Ako odstrániť konverzáciu cez Skype pre jeden kontakt v systéme Windows

Niet pochýb o tom, že Skype je najúžasnejšia služba VoIP. Každý deň ho používajú stovky miliónov ľudí a podporujú ho takmer všetky mobilné a desktopové platformy. Ale rovnako ako mnohé špičkové technické riešenia, ani Skype nie je bez nedostatkov. Ak používate Skype v systéme Windows, pravdepodobne by ste si boli vedomí toho, že vám neumožňuje odstrániť históriu chatu iba jedného kontaktu a jediným (oficiálnym) spôsobom je odstrániť ju vymazaním celej histórie chatu z Predvolieb. Nemáte však úplne smolu, pretože ak chcete, existuje spôsob, ako odstrániť konverzáciu Skype jedného používateľa. A v tomto návode vám ukážeme, ako na to. Takže bez ďalších okolkov poďme rovno na to.

Skype v podstate ukladá všetky textové rozhovory s kontaktmi do súboru databázy SQL s názvom main.db, ktorý je uložený v priečinku Roaming systému Windows. Tento databázový súbor v skutočnosti obsahuje aj ďalšie informácie týkajúce sa nastavení a možností uložených používateľom. Našťastie existuje spôsob, ako získať prístup k týmto informáciám prostredníctvom nástroja s otvoreným zdrojom s názvom SQLite. Pomocou tohto nástroja môžete získať prístup k hlavnému súboru databázy a odstrániť všetky nepotrebné údaje.POZOR : Pred vykonaním krokov uvedených nižšie nezabudnite zálohovať súbor main.db. Tento súbor sa nachádza pod C:Users'Windows_username'AppDataRoamingSkype'skype_username'

Najprv si stiahnite prehliadač SQLite Database Browser z Sourceforge a extrahujte obsah archívu ZIP na ľahko dostupné miesto. SQLite je prenosný nástroj, čo znamená, že beží bez akejkoľvek inštalácie.

Spustite program a prejdite na položku „Otvoriť databázu“ z ponuky „Súbor“, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Teraz musíte prejsť do databázového súboru „main.db“, ktorý som už spomenul. Prejdite do nasledujúceho adresára:

C:Users'windows_username'AppDataRoamingSkype'skype_username'

Z dostupných súborov vyberte „main“db a kliknite na „Otvoriť“.

V programe SQLite kliknite na kartu „Prehľadávať údaje“ a v rozbaľovacej ponuke Tabuľka kliknite na „Konverzácia“.

Tým sa otvoria položky údajov konverzácie uložené v databáze týkajúce sa každého ID používateľa vo vašich kontaktoch Skype. To vám umožní ľahko nájsť konverzáciu, ktorú potrebujete odstrániť, identifikáciou ID používateľa.

Ak chcete odstrániť záznam, všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na príslušný riadok a potom kliknúť na položku Odstrániť záznam vpravo hore. Podobným spôsobom môžete zvýrazniť a odstrániť viacero záznamov. Po odstránení nepotrebných záznamov kliknite na Uložiť na paneli nástrojov a zatvorte SQLite.

Môže to znieť ako veľa práce, ale toto je jediný funkčný spôsob odstránenia konverzácie cez Skype jedného kontaktu. Je potrebné poznamenať, že táto metóda odstráni históriu konverzácií iba z vášho počítača a nie zo systému príjemcu.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS