Ako obísť obmedzenia Wi-Fi v škole (pracovné riešenia na rok 2022)

Školy majú celkom dobré dôvody na to, aby uzákonili určité obmedzenia Wi-Fi vo svojej sieti, ale niekedy to zachádza príliš ďaleko a blokuje stránky, ktoré sú legitímne užitočné pre študentov aj pre učiteľov. Ak je to váš prípad, zostaňte naladení; ukážeme vám, ako odblokovať webové stránky v škole pomocou VPN.

Väčšina vzdelávacích inštitúcií ponúka svojim študentom Wi-Fi. Ale z rôznych dôvodov majú vo zvyku zabrániť im používať túto Wi-Fi na prístup k čomukoľvek, čo nepovažujú za kľúčové pre ich štúdium. To môže byť veľmi nepohodlné, najmä pre tých, ktorí žijú na akademickej pôde.Študenti samozrejme používajú internet na štúdium, ale využívajú ho aj na množstvo iných vecí, ako napríklad prístup k svojim účtom na sociálnych sieťach (Facebook, Twitter, Instagram a podobne), hranie online hier a podobne.

Keď už hovoríme o online hrách, tento typ aktivity má tendenciu byť blokovaný na školských Wi-Fi pripojeniach. Existuje však riešenie – pomocou VPN môžu študenti obísť cenzúrne snahy svojich inštitúcií a využívať internet na čokoľvek, čo si zvolia, čo je, samozrejme, presne tak, ako by to malo byť.

Rýchle kroky, ako obísť školskú Wifi

 1. Získajte VPN a nainštalujte ju
 2. Pripojte sa k VPN a vyberte server v inej krajine (zabráni vám geografickému blokovaniu)
 3. Začnite pristupovať k sociálnym médiám alebo iným stránkam, ktoré boli predtým zablokované

Obmedzenia školskej siete Wi-Fi vás trápili? Porazte sieťové bloky pomocou týchto sietí VPN:

 1. NordVPNNajlepší školský odblokovač Wi-Fi – Vďaka nespočetným ustanoveniam o ochrane osobných údajov spoločnosti NordVPN a rozsiahlej sieti je prekonanie obmedzení siete vašej školy triviálnou záležitosťou.
 2. Surfshark – Výkonné šifrovanie, zmätok na každom serveri a moderné tunelovacie protokoly ničia bloky školských webových stránok.
 3. ExpressVPN – Potrebujete prístup k blokovaným streamovacím stránkam v škole? Zvážte jedného z najrýchlejších poskytovateľov.
 4. IPVanish – Porazte takmer akýkoľvek sieťový blok bez obetovania rýchlosti alebo súkromia.
 5. VyprVPN – Či už ide o bloky Wi-Fi vašej školy alebo čínsky Veľký firewall, protokol Chameleon vám umožní prekĺznuť bez povšimnutia.

Pre tých, ktorí majú problém s prístupom k obsahu v školskej sieti, sa tento návod ponorí do najlepších sietí VPN, ktoré možno použiť na odblokovanie školského pripojenia Wi-Fi a obídenie všetkých obmedzení. To všetko pri zachovaní úplného súkromia a zabezpečenia vášho internetového pripojenia.

Získajte VPN s hodnotením číslo 1 60% ZĽAVA 2-ročný plán

O školských obmedzeniach Wi-Fi

Akademické Wi-Fi pripojenie je v dnešnej dobe pre študentov nevyhnutné, ale pre inštitúcie existuje množstvo obáv z poskytovania takejto služby. Znamená to, že študenti často nedostanú úplné a neobmedzené Wi-Fi pripojenie, ktoré by mohli potrebovať.

Akademickí profesionáli majú obavy z množstva online problémov. Porušenie autorských práv je jedno. Ak si študenti sťahujú obsah chránený autorskými právami prostredníctvom svojej školy, vysokej školy alebo univerzitnej siete Wi-Fi, je to inštitúcia, ktorá bude čeliť následkom, či už ide o právnu hrozbu, alebo dokonca o činy autorských trollov, ktorí sa snažia rýchlo zarobiť.

Najmä v školách existuje obava, že študenti majú prístup k nevhodným materiálom, ako je pornografia. Potom je tu rovnako závažný problém prokrastinácie; strach z toho, že mnohí študenti namiesto učenia môžu využívať svoje Wi-Fi pripojenie na neopodstatnené veci, ako sú sociálne médiá alebo online hranie.

Výsledkom týchto rôznych obáv je vždy režim cenzúry. Školy, vysoké školy a univerzity často blokujú prístup k širokému spektru webových stránok a služieb vo svojej sieti. Veria, že toto je spôsob, ako zabezpečiť, aby študenti používali svoje Wi-Fi pripojenie iba na užitočné a vzdelávacie prostriedky.

Samozrejme, takáto cenzúra nie je nikdy presná a študenti často zistia, že nemajú prístup k niečomu, čo je pre ich štúdium dôležité. Dokonca aj YouTube a sociálne médiá môžu byť dôležitým zdrojom pri štúdiu určitých predmetov, ako je napríklad politika alebo sociológia.

Táto cenzúra je preto nielen dráždivá pre študentov, z ktorých mnohí sú vo veku, kedy by sa im malo dôverovať, že používajú internet zodpovedne, ale často aj škodí ich štúdiu.

Porušenie súkromia študentov

Potom je tu širšia otázka súkromia online, ktorá pre tých, ktorí používajú Wi-Fi pripojenie na škole, vysokej škole alebo univerzite, takmer neexistuje.

Wi-Fi sieť v akademickej inštitúcii je viac často podobná verejnej Wi-Fi sieti. To znamená, že správcovia siete môžu vidieť a zaznamenávať aktivitu študentov na sieti. Ide, samozrejme, o hrubý zásah do súkromia.

V extrémnych príkladoch sa táto hrozba pre súkromie môže posunúť ešte ďalej, keď správy niektorých inštitúcií používajú nástroje na monitorovanie a zostavovanie súborov s údajmi o študentoch, prístup k súkromným súborom uloženým na ich zariadení alebo dokonca na prevzatie webových kamier študentov.

Existuje však jednoduchý nástroj, ktorý môžu študenti použiť na obídenie hrozieb pre súkromie a obmedzenia Wi-Fi, s ktorými sa stretávajú, a umožniť im prístup k celému radu online stránok a služieb. Tento nástroj je VPN alebo virtuálna súkromná sieť.

Wi-Fi ako vzdelávacia nevyhnutnosť

Vzdelávanie je jedným z mnohých sektorov, v ktorých internet za posledných 20 rokov spôsobil revolúciu na nepoznanie. Študenti majú dnes toľko informácií dostupných online, že práve tam sa mnohí obracajú na značnú časť svojho výskumu a práce.

Príchod Wi-Fi teraz vidí študentov, ktorí so sebou neustále nosia viacero pripojených zariadení. Akademická práca sa už nerobí len na papieri alebo dokonca na počítačoch, ale mobilné telefóny, tablety a notebooky sú súčasťou výbavy každého študenta.

Používajú sa na všetko od vytvárania vlastnej práce, skúmania projektov a ukladania práce a zdrojov v cloude až po revízie na skúšky, nahrávanie prednášok a komunikáciu s učiteľmi a spolužiakmi.

Výsledkom je, že takmer každá akademická inštitúcia ponúkne svojim študentom pripojenie Wi-Fi, aby mali prístup na internet pri práci v škole, na vysokej škole alebo na univerzite. Je to vždy bezplatná služba v tom, že študenti nemusia platiť, ale takmer vždy nie je bezplatná v tom zmysle, že môžu existovať značné obmedzenia týkajúce sa toho, k čomu majú študenti prístup.

Použite VPN na odblokovanie webových stránok a zostaňte skrytý na školskej Wi-Fi

VPN alebo virtuálna súkromná sieť je online nástroj na zabezpečenie a ochranu osobných údajov, ktorý používa veľa ľudí na celom svete na ochranu online. Po stiahnutí softvéru VPN sa používatelia môžu pripojiť k jednému zo serverov poskytovateľov VPN. Po pripojení bude všetka internetová prevádzka používateľa smerovaná do šifrovaného tunela a cez tento server predtým, ako prejde na webovú stránku alebo službu, ku ktorej sa pripája.

Pre užívateľa to má dvojitú výhodu. Po prvé, prechod ich online prevádzky cez šifrovaný tunel znamená, že všetko, čo robia online, je bezpečné a mimo dosahu hackerov a vládnych dozorných pracovníkov, ktorí by mohli chcieť sledovať, čo robia online. Potom odovzdanie údajov cez externý server zmení adresu IP pripojenú k týmto údajom.

IP adresa (ak nie ste oboznámení) je údaj, ktorý prenášate na každú navštívenú webovú stránku alebo službu, ktorá obsahuje podrobnosti o vašej polohe. Práve tento kód môžu geograficky blokované webové stránky, poskytovatelia internetových služieb a vládni cenzori použiť na obmedzenie vášho prístupu k určitému online obsahu. Je to tiež spôsob, akým školy, univerzity a vysoké školy vedia, že sa pripájate k ich sieti Wi-Fi.

Ale s VPN môžu študenti obísť online cenzúru a hrozby pre súkromie a bezpečnosť. S ich dátami zašifrovanými a prechádzajúcich cez externú stránku budú môcť správcovia siete Wi-Fi vidieť iba to, že ste pripojení k serveru VPN. Nebudú schopní zistiť, ktoré webové stránky a služby presahujú vaše údaje, ani obsah údajov, ktoré odosielate.

A zmena IP adresy znamená, že aj ich snaha blokovať prístup na stránky je márna. Pretože, pokiaľ ide o ich, pripájate sa iba k serveru VPN, nemajú žiadny vplyv na to, na ktoré webové stránky sa rozhodnete pristupovať.

Ktorú sieť VPN by ste si mali vybrať?

VPN teda ponúka študentom dokonalé riešenie pre nezabezpečené, rušivé a obmedzené siete Wi-Fi, s ktorými sa mnohí z nich musia potýkať. Ale vybrať si, ktorú sieť VPN zvoliť, je ťažké rozhodnutie. Na trhu existuje množstvo poskytovateľov služieb VPN a takmer všetci tvrdia, že sú najlepšími v odbore. Ktorý je však pre študentov skutočne najlepší?

Základné funkcie ochrany osobných údajov, ktoré musí mať každý poskytovateľ

Pri zostavovaní zoznamu sietí VPN, ktoré študentom ponúkajú najlepšie riešenie, sme vykonali hodnotenie pomocou nasledujúcich kritérií, ktoré sú podľa našich skúseností hlavnými bodmi, podľa ktorých sa väčšina študentov rozhodne:

  cena– vieme, že študenti pracujú s obmedzeným rozpočtom a že poplatok za predplatné bude významným faktorom pri ich rozhodovaní. Bezpečnosť a súkromie- Niektoré siete VPN ponúkajú lepšie zabezpečenie a zabezpečenie ochrany osobných údajov ako iné. Dostupnosť– Vieme, že študenti majú tendenciu používať viacero zariadení a rôzne operačné systémy, takže dostupnosť na viacerých platformách je kľúčová. Použiteľnosť– Nie všetci študenti sú počítačoví znalci, takže mnohí potrebujú služby, ktoré sú rýchle a jednoduché na používanie. Rýchlosti- Študenti požadujú rýchle pripojenie pre rôzne úlohy, ktoré musia vykonávať, takže rýchle pripojenie VPN je nevyhnutné. Servery –Rôzne siete VPN majú v rôznych krajinách rôzne servery. Vieme, že študenti pochádzajú z celého sveta a potrebujú prístup k obsahu odkiaľkoľvek, takže čím širší výber serverov, tým lepšie.

Najbezpečnejšie VPN pre školský internet

Tu na AddictiveTips sme pravidelne kontrolovali všetky veľké siete VPN. Otestovali sme ich na akademických pripojeniach Wi-Fi, aby sme jasne posúdili, ktoré služby ponúkajú študentom najlepšie služby. Na základe vyššie uvedených kritérií odporúča AddictiveTips.com študentom na odblokovanie svojich školských, vysokoškolských alebo univerzitných Wi-Fi sietí nasledujúce štyri siete VPN:

1. NordVPN

Navštívte stránku nordvpn.com

NordVPN je momentálne jedným z najväčších a najuznávanejších mien na trhu VPN. A to preto, že sú jednoducho jednou z najlepších sietí VPN v okolí.

Sú tiež dostupné takmer na každej platforme, na ktorú si spomeniete, a so skvelými užívateľsky prívetivými aplikáciami pre iOS a Android. Môj osobný názor je, že ich aplikácie sú ešte lepšie ako ExpressVPN. Umožňujú tiež až 6 súčasných pripojení.

Z hľadiska bezpečnosti dosahuje NordVPN veľké výšky – 256-bitové šifrovanie na OpenVPN s 2 048-bitovými kľúčmi Diffie-Hellman. Majú robustné nastavenie zabezpečenia, na ktoré sa môžu používatelia spoľahnúť. NordVPN sídli v Paname, čo znamená, že aj oni môžu ponúknuť spoľahlivé a robustné zásady ochrany osobných údajov, ktoré zaručujú, že sa nebudú uchovávať žiadne protokoly používateľov.

Pokiaľ ide o rýchlosť, mnohí rýchlo kritizujú NordVPN, ale naši odborníci súhlasia s tým, že aj keď existujú prípady, keď servery môžu spomaliť pripojenie, nejde o závažný problém, s ktorým sme sa stretli. Keďže spoločnosť NordVPN v súčasnosti aktualizuje väčšinu svojich serverov na „ultrarýchle“ pripojenia, aj keď to bol problém v minulosti, v budúcnosti by to tak byť nemalo.

Keď už hovoríme o serveroch – NordVPN ponúka používateľom prístup k viac ako 5 500 serverom v 58 krajinách so zastúpením každého kontinentu a ich technológia SmartPlay, ktorá sa teraz používa pri každom pripojení, zaručuje obídenie akejkoľvek služby, ktorá sa snaží blokovať prístup na základe geografického umiestnenia. obmedzenia.

Prečítajte si naše celé Kontrola NordVPN .

Pros
 • Odblokuje US Netflix, iPlayer, Amazon Prime a ďalšie streamovacie služby
 • Rýchle a stabilné pripojenia
 • Nulové úniky: IP/DNS/WebRTC
 • Dvojitá ochrana údajov
 • Podpora živého chatu.
Zápory
 • Niektoré servery môžu byť pomalé a nespoľahlivé
 • Spracovanie vrátenia peňazí môže trvať 30 dní.
NAJLEPŠIE DO ŠKOLY:NordVPN je dokonalý nástroj na odblokovanie školských obmedzení Wi-Fi a zabezpečenie súkromia študentov online. Získajte obrovskú zľavu 70 % za registráciu na 3-ročný plán, čím sa mesačná cena zníži iba na 3,49 USD. Upozorňujeme tiež, že všetky plány sa dodávajú s bezproblémovou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

2. Surfshark

Navštívte surfshark.com

Zatiaľ čo mnoho špičkových sietí VPN sú dinosaury, ktorí v priebehu rokov zdokonalili svoju ponuku, Surfshark je pokroková, účelovo vytvorená na riešenie problémov, ktoré trápia moderného návštevníka internetu. Po prvé, odstránili umelé obmedzenia šírky pásma, prepínania serverov a čo je najdôležitejšie: simultánne pripojenia. To znamená, že každé jedno vaše zariadenie môže byť pokryté jedným predplatným (a dokonca ho môžete zdieľať s niekoľkými vašimi spolužiakmi).

Ďalšou konvenciou vyhodenou z okna je koncept špeciálnych serverov. Namiesto toho, aby ste museli pátrať po tisíckach serverov, aby ste našli ten, ktorý prekoná obmedzenia vašej školy Wi-Fi, každý jeden server (ktorých je viac ako 800 v 50 krajinách) je rovnako schopný odblokovať akúkoľvek stránku, ktorá sa vám páči (Netflix, YouTube a TikTok prichádzajú na myseľ).

Vďaka zásade prísneho nikdy neprihlasovania a serverovej infraštruktúre, ktorá je fyzicky neschopná dlhodobého ukladania metadát, sa môžete spoľahnúť na to, že vaša sieť VPN nebude napádať vaše mimoškolské aktivity online.

Pros
 • Prelomte tvrdú cenzúru a získajte bezpečný prístup k sociálnym médiám a zahraničným spravodajským webom
 • Výber servera je úplne jednoduchý a rýchly
 • Ochrana proti úniku IP, DNS a WebRTC plus prepínač zabíjania
 • Zásady protokolovania sú nezávisle auditované a overené
 • Žiadosti o vrátenie peňazí sú jednoduché a rýchle – bez čakania alebo problémov.
Zápory
 • Serverová sieť nie je ani zďaleka taká rozsiahla ako u hlavných konkurentov
 • Stav nového dieťaťa v bloku nemusí vzbudzovať rovnakú dôveru ako väčší poskytovatelia.

Prečítajte si našu úplnú recenziu Surfshark.

NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ ROZPOČTU:Získajte prístup k zablokovaným stránkam na školskej sieti Wi-Fi pomocou zmätených serverov Surfshark. Získajte 83 % zľavu na dvojročný plán + 3 mesiace ZDARMA len za 2,21 $ mesačne.

3. ExpressVPN

Navštívte stránku expressvpn.com

ExpressVPN je k dispozícii na celom rade platforiem a operačných systémov so špecializovanými aplikáciami dostupnými pre zariadenia so systémom iOS a Android. Tieto aplikácie sú jednoduché a ľahko sa sťahujú a používajú, rovnako ako ich služby v každom operačnom systéme. Súčasne môžete pripojiť až 5 zariadení.

Pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie, nie je to oveľa lepšie ako ExpressVPN. Celá ich sieť je zabezpečená SSL s 256-bitovým šifrovaním, ktoré je rovnako silné ako ktorákoľvek iná VPN na dnešnom trhu a oveľa silnejšie ako väčšina ostatných. ExpressVPN sídli na Britských Panenských ostrovoch, ktoré nemajú žiadne zákony, ktoré by od nich vyžadovali uchovávanie akýchkoľvek používateľských údajov. Výsledkom je, že ponúkajú robustný súbor zásad ochrany osobných údajov, ktorým môžu používatelia dôverovať a na ktoré sa môžu spoľahnúť.

Rýchlosti pripojenia s ExpressVPN sú tiež bezkonkurenčné. Ponúkajú rýchle a spoľahlivé pripojenie medzi viacerými servermi a na rozdiel od niektorých ich konkurentov to nezávisí od blízkosti servera k vašej aktuálnej polohe. Majú tiež na výber množstvo serverov, celkovo je ich k dispozícii viac ako 3 000 v 94 krajinách po celom svete. Celkovo je ExpressVPN, napriek cene, skvelou voľbou pre študentov všade.

Prečítajte si našu úplnú recenziu ExpressVPN.

Pros
 • ŠPECIÁLNA PONUKA: 3 mesiace zadarmo (49% zľava - odkaz nižšie)
 • Super rýchle a spoľahlivé pripojenie
 • Bezpečné šifrovanie a protokoly VPN
 • Neuchovávajú sa žiadne protokoly osobných údajov
 • 24/7 zákaznícky servis.
Zápory
 • Obmedzené možnosti konfigurácie
 • Vysoké náklady pre mesačných používateľov.
VEĽKÝ VŠESTRANNÝ:Získajte 3 mesiace zadarmo a ušetrite 49 % na ročnom pláne. Vrátane 30-dňovej záruky vrátenia peňazí.

4. IPVanish

Navštívte ipvanish.com

IPVanish je ďalšie meno vo svete VPN.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, s peniazmi majú pravdu, ale pokiaľ ide o súkromie, musíme byť trochu opatrní. Je to preto, že IPVanish sídli v USA, a preto podlieha americkým zákonom. Prezident Trump od svojho nástupu do úradu nebol prinajmenšom veľkým obhajcom súkromia online, a hoci v súčasnosti neexistuje žiadny konkrétny zákon, ktorý by VPN vyžadoval, aby odovzdávali používateľské údaje, je určite možné, že sa to môže stať v budúcnosti. . Je to určite niečo, na čo by sa používatelia mali mať na pozore.

Pokiaľ ide o rýchlosti, IPVanish je rýchly – naši recenzenti nepočuli ani len šepot sťažnosti od nikoho na tomto fronte. Svoje služby ponúkajú aj na všetkých platformách a mobilných zariadeniach, pričom sú k dispozícii aj špeciálne aplikácie. Môžete tiež mať až 5 súčasných pripojení s IPVanish.

Majú tiež obrovský výber serverov s viac ako 1 300 servermi dostupnými vo viac ako 60 krajinách. Vďaka tomu je IPVanish solídnou a bezpečnou možnosťou pre študentov kdekoľvek.

Prečítajte si našu úplnú recenziu IPVanish.

EXKLUZÍVNA PONUKA:Čitatelia AddictiveTips tu môžu ušetriť obrovských 60% na ročnom pláne IPVanish, čím sa mesačná cena zníži iba na 4,87 $ / mesiac.

5. VyprVPN

Navštívte stránku vyprvpn.com

VyprVPN je ďalšia VPN, ktorá bude známa tým, ktorí ju už nejaký čas poznajú. Je uznávaný a robí všetko, čo študenti budú chcieť, ale neprichádza bez problémov.

V prvom rade sa sústreďme na pozitíva. Ponúkajú rýchle a spoľahlivé pripojenie naprieč viacerými platformami so špeciálnymi mobilnými aplikáciami, ktoré sú opäť dostupné. Môžete tiež pripojiť viac ako jedno zariadenie, ale iba toľko, ak nezaplatíte viac. S bežným účtom sú povolené 3 súčasné pripojenia, ale 5, ak sa rozhodnete pre ich drahšiu prémiovú ponuku.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, VyprVPN dobre konkuruje svojim konkurentom a sú viac ako uspokojivé a s viac ako 700 dostupnými servermi sa ani na tomto fronte nie je čoho obávať.

Hlavným problémom s VyprVPN je jedno z ustanovení o ochrane osobných údajov. VyprVPN je jedným z mála poskytovateľov VPN, ktorý uchováva denníky pripojenia používateľov. Ukladajú celý rad údajov vrátane domácej IP adresy používateľa, IP adresy VyprVPN, ku ktorej ste sa pripojili, času spustenia a ukončenia pripojenia a množstva prenesených údajov. Pre nás sa to javí ako veľký problém a pre tých, ktorí chcú VPN, bude príliš ťažké obísť riziká ochrany súkromia, ktoré so sebou prináša používanie Wi-Fi pripojenia na škole, vysokej škole alebo univerzite.

Ak však chcete iba odblokovať stránky, ku ktorým vaša škola, vysoká škola alebo univerzita obmedzuje prístup, potom VyprVPN ponúka viac ako životaschopnú službu.

Prečítajte si našu úplnú recenziu VyprVPN.

ČITATEĽSKÝ ŠPECIÁL:Všetky plány zahŕňajú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí len za 5 USD/mesiac.Ako získať ZDARMA VPN na 30 dní

Ak potrebujete VPN na krátky čas, napríklad pri cestovaní, môžete bezplatne získať našu vysoko hodnotenú sieť VPN.NordVPN zahŕňa 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.Za predplatné budete musieť zaplatiť, to je fakt, ale umožňuje toplný prístup na 30 dní a potom ho zrušíte a dostanete plnú náhradu. Ich storno podmienky bez akýchkoľvek otázok zodpovedajú svojmu menu.

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek Predchádzajúci Článok

Ako sledovať Mad Max: Fury Road na Netflixe odkiaľkoľvek

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu Čítajte Viac

Ako odinštalovať zostavy Kodi a obnoviť Kodi do pôvodného stavu