Ako povoliť upozornenia s vysokou prioritou pre Gmail

Nie je žiadnym tajomstvom, že smartfóny boli kedysi skvelým spôsobom, ako zostať v kontakte a držať krok s prácou na cestách, ale teraz je väčšina ľudí zahltená upozorneniami z aplikácií. Nie je žiadnym tajomstvom, že upozornenia je potrebné spravovať. Apple pridáva novú funkciu do iOS 12, kde môžete nechať upozornenia doručovať potichu pre aplikáciu. Gmail má novú funkciu pre svoje aplikácie pre smartfóny, kde môžete zmeniť, na ktoré e-maily budete dostávať upozornenia. Nazýva sa to upozornenia s vysokou prioritou a môžete ich povoliť pre jednotlivé účty, ak máte nakonfigurovaných viacero účtov.

Upozornenia s vysokou prioritou

Uistite sa, že máte v telefóne najnovšiu verziu Gmailu.

Otvorte aplikáciu a klepnite na ikonu hamburgeru vľavo hore. Na navigačnom paneli sa posuňte nadol a klepnite na Nastavenia. Na obrazovke Nastavenia klepnite na e-mailový účet, pre ktorý chcete povoliť upozornenia s vysokou prioritou.Na obrazovke Nastavenia účtu klepnite na Upozornenia v časti Upozornenia. Na obrazovke Upozornenia uvidíte štyri rôzne možnosti doručovania upozornení.

Možnosť „Všetky nové správy“ je práve to; dostanete upozornenie na každú jednu správu, ktorá príde do vašej schránky. Možnosť „Iba primárne“ vám bude posielať upozornenia na e-maily, ktoré sú filtrované do vašej primárnej doručenej pošty, iba ak máte povolené rozhranie s kartami . V rámci tejto možnosti je možnosť Iba s vysokou prioritou, pomocou ktorej budete dostávať upozornenia na e-maily, ktoré sú najdôležitejšie, ako určí Gmail. Možnosť Žiadne vypne upozornenia na nové e-maily.

Keďže je to nastavené na základe jednotlivých účtov, môžete povoliť upozornenia s vysokou prioritou pre jeden účet, ale nie pre druhý.

Táto funkcia je dobrá, ale jediným problémom je, že Gmail rozhodne, ktorý e-mail je dôležitý. Gmail nemusí nevyhnutne nesprávne identifikovať, ktorý e-mail je dôležitý. Je to dobré, ale možno budete chcieť upozornenie na e-mail, ktorý Gmail nepovažuje za dôležitý, ako napríklad bulletin, a pred tým, ako naň začnete dostávať upozornenia, budete musieť správu označiť ako dôležitú manuálne.

Ak chcete, aby bol e-mail dôležitý, musíte ho presunúť do primárnej doručenej pošty (ak je povolená). Ak nemáte povolené rozhranie s kartami Gmail, môžete klepnúť na ikonu hviezdičky a začnete na ňu dostávať upozornenia.

Zdá sa, že táto funkcia ešte nebola zavedená pre používateľov systému Android. Android už má nastavenia prioritných upozornení, takže možno táto funkcia nebude pre používateľov systému Android uvoľnená.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS