Ako povoliť / zakázať blesk obrazovky v systéme Windows 10

Windows 10 podporuje dva rôzne spôsoby vytvárania snímok obrazovky; PrntScrn a Win+PrntScrn. PrntScrn tu označuje kláves Print Screen na klávesnici, ktorý zachytí všetko na obrazovke do vašej schránky. Potom ho musíte manuálne vložiť do editora obrázkov a uložiť ako súbor alebo ho môžete vložiť do aplikácie, ktorá podporuje vkladanie obrázkov, napr. Microsoft Word. Kľúč takto funguje už roky a nie je novinkou v systéme Windows 10. Ak chcete, proces ukladania súborov môžete automatizovať.

Klávesová skratka Win+PrntScrn je nová a exkluzívna pre Windows 8/8.1 a 10. Ak chcete urobiť snímku obrazovky na celú obrazovku, musíte podržať kláves Windows a klepnúť na kláves Print Screen. Snímka obrazovky sa automaticky uloží ako súbor PNG do priečinka s názvom Snímky obrazovky. Keď použijete túto klávesovú skratku na vytvorenie snímky obrazovky, obrazovka zabliká, čo znamená, že snímka obrazovky bola vytvorená. Ak chcete, aby sa snímka obrazovky urobila potichu, t. j. bez blikania obrazovky, môžete ju vypnúť.Zapnutie/vypnutie blesku snímky obrazovky

Blesk obrazovky je animácia a dá sa zapnúť/vypnúť jedným prepínačom.

  1. Otvor Aplikácia Nastavenia.
  2. Choďte na Skupina nastavení zjednodušenia prístupu.
  3. Vyberte Karta Zobraziť.
  4. Hľadajte Prepínač „Zobraziť animácie v systéme Windows“.
    • Ak chceš povoľte blesk obrazovky, prepínač „Zobraziť animácie v systéme Windows“ by mal byť zapnutý.
    • Ak chceš vypnite blesk obrazovky, prepínač „Zobraziť animácie v systéme Windows“ by mal byť vypnutý.

Obmedzenia

Prepínač „Zobraziť animácie v systéme Windows“ neslúži len na ovládanie blesku snímky obrazovky. Platí pre všetky animácie a ak ho vypnete, prídete o ďalšie animačné efekty, ktoré má OS napr. keď maximalizujete a minimalizujete súbor. Ak potrebujete, aby sa blesk zobrazil, znamená to, že povolíte všetky animácie v systéme Windows 10.

Používatelia, ktorí uprednostňujú vypnutie blesku, sú na tom lepšie, pretože animácie sú kozmetickým efektom. Nestrácate funkčnosť a rýchlo si zvyknete na rozdiel. To tiež poskytuje systému mierne zvýšenie výkonu.

Používatelia, ktorí chcú ponechať blesk zapnutý, budú musieť akceptovať všetky animácie, ktoré má Windows 10, ako aj malý vplyv, ktorý majú na systémové prostriedky.

Záver

Vizuálny indikátor zachytenia snímky obrazovky nie je pre používateľa len upokojujúci, ale tiež mu pomáha zapamätať si, že snímku obrazovky zachytil. Ak uprednostňujete vytváranie snímok obrazovky pomocou klávesu PrntScrn a chcete nejaké potvrdenie, že kláves bol stlačený, môžete preň povoliť zvukové upozornenie.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte