Ako napáliť obraz disku na SD kartu v systéme Windows 10

USB sa stali obľúbeným zariadením na inštaláciu akéhokoľvek operačného systému. Dajú sa ľahko prenášať, každý jeden počítač má aspoň jeden port USB, dodávajú sa vo veľkých konfiguráciách za lacnú cenu a optické mechaniky z počítačov takmer zmizli, takže v skutočnosti nie je veľa možností.

Zistíte, že existuje veľa, veľa aplikácií, ktoré dokážu napáliť disk na jednotku USB. Nástroje akcií v systéme Windows 10 zatiaľ nepodporujú napaľovanie na USB, ale dajme tomu desať rokov a určite to dobehne. Napálenie obrazu disku na USB je pomerne jednoduché, ale ak chcete napáliť obraz disku na SD kartu, zistíte, že niektoré z najlepších aplikácií to nepodporujú. Tu je návod, ako môžete napáliť obraz disku na SD kartu.

Napáliť obraz disku na SD kartu

Spoľahlivým nástrojom na napaľovanie obrazov diskov je Etcher. Podporuje napaľovanie na všetky druhy úložných zariadení a funguje na Mac, Windows a Linux. Je tiež zadarmo a ľahko sa používa. Stiahnuť to , nainštalujte ju a spustite aplikáciu.Uistite sa, že máte obraz disku pripravený na napálenie, a vložte SD kartu do vášho PC/laptopu.

Etcher zvyčajne automaticky vyberie prvé zariadenie, ktoré rozpozná na napálenie, aby mohol automaticky zistiť kartu SD. Ak nie alebo ak zistí iné zariadenie, kliknite na možnosť Zmeniť pod názvom zariadenia a vyberte svoju SD kartu.

Ďalej vyberte obraz disku, ktorý chcete napáliť, a kliknite na položku Flash. Etcher vám povie, keď je proces dokončený a môžete použiť SD kartu na inštaláciu všetkého, čo ste na ňu napálili.

SD karty ako zavádzacie zariadenia

Pomocou Etcher môžete na kartu SD napáliť takmer čokoľvek, ale nemôžete nevyhnutne použiť kartu SD ako zavádzacie zariadenie pre všetky druhy zariadení. Existujú vybrané zariadenia, ktoré umožňujú jeho použitie ako zavádzacie zariadenie a laptop/PC nie je jedným z nich. Etcher vám umožní napáliť Windows 10 ISO na SD kartu, ale samotná karta sa nezobrazí ako zariadenie, z ktorého môžete zaviesť systém v systéme BIOS, a nemôžete s tým nič robiť.

Je na vás, aby ste sa uistili, že na SD karte je dostatok miesta na uloženie obrázka, ktorý sa na ňu napaľuje. Priestor zodpovedajúci veľkosti obrázka nie je vždy dostatočný. Vyhľadajte požiadavky na súbor s obrázkom a uistite sa, že ich vaša SD karta všetky spĺňa.

Získajte denné tipy vo svojej doručenej pošte Newsletter Pripojte sa 35 000+ ostatných čitateľov
Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi Predchádzajúci Článok

Microsoft Teams: zdieľanie viacerých obrazoviek na schôdzi

Ako spustiť Plex Media Server na NAS Čítajte Viac

Ako spustiť Plex Media Server na NAS