Ako vymazať históriu nedávnych kariet v prehliadači Chrome

Keď Chrome zatvoríte, bez ohľadu na to, či to urobíte normálne, zlyhá, vynútite ho zavrieť alebo sa váš systém reštartuje, prehliadač uchováva zoznam všetkých kariet, ktoré ste mali otvorené. Pri ďalšom spustení sa vám zobrazí možnosť obnovenia kariet, ak sa Chrome nevypne správne. Ak bol vypnutý správne, klepnutím na Ctrl+Shift+T sa znova otvoria vaše posledné karty. Ak chcete v prehliadači Chrome vymazať históriu nedávnych kariet, neexistuje žiadny zrejmý spôsob, ako to urobiť. To znamená, že to nie je nemožné.

Vymazať históriu nedávnych kariet

Otvorte prehliadač Chrome a kliknite na tlačidlo ďalších možností vpravo hore. V časti História skontrolujte, či existujú nejaké uložené karty, ktoré je potrebné vymazať.Ak sú na karte Nedávne uvedené karty, kliknite na tlačidlo Ukončiť v ponuke Chrome. Týmto sa ukončia všetky inštancie prehliadača Chrome; všetky okná a všetky otvorené profily.

Znova otvorte Chrome, kliknite na tlačidlo ďalších možností a z ponuky vyberte ešte raz Ukončiť. Ak používate macOS, budete musieť vybrať možnosť „Ukončiť“.

Keď prehliadač Chrome otvoríte tretíkrát, história poslednej karty sa vymaže. Klepnutím na Ctrl + Shift + T sa nič neotvorí. Ak prejdete do ponuky ďalších možností, podponuka História vám nezobrazí žiadne nedávne karty.

Je samozrejmé, že tieto karty budú vo vašej histórii stále existovať. Tento trik ich odstráni iba z posledných kariet. Výhodou je, že nikto nemôže len tak otvoriť váš prehliadač, klepnúť na klávesovú skratku Ctrl+Shift+T a zistiť, čo ste mali otvorené naposledy.

Nevýhodou je, že sa tým vymaže história poslednej karty pre všetky vaše profily Chrome. Ako už bolo uvedené, ukončením prehliadača sa zatvoria všetky jeho inštancie a ak to urobíte dvakrát, vymaže sa história poslednej karty. Keďže sú všetky profily zatvorené, je logické, že aj oni stratia svoju históriu nedávnych kariet.

Niektoré alternatívne riešenia na vymazanie nedávnej histórie kariet zahŕňajú vymazanie histórie prehliadania za poslednú hodinu. Toto môže, ale nemusí fungovať. V ponuke Posledné karty môže pokračovať zoznam položiek. Jediným istým spôsobom, ako to skontrolovať, je pozrieť sa do ponuky. Ak máte pocit, že možno budete musieť znova pristupovať k týmto stránkam, môžete si ich uložiť ako záložku alebo uložiť adresy URL offline do jednoduchého textového súboru. Existujú rozšírenia, ktoré vám to uľahčia . História nedávnych kariet sa nesynchronizuje s vaším profilom Google a je oddelená od kariet otvorených na iných zariadeniach.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022 Predchádzajúci Článok

Najlepšie aplikácie pre Firestick a FireTV v roku 2022

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac Čítajte Viac

Spotify sa neotvorí: Ako opraviť neotváranie Spotify v systéme Windows 10 a Mac