možnosti napájania vidíte akciu tlačidla Spánok, buďte si istí, že existuje klávesová skratka, ktorá ju vykoná. Len to musíte nájsť.

Niektoré notebooky, aj keď ich je veľmi málo, môžu mať skutočné tlačidlo spánku. Toto nie je kláves, ktorý slúži ako tlačidlo spánku, keď podržíte kláves Fn. Je to špeciálne tlačidlo, podobne ako tlačidlo napájania na vašom notebooku. Malo by byť vedľa tlačidla napájania, ak existuje.

Voliteľne, ak s prenosným počítačom používate samostatnú klávesnicu, t. j. káblovú alebo bezdrôtovú, možno budete môcť nájsť klávesnicu s tlačidlom spánku a použiť ju na prepnutie systému do režimu spánku. To je samozrejme beh na dlhú trať, pretože klávesnice s najbežnejším rozložením klávesnice nemajú špeciálne tlačidlo spánku.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS