Ako upraviť okraje v Dokumentoch Google

Procesory dokumentov majú prednastavené okraje. To je dobrá vec, pretože keď príde na tlač dokumentu, posledná vec, o ktorú by ste sa chceli starať, ako bude výtlačok vyzerať. Zle nastavené okraje môžu spôsobiť, že dokument bude vyzerať zle, a ak sú okraje mimo strany, môže dôjsť k „pretečeniu“ textu.

Okraje v Dokumentoch Google

Dokumenty Google sú online procesor dokumentov, ale dokumenty, ktoré v ňom vytvoríte, je možné vytlačiť a/alebo uložiť ako súbory PDF. Okraje sú preto v dokumente Google Docs rovnako dôležité ako v dokumente Microsoft Word. Okraje v Dokumentoch Google sa nastavujú automaticky. Používatelia dostanú stránku veľkosti A4 s okrajmi 1 palec na všetkých stranách. Môžete to zmeniť.Upravte okraje v Dokumentoch Google

Keď upravujete okraje v Dokumentoch Google, môžete to urobiť pre jednotlivé dokumenty alebo ich použiť na všetky dokumenty. Ak sa chystáte použiť vlastné okraje pre vybrané dokumenty, je dobré nastaviť okraje skôr, ako začnete vytvárať dokument. Môžete ich kedykoľvek upraviť, ale úprava obrázkov, šírky tabuľky atď. môže zabrať viac času.

  1. Otvorte dokument Google Docs, v ktorom chcete upraviť okraje.
  2. Prejdite na Súbor>Nastavenie stránky.
  3. V poliach okrajov zvýšte alebo znížte okraje zhora, zdola, zľava a sprava.
  4. Kliknutím na tlačidlo OK použijete zmenu na aktuálny dokument.
  5. Kliknutím na položku Nastaviť ako predvolené použijete zmenu na všetky dokumenty, ktoré vytvoríte v Dokumentoch Google.

Pole Nastavenie strany neposkytuje používateľom vizuálny pohľad na to, koľko miesta na písanie majú po úprave okrajov. Ak potrebujete vizuálnejší spôsob úpravy okrajov v Dokumentoch Google, použite pravítka.

  1. Otvorte dokument Google Docs.
  2. V hornej časti uvidíte pravítka a posúvače pre nastavenie okrajov.
  3. Kliknutím a potiahnutím posúvačov zväčšite alebo znížte okraje.
  4. Na bočnej strane uvidíte aj pravítka s posuvníkmi na správu horného a spodného okraja.

Ak pravítka nevidíte, prejdite na Zobraziť>Zobraziť pravítko.

Záver

Okraje 1 palec sú v dokumentoch a procesoroch dokumentov pomerne štandardné, avšak niektoré akademické publikácie môžu mať iné požiadavky na okraje. Podobne aj publikovanie časopisov bude špecifikovať typ písma, veľkosť a okraje pre príspevky, a preto je vždy dobré vedieť, ako zmeniť okraje v Dokumentoch Google. Okraje nie sú viazané na veľkosť papiera. Rovnaké okraje môžete použiť na rôzne veľkosti papiera.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte