Ako nájsť nedávno stiahnutý súbor v systéme Windows 10

Prehliadače vám umožňujú vybrať si, kam chcete súbor uložiť, skôr ako ho začnete sťahovať. Mnoho prehliadačov má predvolené umiestnenie, do ktorého ukladajú súbory, a v takom prípade sa vám nemusí zobraziť možnosť vybrať umiestnenie sťahovania. V takom prípade možno nebudete môcť nájsť stiahnutý súbor. Tu je postup, ako nájsť nedávno stiahnutý súbor v systéme Windows 10.

Nedávno stiahnutý súbor

Nedávno stiahnutý súbor je súbor, ktorý ste si stiahli a nepremiestnili ste ho z pôvodného umiestnenia. Je v poriadku, ak ste k nemu v určitom okamihu pristúpili, ale dôležité je, že ste ho nepresunuli.

Nájdite nedávno stiahnutý súbor

Prvé miesto, ktoré by ste mali skontrolovať, je priečinok Downloads. Všetci používatelia v systéme Windows 10 majú svoj vlastný priečinok Stiahnuté súbory. Je to knižnica a mala by sa objaviť na navigačnom paneli vľavo vo všetkých oknách Prieskumníka. Ak máte problémy s jeho nájdením, prejdite na nasledujúce umiestnenie v Prieskumníkovi súborov. Vyberte svojho používateľa a prejdite do priečinka Stiahnuté súbory pod ním.|_+_|

Prehliadače

Za predpokladu, že priečinok Stiahnuté súbory neobsahuje súbor, ktorý ste stiahli, znamená to, že ste súbor nastavili na stiahnutie do iného umiestnenia a zabudli ste, aké bolo umiestnenie.

Otvorte prehliadač a prejdite na stránku sťahovania . V prehliadačoch Chrome, Firefox, Chromium Edge a Opera ho môžete otvoriť pomocou klávesovej skratky Ctrl+J.

Stránka/okno/knižnica sťahovania zobrazí zoznam všetkých súborov, ktoré ste nedávno stiahli. História siaha niekoľko mesiacov dozadu. Vedľa súboru nájdete buď ikonu priečinka, alebo možnosť otvorenia priečinka, ktorý obsahuje. Kliknite naň. Tým sa otvorí priečinok, do ktorého bol súbor stiahnutý a uložený.

Správcovia sťahovania

Správcovia sťahovania súborov majú funkciu podobnú prehliadačom. Ak nemôžete nájsť stiahnutý súbor, skontrolujte najprv používateľské rozhranie aplikácie, kde sa zobrazujú stiahnuté súbory, a môže existovať možnosť otvoriť umiestnenie, do ktorého bol stiahnutý. Ak nie, skontrolujte nastavenia aplikácie. Nastavenia sú zvyčajne tam, kde môžete nastaviť priečinok, do ktorého sa majú sťahovať všetky súbory.

Torrentoví klienti

Kliknite pravým tlačidlom myši na stiahnutý súbor alebo prebiehajúce sťahovanie v torrent klientovi. Kontextová ponuka bude mať možnosť s názvom otvoriť priečinok alebo niečo podobné. Kliknutím naň sa otvorí priečinok, v ktorom sa nachádza stiahnutý súbor.

Ak nič z vyššie uvedeného nefunguje, budete musieť vyskúšať niečo drastické; prehľadajte celý priečinok používateľa a zoraďte výsledky podľa dátumu vytvorenia alebo vyhľadajte celú jednotku a zoraďte ich podľa dátumu. To posunie nájdené súbory, ktoré boli vytvorené nedávno, na začiatok výsledkov. Prípadne môžete skúsiť obmedziť dátum súborov zahrnutých do vyhľadávania, ale funguje to iba vtedy, ak máte dobrý nápad, keď ste súbor stiahli.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu