Ako pripojiť počítač/PC alebo notebook k televízoru

Premýšľali ste niekedy nad tým, či by ste mohli sledovať svoje fotografie a videá z youtube na obrazovke televízora prostredníctvom počítača, ak áno, toto je to správne miesto, kde to zistíte ako pripojiť počítač alebo notebook k televízoru , takže na televíznej obrazovke môžete robiť veľa vecí okrem sledovania videí, dokumentov programu Word, tabuliek programu Excel.

Je veľmi jednoduché nastaviť spojenie medzi počítačom a televízorom a dá sa to urobiť veľmi lacno a v niektorých prípadoch aj zadarmo. Náklady prichádzajú iba s káblami a adaptérmi, ktoré sú lacné. Každý by mal mať možnosť dosiahnuť cenu výrazne pod 100 dolárov. Tento príspevok sa bude zaoberať postupmi pripojenia počítača k televízoru. Budeme sa zaoberať množstvom rôznych scenárov, takže dúfam, že na konci tohto článku sa vám tento cieľ podarí dosiahnuť.

ČO POTREBUJEŠ • Počítač, stolné počítače a notebooky budú fungovať. Budete potrebovať náhradný výstup z grafickej karty (v niektorých počítačoch sú vstavané výstupy).
 • Televízor s nejakým typom vstupu AUX.
 • Stereo s nejakým typom vstupu AUX.

AUX je skratka pre Auxiliary, čo znamená vstup z externého zdroja. Väčšina televízorov ich má, pretože sú to, čo by ste použili na pripojenie vášho DVD.

SKONTROLUJTE, AKÝ JE TYP VSTUPU VÁŠHO TELEVÍZORA

1. HDMI: Multimediálne rozhranie s vysokým rozlíšením: V ideálnej situácii máme pripojenie HDMI na našom televízore aj grafickej karte, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nie. Mnoho nových LCD obrazoviek a plazmových displejov ponúka tento typ pripojenia. Sú tiež o niečo populárnejšie na grafických kartách. Takto získate signál najvyššej kvality. Ponúka lepšiu kvalitu v porovnaní s DVI.

2. DVI: Digitálne vizuálne rozhranie : Mnoho súčasných počítačov ponúka toto pripojenie z grafickej karty. Možno zistíte, že ak máte plazmový alebo LCD televízor, toto bude najlepšie pripojenie.

3. VGA/XGA: Video Graphics Array: Toto je štandardný výstup videa z grafickej karty vo vašom počítači. Tieto vstupy nepodporuje veľa televízorov. Ponúka kvalitný obraz, ale na TV je obmedzený na rozlíšenie 640×480. Text je čitateľný a filmy vyzerajú skvele. Toto rozlíšenie VGA je vyššie, než dokáže zobraziť väčšina obrazoviek CRT.

Štyri. S-Video: Toto je najbežnejší typ vstupu na videokartách a televízoroch. Tento formát vám neprinesie dobré skúsenosti s čítaním textu na obrazovke, ale filmy a hry budú v poriadku. Ide o rovnaký výstup, aký ponúka mnoho DVD herných konzol, takže môžete očakávať dobrú kvalitu.

Ako sa rozhodnúť, ktoré pripojenie použiť?

 • Ak má počítač HDMI a TV má HDMI – použite HDMI
 • Ak má počítač DVI a televízor má DVI – použite DVI
 • Ak má počítač DVI a TV má VGA – použite VGA + adaptér
 • Ak má počítač VGA a TV má VGA – použite VGA
 • Ak má počítač S-Video a TV má S-Video – použite S-Video
 • Ak má počítač RCA a TV má RCA – použite RCA
 • Ak má počítač S-Video a TV má RCA – použite RCA s adaptérom
 • Ak má počítač RCA a TV má S-Video – použite RCA s adaptérom

Ako nakonfigurovať ovládače videa:

Ak ste sa pripojili cez HDMI, DVI alebo VGA, váš počítač rozpozná váš televízor ako štandardný monitor. Po pripojení môžete stlačiť kláves Fn s príslušným funkčným klávesom. t.j. Fn+F5. Funkčný kláves závisí od prenosného počítača, ale vo všeobecnosti bude kláves pripomínať obrázok dvoch monitorov. Pomocou týchto kláves môžete prechádzať rôznymi režimami, napríklad iba externý monitor, iba prenosný počítač alebo oboje.

Nakonfigurujte si Vistu alebo Xp:

 • Choďte do svojho Ovládací panel a nabite si svoje Displej vlastnosti
 • Kliknite na nastavenie a pravdepodobne stále uvidíte jeden monitor v závislosti od toho, aký typ pripojenia ste použili.
 • Kliknite Pokročilé a potom vyberte kartu, ktorá zodpovedá vášmu Video karta v mojom prípade to bola Geforce 6600 GT.
 • Tu máte všetky možnosti pre vašu kartu. Ak používate kartu Nvidia, kliknite na Nastavenia zobrazenia n-View , inak, ktorákoľvek možnosť vám zobrazí viacero typov zobrazenia .

 • Tu si môžete vybrať Dvojité zobrazenie a Klonovať , povoliť a zakázať zobrazenia. Tiež v ovládacom paneli Nvidia je v sekcii nástrojov možnosť Vynútiť detekciu TV .

Po týchto krokoch budete určite mať videá na počítači aj na televízore. Teraz je čas na konfiguráciu zvuku.

Ako nakonfigurovať zvuk:

Jednoduchý spôsob pripojenia počítača k stereu je zakúpenie 3,5 mm stereo konektora na párový kábel RCA. Tým sa bez problémov zapoja oba konce.

Tento postup je možné použiť aj vtedy, keď pripojenie PC k projektoru .

Teraz je všetko hotové, dúfame, že nenájdete žiadne problémy s pripojením, ale ak áno, zanechajte svoje otázky v komentároch.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome Predchádzajúci Článok

Ako zablokovať YouTube v prehliadači Google Chrome

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte Čítajte Viac

Ako vyrobiť zelené farbivo v Minecrafte